Mamici si Gravidute Italia (103)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Neata!!

La multi ani sarbatoritilor/telor de astazi, daca avem in grupul nostru. Mari si mici!!

nafi - asa imi place, imi plac la nebunie mesajele tale suuuper-optimiste, comice si datatoare de zambete.

kemsy - bine ca ii poti recupera banii ... lasa ca nu-i tot drumul plin de erg-uri, asa ca mai vino pe la Lo.

******
Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.

Se tu sentissi come mi batte il cuore,
Se premo la mano, mi batte più forte ancora:
Sai tu dirmi perché batte così?
Perché il mio amore per te sta tutto qui!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daviduca spune:

BRAMBU-m-ai incuriosit cu sarbatoritii si m-am dus la calendar sa vad despre ce e vorba.
LA MULTI ANI,tuturor sarbatoritilor,iar voua petrecere frumoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Ete, na, de ce nu spui? Azi e sarbatoare mare ... Sf. C-tin si Elena.

******
Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.

Se tu sentissi come mi batte il cuore,
Se premo la mano, mi batte più forte ancora:
Sai tu dirmi perché batte così?
Perché il mio amore per te sta tutto qui!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daviduca spune:

mi-a zis mama ieri ca e sarbatoare,dar n-am intrebat care...
meno male,tot nu aveam chef de niik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Neataa!!!
La multi ani voiosi Elene si Constantini!!!

abramburika, La multi ani la sotz!
nafi, ce nostima esti! Ia zi drept, ii plac mamei tale seriale gen CSI New York? [:))]
Lalexandra, bine ca nu e otita!
daviduca, plimbare placuta cu piciulinu'!!

Noi ne-am intors aseara la miezul noptii acasa, L a adormit abia pe la 11 seara. A facut show acolo, s-a tarat pe jos, a vb, a pupat pe toata lumea
Azi zi relativ de repaus, desi de dimineata muncesc

O zi minunata!!



Gianina, mamica lui Loris Stefan, o mandrete de baiat (2 oct 2009)


Raisa are nevoie de noi



Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nafi spune:

Neata' fetelor!

LA MULTI ANI SI DE LA MINE PTR CELE /CEI CE AU AZI ONOMASTICA!
SA AVETI O PETRECERE PE CINSTE!


PS noroc cu voi fetelor caci altfel nu aveam habar ca e sarbatoare azi, unde mai pui ca trebuie sa o felicit pe bunica mea

DAVIDUCA - plimbare placuta! vremea e superba ca si mie imi vine sa stau pe afara toata ziua!

KEMSY - nu e mama cu CSI. e mai grav! se uita la OTV! Bunica mea e cea normala in familie ca se uita la telenovele

ABRAMBURIKA - sa-ti traiasca marito (am inteles ca e sarbatorit azi) si sa aveti parte numai de bucurii si impliniri de acum incolo toata viata!

Eu ma duc sa ma destrabalez ( inca nu stiu cum) dar asa mi-a zis sotul sa fac acum 10 minute cand a iesit pe usa cu Ricky sa se plimbe

De fapt destrabalarea mea a inceput cu sesiunea de DC ..acum cred ca ma duc sa-mi tratez genunchiul ca dimineata ricky a saltat in pat pana l-a terminat si a cazut pe spate...eu dintr-un colt al camerei ( imaginati-va faza cu incetinitorul) m-am aruncat in directia lui...am plonjat pe un picior alunecand pe parchet si venind cu mana sub capul lui chiar cand dadea cu el de podea Faza ca la rugby aproape! Dar acum ma resimt!

Va doresc o sambata splendida!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Buna ziua fetelor,

KEMSY 'o fi cum zici tu...dar nici aici nu vad situatia in roz. Adica...da,poate 'or fi ele gradinite multe dar trebuie sa scoti o gramada de bani ca sa-i dai la gradi. Uite eu....ca sa las pe Mattia si Marco pana la 16,00 ar trebui sa platesc 900 euro.......ori in Ro....eu stiu de la nasa mea care isi da copilul la gradi particulara si da aproape 200 euro...deci diferenta e imensa. Deci, si acolo si aici e naspa......poate si nu poate mai mult ca sigur , daca as fi locuit inca in Ro poate si eu as fi gandit la fel ca mamicile din Ro.....nu stiu...stiu doar ca ma doare sa ma intorc acum la munca , cand Marco e asa mic.....

