Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (10)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

strumphitza sper sa-ti rezolvi problema din dos n-am ajuns cu cititul acolo unde ai scris tu ce problema ai, dar am vazut acum ca ai zis.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

bebelu ce ma bucur ca mai scrii si la noi. eu n-am mai scris la voi pentru ca nu prea mi se raspundea si apoi m-am hotarat sa vin cu fetele la martie-aprilie. sa ne mai scrii.



Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antguess spune:

strumphy- o sa vezi ce cuminte sunt eu la noapte...i-am zis bbtului ca diseara cum vine el..cum ma bag eu la nani asa ca..no romance tonight...enough is enough:)))mai e si maine o zi:)

ina..pacat...speram sa ma vad si eu cu mamici prin IOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

roxy , stii tu vorba aia cand o spunem aiurea, ma doare in ..ehh sa nu o mai spui niciodata ca iti spun eu ca nu e tocmai comfortabil sa te doara in dos asa rau nu m-a durut nici cand am avut operatie acum 11 ani de zile si a fost la capatul coloanei vertebrale si desigur nu am putut sta pe vreo 2 luni de zile ca simteam cum mi se desfce operatia...ehh acum nu pot sta pe fund cateodata , mai ales dupa ce ies de la baie , imi vine sa ...nu stiu ce, sa nu.. off, mai bine tac din gura sper sa dea rezultat ce mi-a dat doctorita, tot stau cu ochii pe telefon sa vad cand ma suna si sa ma duc sa imi iau reteta .. piscotel doarme inca si as fi dormit si eu dar am spus sa stau treaza ca daca suna si nu aud telefonul ?

Tu pe unde mi-ai umblat zilele astea ca nu ai semnat condicuta de vreo 3-4 zile, poate si mai mult? te-ai gratarit iar pe la munte eh ? vreau si eu o Poiana brasov, un bran ceva,... abia astept sa ne cumpere socrii masina sa ne ducem si noi hai hui sa iesim din Londra , vreau sa ajungem sus in Scotia la munte, frig si ploaie ca mi-e dor ca aici in Londra nu a plouat de 3 luni aproape si e totusi UK , nu s-a mutat Londra la Roma, cam asa a fost vremea pe aici, cam pea cald pentru aici ...iarba in parcuri se ingalbeneste deja

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_2010 spune:

Buna tuturor fetelor.
Incerc sa intru cat de des pot, dar nu prea reusesc.
Am fost azi la vaccinarea de 2 luni, a plans putin(deh, am un erou) doar cand l-a intepat. M-a durut pe mine in momentele alea.
L-am intrebat pe dr despre constipatie, nu stiu ce m-a apucat, voiam sa stiu si parerea lui, desi urmez doar sfaturile pediatrei. Fetelor, stiti ce mi-a recomandat? O lingutita cu miere si suc de fructe, la 2 luni. Nu mi-a venit a crede. Am iesit din cabinet instantaneu, nu l-am mai intrebat nimic.
In rest, noi tot plangaciosi ramanem, mancaciosi la 2 ore si cu treziri noaptea, din pacate.

Mami de Radu Andrei - 16.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

stefy ma bucur ca ati stabilit si voi botezul

msBB ma bucur ca ne-ai scris. sper sa ai mai mult timp sa mai vii la povesti cu noi

bb_yasmi voi incepeti diversificarea la 4 luni? nu este prea devreme?

ally ce scumpic este Edy, ce rade el acolo esti slaba si tu...... parca nu vroiai sa mai slabesti nu? ca si asa nu prea mai ai ce

catank ce frumos povestesti tu acolo de Ioana, ce cumintica este. si a mea este tare cumintica, sta singurica in patut si se joaca cu jucaria, gangureste ea acolo, rade singura.... este asa dulce doar cand o mai doare burtica o luam in bratica si o tinem strans. avem fetite tare cuminti, vezi? imi place ca tu ai gradina , livada, iesiti toata ziua afara....ce mi-ar place si mie

