Pufi de ian-feb 2010 (23)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamidepuiuti

ca mi-am amintit acum...
ruxita...mama ta mai e la voi?
mai potzi/rezisti?

mami de si


mama mea a plecat ieri, mersi de intrebare... i-am zis pe final ca e stresanta si ca viata cu ea e un chin si am intrebat-o daca e multumita de viata... ei, bine, nu va imaginati ca i-am spus-o exact cu aceste cuvinte si evident ca am folosit tonul corespunzator... ala a fost momentul impacarii si al regretelor ei ca in loc sa stea cu noi si sa vorbim, depanam amintiri, sa petrecem timp frumos impreuna, ea a facut scandal, urlat, criticat, tocat marunt, s.a.m.d. dar a zis ca in noiembrie mai face rost de 10 zile si mai vine...

sotul imediat ce a plecat mama a zis ca-i casa goala fara ea... (mama are aceasta vocatie, de a umple cu prezenta ei tot spatiul din casa, incat resimti acut lipsa ei dupa ce pleaca, il simti efectiv ca pe un gol).

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

sorina....wow...am oroare de asa ceva...sunt o fericita ca n-am prea avut de-a face cu sistemul sanitar...

BF...e.,..tare fain ca ai resit ceva pt tine...pacat ca ... in final te-a costat...cat 10 manechiuri....


Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

PENTRU MAMICI SI BEBICI...

JUCARII PENTRU PITICI...

HAINUTE BAIETEI...





N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

bf ...multam de lamurire ca nu le am cu preturile capitaliste,ramasesem cuplata pe provincie...initial am crezut ca doar manichiura a costat atata si eram curioasa ce ti-au facut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Incerc sa postez un link, nu stiu daca ma lasa:

http://www.bilete.ro/comanda.asp?eveniment=Cum+ne+hranim+corect+copiii

Edit: asa, deci ma lasa. E cu Doc Culcer despre alimentatia copiilor, interactiv. Mie imi suna bine. Desi la ora 10 dimineata mi se pare prea dimineata .....
poate ajunge cineva...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Salutam si noi pufuletii si pe mamicile lor, asa..intre un pranz si o iesire in parc.


Ayanna e adorabila zgubi, ma bucur ca ne-ai mai scris.

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui blue_flower

Citat:
citat din mesajul lui mamidepuiuti

Citat:
citat din mesajul lui blue_flower

Danasor, MP, Nyny,...da, am o manichiura care m-a costat 700 lei

prima?



de Daniel, n.01.02.2010
Mama fericita
caaaaaaaaaaat?????????
cu ridicat de masina cu tot sau fara?

da' stii ce? eu cand fac cheltuieli din astea...mai exagerate,imi spun ca bine ca am avut banii,mai rau era daca nu-i aveam!

ce sa-ti urez? sa te tina cat mai mult!


mami de si


ridicat masina 678 lei
manichiura 65 lei



de Daniel, n.01.02.2010
Mama fericita


si eu initial am crezut ca 700 a fost doar manichiura! cine isi permite, isi permite! Sorry de masina... eu chia vreau una si sotzul imi tot face calcule rca, rovignete, alte asigurari, cauciucuri, benzina, revizii... macar asa la un drum de mare, iesit in weend din buc mai la iarba verde...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui blue_flower

Incerc sa postez un link, nu stiu daca ma lasa:

http://www.bilete.ro/comanda.asp?eveniment=Cum+ne+hranim+corect+copiii

Edit: asa, deci ma lasa. E cu Doc Culcer despre alimentatia copiilor, interactiv. Mie imi suna bine. Desi la ora 10 dimineata mi se pare prea dimineata .....
poate ajunge cineva...



de Daniel, n.01.02.2010
Mama fericita


e bine de stiut si cat dureaza...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Buna fetelor,

Saptamana viitoare sa-mi tineti si mie pumnii. Ma duc sa ma operez pentru o tumora suspecta din tesuturi moi abdomen superior. Nici nu stiti cum se schimba viata omului intri luna. Sincer, mi-e teama si nu te taietura, ci de ce-or mai gasi astia prin mine.

Povestea unui Dor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Buna fetelor,

Saptamana viitoare sa-mi tineti si mie pumnii. Ma duc sa ma operez pentru o tumora suspecta din tesuturi moi abdomen superior. Nici nu stiti cum se schimba viata omului intri luna. Sincer, mi-e teama si nu te taietura, ci de ce-or mai gasi astia prin mine.

Povestea unui Dor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un



Tomaca sigur ca tinem pumnii. Doamne ajuta sa fie totul bine.

Mamica fericita de Mara si de David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Buna fetelor,

Saptamana viitoare sa-mi tineti si mie pumnii. Ma duc sa ma operez pentru o tumora suspecta din tesuturi moi abdomen superior. Nici nu stiti cum se schimba viata omului intri luna. Sincer, mi-e teama si nu te taietura, ci de ce-or mai gasi astia prin mine.

Povestea unui Dor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un



multa sanatate tomaca! tinem strans pumnii!
cum ti-au gasit ce ti-au gasit?

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput