nasterea la arcadia - iasi (6)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camelia33 spune:

Buna fetelor,citeam la un moment dat pe forum ca la semnarea contractului pt nastere ati dat un avans de 1000 chiar si 500 ron. Eu voi semna vineri contractul iar pt nasterea naturala mi-a zis domnisoara "consiliera"ca avansul e de 30% din pretul fara decontare cas adica aprox. 1600 ron.A mai platit cineva asa ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madline82 spune:

Buna camelia, la consiliere asa iti spune ca 30 % din suma totala nedecontata, dar plata se face la receptie afara, si acolo te intreaba cat vrei sa dai avans.Si cand m-a intrebat eu am zis pai cat trebuei sa dau, si tipul ala( era un baiat de treaba) a zis cat vreau, pot si 500 sa dau.Si am platit 1000.Restul il dam la externare!

DPN 15-22 mai, fetita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DadaIna spune:

Va salut fetelor!Felicitari noilor gravidute adaugate la listuta!Am reusit de a stat gazulina mai bine de 30 de minute la san si tot a tras cu pofta insa din unul doar.Mai inainte am incercat din nou insa nu ii era fomita pentru ca a adormit cu capusorul pe tatuca vreo qra si ceva si am lasat-o asa.In camera murim de cald si cat stau cu ea aici nu pot deschide aerul conditionat.I se face micutei perisorul ud si de pe mine curg apele.Azi s-au facut verificari la operatie, mi-au schimbat pansamentul e totul ok, eu nici nu am puterea sa ma uit la operatie. Mi-a zis dr. ca se prinde bine si ca e ok.Lunea viitoare scoatem firele.
Azi am patrulat putin pe holuri pentru ca trebue miscare si am mai vb cu o mami de baietel care se chinuia si ea ca mine sa scoata ceva colostru cu pompa.Si ea se chinuise la fel ca mine cu naturala si apoi la cezariana.Sigur nu era ovypt.ca ea e mami de fetita.A mai venit azi o graviduta insa nu am apucat sa vb cu ea pentru ca sta in camera.Eu ma mai plimb pe culoar, mai iau gazulina cu mine, o ducem inapoi.
mada ciorapii aia mi-au fost pusi sa nu fac tromboza dupa operatie si sunt exact ca ciorapii cu banda adeziva, adica pana sus si strang tare.
ionela chiar ca e somnoroasa.Imi doarme gazuta de mama focului cat timp e cu mine aici.Cred ca e cumintica si la neo pentru ca ii stiu deja tignalul de la baita si nu am mai auzit-o urland
ionelamaria branula de pe manuta fetei o vazuse sotul meu in noaptea cand am nascut si el a intrebat atunci medicii ce si cum.Eu am aflat a doua zi abia cand am foat adusa de la terapie intensiva in camera.Nu stiam ca sa face prevntiv.O sa ii faca pana maine, ca maine plecam acasaabia astept!
Nu imi plce ca se dau aici bebelusilor si ceai, si apa toate cu bibe.Eu am refuzat sa i se administreze apa si ceai.Nu vroiam nici LP ina va dati seama ca altceva nu avea ce sa pape.Poate pana maine imi vine si mie laptic mai mult.Azi a supt si micuta si am tras si cu pompa 20 ml.
Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madline82 spune:

Ma bucur ca azi esti mai bine DADA, cred ca abia astepti sa pleci acasa!Ce bine e ca ai laptic, o sa vina el pe masura ce suge si gaza ta!
MA intristez cand aud ca le dau la bebei ceai si apa, cum se poate asa ceva?Eustiam ca oiyoy are baietel, dar paoet am retintu eu gresit, oricumf aptul ca nu a mai intrat pe forum am face sa cred ca e la arcadia deja!
Eu nu cred ca nasc sapt asta..se vede ca voi ajunge la 40!
Va pup pe toate si va doresc o zi cat mai frumoasa!

DPN 15-22 mai, fetita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gravidacori spune:

mada,intri saptamana viitoare cu mine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madline82 spune:

Ai de gand sa nasti mai repede coriono, esti asa nerabdatoare??

DPN 15-22 mai, fetita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gravidacori spune:

sunt programata la cezariana,tu vrei natural parca nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madline82 spune:

Corina, cand ai progr la cez si cu ce dr? Eu vreau natural, da, dar cred ca sapt viit nasc, pt ca nu am nici un semn pana acuma..Azi avem 39 sapt si 2 zile.Joi merg la consultul cu dr vieriu, consult de control, sper sa nu imi puna iar valvele alea ca ma doare dupa 2 zile..incerc sa negociez cu el!

Vad ca oiyoy nu a mai reusit sa intre, oare ce o fi facut?

DPN 15-22 mai, fetita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gravidacori spune:

astazi facem 38 saptamani,multumim DOMNULUI, , si sapt viitoare la 39s si cateva zile suntem programate la cezariana cu dr. samoila.cine stie,poate ne intlanim pe acolo Mada,sa schimbam o vorba
OIYOY cred ca si-a pupat bebele deja si e fericita,speram ca totul e ok ,sa poata intra curand sa ne povesteasca si ea experienta ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madline82 spune:

Felicitari pt cele 38 sapt!Inca nu stii exact data cand te-a programat?Banuiesc ca pe miercuri-joi cred.Si eu ma gandeam ca oiyoy e cu puiul in brate..dada zicea ca oiyoy are fata, dar din cate imi amintesc oiyoy nu stia sexul sigur...cred ca dada e ocupata rau de nu a mai intrat..azi se extaerneaza parca.Eu sunt necajita ca mi-au aparut de cateva ziel nsite vergeturi pe coapse..si ma tot creia o pauzasc..off

DPN 15-22 mai, fetita

Mergi la inceput