ALE probleme cu urechea?? Ufff.....

NAFI ce faci tu ca sa fii in forma? Arunca si mie "o pastila".

DAVIDUCA week-end placut si tie.

Da asa, e si eu urez tuturor _Elenelor, Costantinilor LA multi ani.

NAFI ce mult imi place mie de sotul tau! Bravo lui! Imi pare rau de "cazatura". Ptiuuu asa a cazut Mattia acu ceva zile in urma.Pe spate de pe manerul canapelei. S-a dus ca un bolovan.Eu nu am apucat sa fac ce ai facut tu...ca eram cu Marco in brate ii dadeam lapte....Ptiuuu inca am sufletul inghetat cand imi aduc aminte cum a cazut. Si direct pe gresie....Ricky si-a facut ceva?

PETRO cum a ramas cu vacanta? Cumnata mea a vazut pe net, aici in Emilia-Romagna....pe langa Ferrara....mai exact a dat search la Lido di Estense....cam asa ceva si imi zicea un apart ptr 4 persoane : 340 euro , iar daca vroiai vila cu gradina si gratar tot ptr 4 persoane 380 euro...o sapt...........deci e super oferta. Pana la sf. lui iulie oferta.




Alessio Michele (2 ani si 11 luni) , Mattia Gabriel (1 an si 7 luni) plus un ghiocel de primavara Marco Andrei (3 luni) ! .

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

LA MULTI ANI ELENELOR SI CONSTANTINILOR MARI SI MICI!

Noi nu avem nici un sarbatorit , dar nici nu cred ca aveam prea mult timp.
Sant incantata ca vom face ponte si pot sai duc pe copii la mare cateva zile, exact la tanc dupa examenele baiatului
Piticei i-am dat un tratament omeopat bazat pe granule, ceva rezultate se vad sper sa scape cu naturiste

Dana e nasoala problema cu sefii, esti tare daca reusesti 2 dintr.o lovitura...deci lucrai 8 ore si acuma va trebui sa faci 6 sau intri direct in program ?cum o dai nu e bine daca nu ai pe cineva acasa ...trebuie sa intrebi si in comune ca au si ei "bonele lor"...jumatate platite de tine si juma de ei, dar nu dau de tipa care avea bone de la ei sa te informez mai bine



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Multumesc ROXALI dar oricum nu as fi apelat la asa ceva.....normal trebuie sa fac dimineata 5 ore si cand sunt de dupa amiaza 4 ore. Vreau sa-i propun "sefului" sa imi impart orele care trebuie sa le fac lunar in tura normala de 7 ore dimineata si 6 ore dupa amiaza. Atatea zile cate ore am. Adica daca trebuie sa fac 100 ore lunar....dat fiind ca am reducerea asta de tura ptr allatamento.....sa nu le lucrez cate 5 ore de tura ci 7 ore cat e normalul.Si asa as avea mai multe zile libere ca as termina repede orele lunare. Hmmm nu stiu daca ai inteles ceva....vedem noi.

Azi ptr prima oara am iesit afara cu toti 3 singura. M-am dus intr-un parc de unde puteam sa-i urmaresc pe toti bine. A fost frumos dar obositor. Ne-am fugarit, ne-am tras cu monopatinul, cu leaganul, am dormit, am luat merenda...a fost frumos.Ajunsi acasa ne-am oprit in curte si ne-am tras cu tractorul si masina.....obositor cum spuneam dar frumos.

O duminica frumoasa tuturor.

Mai da' chefuiti?

PETRO la multi ani sotului.Implineste anii sau il chiama Costica?




Alessio Michele (2 ani si 11 luni) , Mattia Gabriel (1 an si 7 luni) plus un ghiocel de primavara Marco Andrei (3 luni) ! .

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

Neata,

am intrat doar sa va zic ca relativ sunt bine, adica mi-a dat o tona de medicamente si sper sa treaca.



_
printisorului Alessandro

Mergi la inceput