Intalnire surpriza Desprecopii in Bucuresti !!

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Referitor la spatiul de joaca in data de 31 eram de fata cand alinuk a aflat ca exista o petrecere programata, dar ca va dura 1 ora jumate-2. In realitate a durat 3. Alinuk a trebuit sa se descurce cu situatia din teren - si eu zic ca a facut-o foarte bine.

Ma uitam pe filmuletele si pozele facute la petrecerile din cele 3 locatii si provocarea cea mai mare a avut-o alinuk. Sa reusesti sa faci o petrecere pentru 250 de copilasi+ parintii aferenti din care unii nu auzisera de Despre Copii - dar au aflat de la noi -sa ii bucuri pe toti (sau aproape) si sa plece toti cu cadouri (si aici nu ma refer doar la copii si mamici) e mare lucru. Felicitari alinuk! Si la mai mare !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Mie mi-a placut. Spatiul de joaca a fost o problema, Vladut a fost suparat pentru ca eu i-am spus ca mergem la loc de joaca, dar la sfarsit a gasit locul de joaca si a gasit si un joc in genul play station de jucat box care i-a placut teribil, am ramas pana tarziu. Mi-a placut si ca m-am intalnit cu Alinutzaa cu care nu am apucat sa ma intalnesc intr-un parc, cu Andree_ea, nikki. Pana sa le recunosc eu a fost cam aiurea, dupa a fost mult mai bine .

Despre prezentare - facuta de alinuk si Leon Magdan - mi s-a parut foarte interesanta. A fost si spectacol de dans, premii. Toti copiii au plecat cu cadouri. A lipsit intr-adevar o scena si un spatiu unde sa se vada mai bine. Cred ca s-a ales Cocor pentru ca e in centru si pentru ca e un brand.

Ce as fi vrut eu - sa cunosc mai multi din cei care vorbim pe aici. Dar cand e cu copii nu ai prea multa libertate de miscare.

Oricum, felicitari organizatorilor! Mai mergem daca om putea si se mai tine si in alti ani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Citat:
citat din mesajul lui anya

Ma uitam pe filmuletele si pozele facute la petrecerile din cele 3 locatii si provocarea cea mai mare a avut-o alinuk.


Unde gasesc poze si filmulete?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruskandu spune:


Si noua ne-a placut! Andrei a privit giumbuslucurile cu maaare atentie si placere! Am stat mai bine de doua ore, dupa aia, rabdarea lui a ... disparut cu totul, ca n-am avut acces la spatiul de joaca.... ma rog, l-am mai pacalit eu sa mai stam, a mers vreo ora, pana au inceput accesele de nervi... asa ca am plecat pe la 7.30. Am dat o raita prin Herastrau, apoi ne-a cules taty de pe drum si-am ajuns acasa cu un Andrei super obosit si adormit pe la 11.30.
Iaca asa, am venit cu trenul de la Campina si ne-am intors cu masina.

Asa ca, multumim Despre copii pentru petrecere! Data viitoare sigur va fi si mai reusita! Multumim, Alinuk si partenerii pentru munca depusa!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

dragele mele,

Si au am aflat abia acum ca spatiul de joaca era ocupat si am fost foarte suprinsa. Alinuk a muncit foarte mult pentru acest eveniment si cred ca nici ea nu stia despre acest lucru.
O bila neagra pentru managementul magazinului Cocor! Am hotarat sa disctam cu ei acest lucru si sa va facem cunoscute nemultumirea (fireasca! ) fata de acest lucru. Nu au respectat intelegerea initiala si asta ne-a intristat!

As vrea sa va spun ca noi am avut mai multe oferte de gazduire a evenimentului la mai multe mall-uri din Bucuresti - unde ne puneau la dispozitie spatiu si locuri de joaca mai generoase. Am preferat insa sa dam dreptul 'primului venit', magazinul Cocor fiind locatia care s-a oferit prima cu aceasta gazduire.

Chiar si cu acest minus - Cocor a pus multa munca si energie in acest eveniment si pentru asta le multumim.



Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogos spune:

In primul rand vreau sa felicit fetele care s-au chinuit cu organizarea, lucru care stiu din proprie experienta ce nu este usor.