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana_2010

Buna tuturor fetelor.
Incerc sa intru cat de des pot, dar nu prea reusesc.
Am fost azi la vaccinarea de 2 luni, a plans putin(deh, am un erou) doar cand l-a intepat. M-a durut pe mine in momentele alea.
L-am intrebat pe dr despre constipatie, nu stiu ce m-a apucat, voiam sa stiu si parerea lui, desi urmez doar sfaturile pediatrei. Fetelor, stiti ce mi-a recomandat? O lingutita cu miere si suc de fructe, la 2 luni. Nu mi-a venit a crede. Am iesit din cabinet instantaneu, nu l-am mai intrebat nimic.
In rest, noi tot plangaciosi ramanem, mancaciosi la 2 ore si cu treziri noaptea, din pacate.

Mami de Radu Andrei - 16.03.2011


miere si suc la 2 luni

trebuia sa ii spui sa-si dea foc la diploma!!!

off off unii doctori nu citesc nimic, nu se actualizeaza , nu se informeaza , nu merg la congrese ... au ramas cu ideile de pe vremea lu` mamaie

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

strumphitza asa- cu vorba ai...mai bine n-o zici ca uite, nu se stie
da, am tot fost la gratare la iarba verde, asa frumos au inverzit toate a fost cald, soare.... a scos-o pe Anastasia la padure sa auda si ea pasarelele.

hai ca pun poze acum ca mi-am amintit.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

roxy aparusi mami???
da vreau sa incepem la 4 luni, asa am procedat si la buburuza mare! acum sa vedem cum accepta bubu mic...daca vrea bine..daca nu mai incercam peste inca o sapt-doua...

gabi, bravo!!!!

eu am pregatesc sa ies la alergat....


mamica implinita de fetita si baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama22 spune:

vai fetelor ca nu v-am zis niciodata dar asa imi sunteti de dragi!
stau aici si va tot citesc si mor de ciuda ca atunci cand mai apuc sa scriu uit cine ce a zis si am impresia ca fac monolog :))dar imi face asa bine sa va citesc cand o am pe asta mica agatata si matzaita pe mine ;))

uitati aici un filmulet de ieri cu gombotzica mea http://www.youtube.com/watch?v=O6mMq5fFOa8

nu face nimic special, am filmat-o doar sa o vada mama live :)) si am pus filmul pe you tube ca era prea mare sa fie trimis.


noi azi, la 1 luna si 1 saptamana avem 5500 gr am o grasunica mare! deja rade lumea de mine ca eu oricum o mai iau in brate tot atarna o parte din ea!

am citit faza cu mierea la bebe. ce e mai grav e ca unele mamici nu stiu si asculta de medicii astia. si se imbolnaveste copilul si nimeni nu isi asuma vina!

asta imi aminteste de o chestie. in facultate am facut voluntariat la un centru de autism. si i-am ajutat si intr-o campanie de constientizare a bolii.

imparteam fluturasi la oameni si era sa iau bataie (da, bataie!) de la parinti care imi urlau ca le fac copilul bolnav! :((
si mai trebuia sa mergem la cabinetele pediatrilor sa ii rugam sa ne lase sa punem materiale promotionale si sa le spunem unde sa trimita copilasii pe care ii suspecteaza de autism. mentionez ca autismul se poate identifica fff devreme si cu cat mai devreme se incepe sa se lucreze cu acesti copii cu atat au sanse mai mari.

in fine, ce m-a socat si ma ingrozeste pana in ziua de azi, nu a fost ca acesti pediatrii nu stiau care sunt semnele la bebe ale autismului, ci NU AUZISERA de autism si ne intrebau pe noi senini ce e aia. si nu vorbesc de un caz izolat. cred ca un singur doctor stia ce e aia :(((

mami de Natalia - 11.04.2011

http://www.amainbucatarie.blogspot.com/

http://www.flickr.com/photos/8264324@N03/sets/72157625644823552/

Mergi la inceput