nasterea la arcadia - iasi (6)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gravidacori spune:

multumesc mada,da,joi imi voi pupaci si eu printesa
dada se externeaza azi ,cred ca e ocupata ,poate intra mai tarziu sa ne mai dea de stire.
dar aria a mai intrat dupa nastere?ce o mai face?
mada inceraca sa te dai cu ulei de masline pe vergeturi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stefana spune:

Buna! Ce vreme urata! Nu putem iesi azi la plimbare. Ieri am stat ceva in parc, cu tot vantul care era, dar astazi nu cred sa iesim, ca e prea urat. Si mi-e si urat sa ies singura in parc! Voi cand veniti?

Am uitat sa va spun ca m-am vazut in week-end cu Copiloi in Parcul Expozitiei. M-a recunoscut ea si apoi mi-am dat si eu seama de unde o stiam Am vazut-o si pe minunea Dorothea, care dormea linistita, in timp ce bebul meu se fosnaia nervos in brate la mine. Mi-a parut rau ca n-am putut sta mai mult de vorba cu ea, dar eram amandoua cu sotii, iar eu ma grabeam sa plec, ca bebu era flamand si dadea sa urle.
Poate intr-o zi ne vom vedea mai multe in parc, sa stam de vorba pe-ndelete. Eu ies des in Copou sau unoeri in gradina botanica, dar intru prin Pacurari si merg spre lac.

DadaIna, sa o strigi pe Oiyoy pe culoar, ca sigur e pe-acolo, sa ne spui si noua ce face

Stef si bebu Tudor Stefan (24.03.2011)

It's nice to be important, but it's more important to be nice.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Stefana, stai in Pacurari? Eu stau pe langa piata...poate mai iesim sa ne vedem....dar de saptamana viitoare, ca pana duminica sunt ocupata....

Pup si bebei sanatosi la toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stefana spune:

Citat:
citat din mesajul lui copiloi

Stefana, stai in Pacurari? Eu stau pe langa piata...poate mai iesim sa ne vedem....dar de saptamana viitoare, ca pana duminica sunt ocupata....

Pup si bebei sanatosi la toata lumea!


Da, stau in capat, langa Kaufland. Iti dau pe PM nr meu si suna-ma cand iesi la plimbare si vrei sa ne intalnim. Noi iesim zilnic cand e vreme buna, fie prin cartier sau in botanica atunci cand n-am masina, fie in Copou cand o am.


Stef si bebu Tudor Stefan (24.03.2011)

It's nice to be important, but it's more important to be nice.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanda_baby spune:

fetelor eu pe toata sarcina m-am dat cu ulei de migdale..auzisem ca e bun si chiar m-am convins...eu sunt slabuta sau de fapt eram inainte sa raman insarcinata si m-am ingrasat cam 22 de kg din care sa zicem ca vreo 5-7 erau pe fund si pe spate ca m-am latit putin in spate, iar restul de vreo 15 erau pe burta...nu vreti sa stiti cum aratam un mic elefantel si cu toate astea am vreo 3 vergeturi mici chiar in partea de jos a burtii. Deci chiar a dat roade uleiul. vi-l recomand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanda_baby spune:

am uitat sa intreb si eu ceva mamicile care au nascut prin cezariana...la cat timp pot sa ma apuc de ceva exercitii sau ce pot sa fac sa scap de burtica asta care-mi da dureri de cap?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madline82 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sanda_baby

fetelor eu pe toata sarcina m-am dat cu ulei de migdale..auzisem ca e bun si chiar m-am convins...eu sunt slabuta sau de fapt eram inainte sa raman insarcinata si m-am ingrasat cam 22 de kg din care sa zicem ca vreo 5-7 erau pe fund si pe spate ca m-am latit putin in spate, iar restul de vreo 15 erau pe burta...nu vreti sa stiti cum aratam un mic elefantel si cu toate astea am vreo 3 vergeturi mici chiar in partea de jos a burtii. Deci chiar a dat roade uleiul. vi-l recomand


Eu am pus 17 kg, si am avut griaj sa ma dau aproape zilnic cu crema imp vergeturilor, insa de 2 sapt mi s-a terminat crema si m-am dat cu alta pt masaj, dar nue ra speciala pt prevenirea vergeturilor, si am desc ca am cateva pe coapse siin aprtea de jos a burti..sutn ican rosii, sper din suflet ca sa se ami atenueze, ca o sa imi cumapr din nou crema aia magica..off, daca stiam imi cumaprasm atunci, dar am zis ca pt 2 sapt nu mai dau banii pe ea ca e destul de scumpa...

DPN 15-22 mai, fetita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madline82 spune:

Neatza fetelor,vad ca e tare liniste peforum...ce faceti?DADA,oiyoy sunteti bine?ARIA,cum e sa fii mamica, te descurci?

Azi cred ca va fi maifrumos afara desi un pic frig...noi suntem bine, buburuza mea nu da nici un semn ca vrea sa iasa,maine dim mergem la arcadia sa ne vada dr vieriu,desi nu imi vine sa ma duc deloc..ca stiu de pe acuma ce o sa imi zica, col lung si inchis..si ca asteptam..haha

DPN 15-22 mai, fetita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanda_baby spune:

eu te sfatuiesc sa iti cumperi pentru ca ultimele saptamani sunt cele mai critice pentru aparitia lor...am avut o prietena care a mers pe aceeasi idee si crede-ma ca i-a parut rau.si in plus eu am folosit uleiul si dupa ce am nascut...pentru ca la mine nu s-au vazut cu toate ca era burta imensa au aparut la vreo 3 saptamani dupa ce am nascut.Ingrijeste-le acum cat inca sunt rosii.
Multa bafta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

buna mamici,
pare rau ca nu am mai intrat pe la voi ... nu prea eram hotarata cu nasterea.
vineri vreau sa ma duc si eu sa semnez ctr., m-am hotarat sa nasc cu dc. Mihalceanu. adica, eu optez clar pentru nasterea naturala, asa voi semna si ctr, dar in caz ca nu se poate prefer sa fac cezariana cu ea, decat sa nasc natural cu cine-o-fi de garda.
asa sunt eu ... mai fixista, am incredere in ea, am mai nascut un copil cu ea, stiu cum se poarte, deci mai bine asa. dar, poate ne ajuta DD sa pot naste natural.

am fost si eu si am vb la arcadia si de la consiliere mi s-a spus acelasi lucru, ca avansul este de 30% din pretul integral. o sa vad vineri cat trebuie sa platesc exact.

nu mai stiu ce sa va zic, tin pumnii fetelor care au intrat pe ultima suta de metrii, sa va dea DD nastere usoara si bb sanatosi.


Laura lui Daniel - 14.11.2006 si prichindel
Poze Daniel

Mamici din Iasi


Copilul iti ia tot ce ai avut, dar iti da ce n-ai avut niciodata.

Mergi la inceput