Locul a fost destul de neincapator pentru toata lumea, insa principalul neajuns a fost locul acela de joaca. Fetita mea cea mare de-abia daca a reusit sa ajunga intr-un lateral sa zareasca ceva la spectacol, a pictat ceva dar s-a plictisit si vroia la locul de joaca...Cel mic se tot ducea la locul de joaca si nu intelegea de ce nu putem intra, s-a suparat...asa ca am plecat destul de repede.
Insa fetele cu organizarea au fost tare dragute si ne-au oferit cadoul copiilor, pentru care va multumim frumos.

E normal ca la o petrecere atat de mare sa fie si persoane mai putin multumite. Asta e...
Poate data viitoare ne vom distra mai bine.

Multumim pentru initiativa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manuelacrina spune:

Alinuk - toata admiratia ! - pentru idee, pentru efort si pentru reusita !
Multumiri pentru organizatorii "din spate" care au dat viata acestui eveniment pentru noi si bucuria copiilor nostri, pentru sponsori si multumiri din suflet Leon Magdan !

...spunea cineva aici de timpul alocat pentru organizare - acesta este un bun pretios si insuficient pentru orice parinte, trebuie sa-i apreciem pe cei din jur care depun timp si suflet pentru o idee comuna !

A fost intr-adevar o provocare pentru organizatori, pentru Alinuk, cu o mare doza de neprevazut (...nu am putut stii exact cati copii vor reusi sa vina, cati mari, cati mici) si cu emotiile inerente unui prim eveniment de o asemenea amploare.

Eu cel putin astept cu bucurie urmatoarea "petrecere": editia a 2-a petrecere DC de 1 iunie - si sunt convinsa ca totul este perfectibil, dar nu poate fi perfect !
Daca va fi cazul sa ne intalnim pe un stadion, cu atat mai bine, depinde de noi, de noi toti, de cat de mult ne dorim sa fim "impreuna", si la necaz, dar si la bucurie ! ... si pentru petrecerea pe stadion mai intervine o "provocare":VREMEA, vantul, ploaia ... dar copiii nostri sunt minunati si merita sa ne "rafuim" cu oricine pentru ei !

... stiu sigur ca v-a zis si Alinuk la microfon, si Leon, dar va reamintesc si eu, pentru cine este amator: spatiul de joaca de la Cocor are intrarea libera, puteti merge acolo oricand gratis cu copilasii (se taxeaza numai inchirierea spatiului pentru petreceri private).

Revin cu poze

Va multumesc pentru ca existati !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

imi pare rau ca nu am participat si noi, poate data viitoare, m-am delectat cu filmuletele si Pit, desi are 8 luni a stat cu gura cascata
felicitari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

apropos de spatiu cred ca la o data urmatoare ar fi bine sa lansam inainte inscrierile pt a sti pt cate persoane mizam exact


Chiar nu puteam sti cata lume este dispusa sa vina, avand in vedere ca era in timpul saptamanii, ca afara putea fi fain si mult mai atractive alte activitati in parcuri etc...

As vrea sa va spun ca la un moment dat, cand erau printate aprx 100 invitatii ..ne-am intrebat cum ar fi mai bine:
sa inchidem inscrierea la petrecere, spunand ca locurile sunt limitate;
sau sa lasam inca deschisa optiunea pentru a se bucura cat mai multi copilashi???

eu ma bucur ca alegerea facuta a multumit o majoritate a participantilor si ca in ciuda unor mici inconveniente a predominat calitatea la aceasta faina petrecere organizata de DC si mag COCOR






Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (2 ani) si Teo voinik (4 ani)

www.desprecopii.com/info.asp?id=3114" target="_blank">1 IUNIE, party DC - in lumea copilariei macar pentru o zi!



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

acestea fiind zise...

haideti sa strangem cumva in imagini undeva si sa construim o poveste, o fila de istorie DC care s-a scris aici in Bucuresti, la km 0 al Romaniei

As aprecia daca cei care au facut poze, aleg cele mai reusite dintre ele
(nu calupuri) si mi le pun pe mail
am2000ro@yahoo.com



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (2 ani) si Teo voinik (4 ani)

www.desprecopii.com/info.asp?id=3114" target="_blank">1 IUNIE, party DC - in lumea copilariei macar pentru o zi!



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput