Strugurasi de Sept-Oct 2011 (59)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui camady

Seidana sincer nu prea am citit alea decat acum cand ati inceput sa vb voi. Intri tu sa te uiti pe site-ul ala.Eu vb serios cand am zis ca e capul cam mare .Am vazut acum cand m-am uitat.Si apoi eu stiti ca am spre limita max. lichidul ala si ca trebuie urmarit sa nu mai creasca.

24+ cu Eva Maria si mami de Razvan Gabriel 7 anisori

camady's baby




hai mai camady.. pe ce site sa ma uit?

MAI SD .. e altceva .. e ceva masuratoare, eroare ceva... cum sa fie SD 3 mm?
mai ne iau hormonii pe dinainte
24+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_scu spune:

la toata lumea.
Felicitari Dbunny pentru pasa si bun venit Ramo si felicitari pentru cei .Si eu mi-as fi dorit foarte mult gemeni ,dar poate data viitoare ca sigur nu ne oprim aici.
In legatura cucafeaua si eu beau dimineata cafea cu lapte(mai mult lapte decat cafea) si altadata la pranz dupa ce mananc dar decafeinata.

19+ Luca Antoniu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

ce de gravidute panicoase pe aici.
mai fetelor, eu cred ca din lipsa de ocupatie ne uitam noila prea multe masuratori si alea alea, nuva suparati ca zic, si eu sunt inclusa
daca aveam niste servicii stresante sau nu stiucate pe cap cred ca nu ne mai apucau toate intrebarile.
mie acum imi cam pare rau ca am o perioada de relas la servici ca ma tinea si pe mine ocupata :D


20+ cu

zebraroz.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

Mie mi-a calculat ca dimensiunea ar trebui sa fie asta pentru varsta de 20sapt si 2 zile: The predicted mean biparietal (BPD) is 47.300000000000004 mm for the stated gestational age
Reference:
BPD = -3.08 + 0.41*MA - 0.000061*MA^3. SD= 3mm

Iar bebele meu are capul de 48, 6 mm. Asta ce inseamna? Imi cer scuze ca sunt asa paranoica, eu am stat linistita pana acum in privinta asta, dar am vazut ca unele dintre voi spuneti ca e ingrijorator...si la mine toate dimensiunile alea sunt diferite, de exemplu AC ( habar nu am ce inseamna) aste calculat pentru 21 sapt si 4 zile. Asta ce mai inseamna, ce mai are prea mare?

21+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:

Mai fetelor, terminati cu MASURATORILE astea ... nu va mai afeceti griji atata timp cat analizele au iesit bine, medicul a zis ca e bine... nu va faceti griji ... stiti ca sunt diferente intre ECO si copil atunci cand se naste. Eu zic sa va calmati.

Alina cu Darius Gabriel si 19+
http://community.webshots.com/user/Anilansa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanaiasi

Citat:
citat din mesajul lui mikka11

Acum m-ati speriat si pe minePe ultima eco la mine ( facuta la 20 sapt si 2 zile) scrie la cap ca are 20 sapt si o zi dar eu am bagat valoarea data de ecograf in calculatorul asta postat pe site si imi iese ca are capul prea mare si mai scrie si ceva de SD
Tot acum am vazut ca scrie ceva pe eco ( pe cea de data trecuta)si de IR care nu stiu ce inseamna dar v-am tot auzit pe voi vorbind pe aici. Mie doctorul nu imi spune nimic decat ca totul e in regula...deja m-a apucat plansul, serios. Si m-am si programat la eco la o clinica de aici din buzau. Ma duc azi la 4 sa vad ce imi spune acolo

21+ cu


Mikka , calmeaz-te ! Poate ai un bebelus mai mare ! Eu tare m-as fi bucurat sa fie mai mare cu totul si proportional!Nu te alarma inutil!

Oana 21+
Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem o sanatoasa si la termen!


oana de avea capu mai mare te stresai de ce e mai mare... Offf... imi pare rau ca s-a creat panica..

ACU INTREBARE: suntem o mana de fete? a zis dr la vre-una ca are bb probleme, fie el mai mic sau mai mare la masuratori? atunci? de ce interpretam noi toate? suntem medici sau macar cu medicina carevea???? eeiiii

24+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Gata , eu pun punct ...nu mai vreau sa alarmez pe nimeni! Imi cer scuze ca v-am pus pe zdruncin ...nu asta a fost intentia mea...


O sa mai clarific dituatia inca 1 data ca sa nu mai aveti impresia ca se intampla ceva cu bebeii vostri. Daca ar fi iesit o masuratoare la cateva zile diferenta de celelalte nu ar fi fost nicio problema. Diferenta intre masuratorile mele e de 2 saptamani. Nu va mai alarmati degeaba !

Am pus punct!

Oana 21+
Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem o sanatoasa si la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athosik spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anilansa

ella, athosik... va multumesc pt explicatii... eu una m-am linistit... drept sa zis toti catei iam educat noi, sotul, eu... familia, si nu avem ce reprosa ... cu iubire si rabdare la fel ca si la copii se rezolva.
Vom vedea cum interactionam cu noul catel abia in iunie la sfarsit ... ca deabia sa nascut

racheel, si eu ridic mana, beau o cafea dimineata... si am baut si la Darius... eu am tensiunea mica asa ca o cafea merge. Si sper sa nu sariti dar cand imi aduce sotul un VIN bun naturat seara iau un sfert de pahar.... la Darius am baut bere

Alina cu Darius Gabriel si 19+
http://community.webshots.com/user/Anilansa




Nu ai pentru ce ... si alta data cu placere!!!!Sa imi (ne) povestesti cum este!!!!

25+ cu robert-mihai
Dumnezeu sa ne ajute sa ajungem cu bine la final!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui mikka11

Mie mi-a calculat ca dimensiunea ar trebui sa fie asta pentru varsta de 20sapt si 2 zile: The predicted mean biparietal (BPD) is 47.300000000000004 mm for the stated gestational age
Reference:
BPD = -3.08 + 0.41*MA - 0.000061*MA^3. SD= 3mmIar bebele meu are capul de 48, 6 mm. Asta ce inseamna? Imi cer scuze ca sunt asa paranoica, eu am stat linistita pana acum in privinta asta, dar am vazut ca unele dintre voi spuneti ca e ingrijorator...si la mine toate dimensiunile alea sunt diferite, de exemplu AC ( habar nu am ce inseamna) aste calculat pentru 21 sapt si 4 zile. Asta ce mai inseamna, ce mai are prea mare?

21+ cu


Sd ramane acelasi .. indiferent ca pui capul mai mic sau mai mare.. SD e altceva... nu stim ce.. ca nu suntem medici niciuna

24+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Oana .. nu te supi.. nici la tine nu e o pb.. e bebe finutza... nu tu ai creat panica.. fiecare avem dreptul sa ne zicem temerile.. si stresul ni-l cream singure

May.. poate sa fie si fara maio : smantana cu iaurt gras .., e asa bunnnaaaa

24+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput