Strugurasi de Sept-Oct 2011 (56)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui racheel

Vreau si eu in grup mai tarziu sa ma invatati si pe mine ca acum am putina treaba.

Fetele la 112 batai pe minut la inima nu am tahicardie.Eram sigura si uite asa am facut si un eco la inimioara gratis






Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 23+ cu Anastasia-Maria
Doamne, ajuta-ne in continuare!






bine ca eco e gratis..

Cand vrei in grup dai click pe link, dai join grup , fiind loata cu adrea de yahoo si astepti acceptul care vine in sec 3.. http://groups.yahoo.com/group/strugurasi2011/
numai sa scrii in obs cine esti de pe DC

24+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didianana spune:

si eu am 4d saptamana viitoare, la morfofetala..Nu stiu sa fie periculos, in definitiv e tot ecografie (parerea mea).
Mie sincer mi-ar placea sa fie alaturi de mine, nu neaparat sa se uite "acolo", doar sa il am aproape, sa ma tina de mana.Acuma depinde de la persoana la persoana, fiecare cum vrea..Sunt totusi curioasa care e parerea barbatilor, sotul meu cred ca ar prefera sa nu ( ma refer la momentul expulziei, ca la travaliu a stat langa mine si data trecuta, pana am intrat la cezariana )..Sa nu uit sa il intreb azi..
Eu cu george am folosit scutece d unica folosinta, dar o sa ma uit si la cele refolosibile, asa stii sigur ca nu ramai fara, ca eu am patit-o de cateva ori.


19+ si mamica fericita de 3+ anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

May.. eu inca sunt la troaca...

asta ii o veste buna.. au disparut freturile, sau sunt pe duca

24+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_s spune:

Al meu sot ar vrea sa participe, indiferent ca e nastere natur sau ceza, dar eu am exclus din start posibilitatea.

Zic si eu ca Loredana si Seidana, nu as suporta sa ma vada cand mi se desfac toate alea...cre' ca mi-ar fi mie insami mult mai greu, asa...cu straini in jur n-am nici o problema.

Oana mami de Mara 11.08.2004 si 17+ cu

Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didianana spune:

mie de ce nu mi-a venit acceptu in 3 sec?...
Eu astept de ceva timp!!Vreau sa va vaad!!!


19+ si mamica fericita de 3+ anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui didianana

mie de ce nu mi-a venit acceptu in 3 sec?...
Eu astept de ceva timp!!Vreau sa va vaad!!!


19+ si mamica fericita de 3+ anisori


inca nu m-am logat pe grup.. merg acu.. promiti ca pui poze de dam accept?

24+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didianana spune:

promit, cum sa nu ..pai altfel as fi nesi

19+ si mamica fericita de 3+ anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darisa spune:

mercic de raspunsuri gagics.
nu stiu daca e invidie sau Panica SRL, stiti voi gravide din alea la care le e frica si sa respire...eu am fost super relaxata la prima sarcina ( daca va vine sa credeti am si skiat la 5 luni si 2 saptamani la greu 1 saptamana) iar acu la a doua sunt si mai relaxata si optimista...ma mai gandesc uneori sa nu exagerez cu optimismul sa nu-mi para rau dupa aia daca cumva se intampla ceva.
Poate si de aia nu mi-am facut si dublu test si nici triplu test, am incredere ca va fi bine.

Va pup, azi a fost prima zi in care am reusit sa tin pasul cu postarile.



Enjoying my second journey

18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hayat_Kh spune:

Multumesc pentru adaugare in listuta Seidana. Sper doar, sa raman acolo pana la termenul final. DOamne Ajuta!!!!!!!!

19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Eu tot ma gandesc de-acu 2 ceasuri la scutecele refolosibile...e adevarat ca-n 4-5 luni iti scoti banii, dar e important sa ai cin' sa te ajute-n casa. Eu fara uscator as fi moarta, nu mai intind rufe de ani de zile, ba da, in august intind cearceafurile, insa ciorapei chilotei si alte 'ei' nu prind cu clame nici moarta! Si chiar si cu uscator...in primele luni eram franta rau(aveam sprijin de la sot, pacat ca sotul nu stie sa gateasca, nici sa faca curateniu exemplara..) in mare, economisesti ceva banuti DACA AI TIMP de spalat,intins....bla bla bla fiindca Time is money, oricum...

De ce va uitati la filme cu nasteri in direct?? sadomasochistelor!

pana la urma cate vor cezariana si cate vrem nastere naturala?

17+

Dbunny si Daniel (23.11.2006)
I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Mergi la inceput