Strugurasi de Sept-Oct 2011 (59)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

Acum m-ati speriat si pe minePe ultima eco la mine ( facuta la 20 sapt si 2 zile) scrie la cap ca are 20 sapt si o zi dar eu am bagat valoarea data de ecograf in calculatorul asta postat pe site si imi iese ca are capul prea mare si mai scrie si ceva de SD
Tot acum am vazut ca scrie ceva pe eco ( pe cea de data trecuta)si de IR care nu stiu ce inseamna dar v-am tot auzit pe voi vorbind pe aici. Mie doctorul nu imi spune nimic decat ca totul e in regula...deja m-a apucat plansul, serios. Si m-am si programat la eco la o clinica de aici din buzau. Ma duc azi la 4 sa vad ce imi spune acolo

21+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Camady.. te faci ca esti linistita si nu te stresezi ca totul e bine.. de fapt nu te faci ca esti..

May.. imi e foame... conopida zici.. mie imi place salata cu smantana si maioneza si ceapa si patrunjel verde

24+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

uite ce ati facut? :))
hai mai mikka, nu fi copil!

mai fetelor, ce o sa faceti cand v-o cadea copilul in cap sau din pat sau o sa urle si nu o sa stiti de ce sau sau sau!
Trezireaaa la realitate :D ca pun parulpe voi.

20+ cu

zebraroz.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Citat:
citat din mesajul lui camady

Fetelor m-ati innebunit cu masuratorile astea.Va dau si eu pe ale mele sa-mi ziceti .Ale mele sunt mai mari ce ma fac?
22 sapt si 5 zile
BPD 5.87 cm aferent 24 sapt
HC 22.21 cm 24 si 2 zile
FL 4.07 cm 23 si 1 zi


24+ cu Eva Maria si mami de Razvan Gabriel 7 anisori

camady's baby



eu nu mi-as fi facut nicio problema daca era mai mare cu totul. Eu imi fac probleme ca are corpul de 21+6 si capusorul de 20s ....asta e marea mea grija...si neintelegere in acelasi timp.

Oana 21+
Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem o sanatoasa si la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

al meu mereu a fost mai mic la ecografii decat varsta sarcinii
si sunt sigura ca voi face un bb micut pt ca amandoi suntem mai mici de statura si nici f atletici , deci nu ar avea cu cine semana vreun lungan

_


22 +





si a mea.. la inceput cand imi zicea dr ca pitik e mai mica cu 2-3 -5 -7 zile faceam preinfart.. dar concluzia e ca ovulatie tarzie.. acu femurul creste f frumos.. adik ceas.. dupa ce am reusit sa stabilim varsta exacta..


Oana.. pic cu pic se face tot ...

24+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris_K spune:

oanaiasi, citatul postat e luat de pe un forum, deci nu e vreo explicatie data de cineva in masura, gen dr, etc

am fost si eu ieri la eco' totul e ok, la mine coincid la tot masuratorile de la ecograf cu calcul dupa data ultimei menstruatii, avand o singura exceptie, la o masuratoare a dat 21+3 zile, in loc de 21+2 zile cat aveam ieri.. oricum, tot m-a luat o depresie ieri ca daca nu e ok si alea-alea... sunt paranoica

am fost insa putin dezamagita ca, de data asta a zis ca sansele sunt de 80% sa fie fetita, in conditiile in care acu' o luna a zis ca se pare ca e baietel... oricum, sanatoasa/sanatos sa fie
Daca a pus un procent asa de mare, se mai poate sa dea gres? sau mai mult ca sigur ca e fetita?

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

hai mai Mikka... nu ti fa pb.. unde scrie dde SD???? pe ce site? hai mai nu fi bebeita... totul e bine...

Dupa cum se vede clar toti sunt diferiti.. toti suntem diferiti!!

No oare punem punct.. ca s-a creat panica generala

24+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Seidana sincer nu prea am citit alea decat acum cand ati inceput sa vb voi. Intri tu sa te uiti pe site-ul ala.Eu vb serios cand am zis ca e capul cam mare .Am vazut acum cand m-am uitat.Si apoi eu stiti ca am spre limita max. lichidul ala si ca trebuie urmarit sa nu mai creasca.

24+ cu Eva Maria si mami de Razvan Gabriel 7 anisori

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Citat:
citat din mesajul lui mikka11

Acum m-ati speriat si pe minePe ultima eco la mine ( facuta la 20 sapt si 2 zile) scrie la cap ca are 20 sapt si o zi dar eu am bagat valoarea data de ecograf in calculatorul asta postat pe site si imi iese ca are capul prea mare si mai scrie si ceva de SD
Tot acum am vazut ca scrie ceva pe eco ( pe cea de data trecuta)si de IR care nu stiu ce inseamna dar v-am tot auzit pe voi vorbind pe aici. Mie doctorul nu imi spune nimic decat ca totul e in regula...deja m-a apucat plansul, serios. Si m-am si programat la eco la o clinica de aici din buzau. Ma duc azi la 4 sa vad ce imi spune acolo

21+ cu


Mikka , calmeaz-te ! Poate ai un bebelus mai mare ! Eu tare m-as fi bucurat sa fie mai mare cu totul si proportional!Nu te alarma inutil!

Oana 21+
Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem o sanatoasa si la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

oana, pe bune, nu te supara ca-ti insist dar te stresezi aiurea si o stresezi si pe aia mica.
ecograful nu este un aparat exact.
mai mergi peste o saptamana la alt doctor sa te linistesti ca ii faci rau la bebe daca o sa continui asa.

seidana, mie nu-mi place maioneza :D

am terminat inghetata si mai vreau :((
eu acum profit la greuca pot manca si eu normal pe ziua :D
cred ca daca puteam manca si seara recuperam imediat toate kg pierdute in primele luni


20+ cu

zebraroz.ro

Mergi la inceput