Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (8)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

buna fetele

vad ca e cam liniste pe aici azi , cred ca ati iesit la soare
noi tot cu tusea

Cami cred ca si noi ajungem la mare ,poate ne vedem
Stefy bafta la botez
Lavi petrecere frumoasa, mm deja salivez
Strumf cred ca puiuta ta e la puseu de crestere ,asa am avut si noi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina.n

buna fetele

vad ca e cam liniste pe aici azi , cred ca ati iesit la soare
noi tot cu tusea

Cami cred ca si noi ajungem la mare ,poate ne vedem
Stefy bafta la botez
Lavi petrecere frumoasa, mm deja salivez
Strumf cred ca puiuta ta e la puseu de crestere ,asa am avut si noi.







mami de Naty (10.04.2009) si Alex (1.02.2011)








multam dulce ...am schimbat data acum o juma de ora..pe 9 oct

am nevoie de idei pt tema botezului....ceva mai diferit,nu printesele,barbie,hello kitty ....ceva mai original

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Buna mamici

Am scris 30 min la un mesaj si mi-a dat eroare ca nu eram logata. so here we go again!

Nu am intrat de vreo doua zile...doua zile de haos pt ca am avut musafiri si a fost harmalaie, f multa agitatie si galagie. Toata lumea roia in jurul bebelinei mele si asta s-a simtit in programul ei. De astazi suntem in formula de 3 si este f bine...sper sa ne reintram in ritm

Fetelor am o problema. Sunt o epava deoarece micuta mea de joi-vineri imi plange la fiecare masa la biberon( papam doar lp acum). Papa putin apoi dupa ce isi satura stomacelul cat de cat incepe scandalul. se freaca cu biberonul in gura de numa'...se agita, se gheia o pauzaste si plange :( daca iau pauza cateva secunde il cauta imediat de foame si apoi dupa cateva secunde iar plange:(. Asa mancam de joi...cu scandal si eu sincer ma stresez f tare si mi-e mila de ea. Cred ca sunt colici? sau faptul ca s-a cam constipat?? nu a facut kk de ieri de la pranz.

maine vreau sa sun pediatra sa vad poate ne face o vizita.

in alta ordine de idei ieri am facut o lunita . Ne-am cantarit si a luat 720 g de la scaderea fiziologica. Cf cartii e minim dar nu ma stresez f tare...incerc.
Ce repede trece timpul fetelor!!!! parca vad ca maine poimane merg copii si incep sa vorbeasca.

va rog sa ma ajutati cu pareri/sfaturi! poate ma linistesc si eu putintel.

va pup pe toate
ce frumos e afaraaaa!!!!

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

maduta - distractie placuta la botez!!! ce vreme frumoasa!

lalely- cum a acceptat bebe noua suzeta? a mai vomitat?

revin ca plange micuta

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Alexina off micuta ta cred ca o doare burtica de face asa, probabil ca sunt colicii,incearca ceva anti colici.
La multi ani !!! pentru o lunita si felicitari pt cresterea avuta.

Noi azi facem 3luni jumate ,vreau sa-lcantaresc sa vad cat are insa ma astept la 7kg.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina.n

Alexina off micuta ta cred ca o doare burtica de face asa, probabil ca sunt colicii,incearca ceva anti colici.
La multi ani !!! pentru o lunita si felicitari pt cresterea avuta.

Noi azi facem 3luni jumate ,vreau sa-lcantaresc sa vad cat are insa ma astept la 7kg.





mami de Naty (10.04.2009) si Alex (1.02.2011)



ii dau sab simplex si niste pastilute homeopate din Canada aduse.

am schimbat si tetine si biberoane crezand ca nu ii plac dar nu e asta.
astazi vad ca e mai bine, mult mai bine...sa vedem si in continuare.

pup

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

Citat:
citat din mesajul lui stefyapost


fetele care fol ring sling si stiti site-uri cu clipuri despre cum se aranjeaza vreau si eu ca nu-i dau de cap deloc...wrap-ul care se zice ca-i mai greu l-am fol imediat si f usor si sling-ul nu pot



http://www.bebeinbrate.ro/ro#tipuri-de-portbebe-instructiuni-de-folosire-filme



Cel mai frumos martisor: Alex 1 Martie 2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Buna fete dragi!
Azi am fost si la mall dimineata (2 ore si multe cumparaturi, evident si o gramada de hainute delicioase pentru bb) si in parc dupa amiaza (aproape 3 ore).
Bebe e din ce in ce mai activ si de ieri dimineata zambeste atat de mult si de frumos ca suntem topiti dupa el!!! In parc a stat treaz si la inceput si catre final (a si dormit vreo ora) dar na plangacit deloc! E baiat mare, ce mai!

Strumpfi, cred ca Sophie are puseu de crestere, si eu il astept (nu cu nerabdare...) pe cel de 6 saptamani. Acum mananca de 7 ori pe zi, aproape dupa ceas (daca nu-i stricam noi rutina cu plimbarile, fiindca la plimbare deocamdata n-a cerut niciodata de papa. Dar eu azi mi-am cumparat o serie de tricouri "pentru parc", cu nasturi in fata ca sa pot alapta usor la o adica. Mult succes si energie - ce ati facut azi, cum e vremea in Londra?
Scrish, si noi adoram Gondola pentru evenimente, pontonul, dar am zis totusi sa alegem ceva inchis daca cumva ploua. La Casa Doina am fost recent la o nunta (acum 2 saptamani), locatia si atmosfera sunt f faine, dar mancarea mi s-a parut un pic "average"... Poate insa daca alegeti un meniu mai special... Cand faceti botezul?
Miki, sunt impresionata de problemele tale, in sensul ca imi inchipui ca nu poate fi usor sa fii "sfasiata" intre aceste sentimente, si dorinta de a face totul bine pentru puii tai... Nu am sfaturi pentru ca nu sunt deloc in tema, dar iti doresc intelepciune multa de tot, si putere.

Va imbratisez pe toate!


Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! Mami de dragalas Petru Constantin (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

pisuc si noua ne e cam frica sa mergem la risc cu gondola, plus ca ne au spus ca pe ponton nu prea fac evenimente, doar la cort sau in "acvariu"...iar pentru ponton percep chirie din cauza asta cred ca ramanem orientati pe doina, sa vedem zilele pe care le au libere, vrem la inceput de iulie. ideea e ca nu vreau clasica petrecere de botez cu dj, orchestra si dans pentru ca sincera sa fiu mi a cam fost de ajuns nunta...vrem ceva intim, cu familiile si prietenii cei mai apropiati, o sa fim in jur de 40 de persoane. si atunci vreau un meniu lejer, aperitiv, un fel principal la alegere de catre invitati si tort, deci mai mult dam o masa. sa vedem cum ne intelegem cu ei. plus ca vreau sa il facem in timpul zilei si pe caldura care cred ca o sa fie nici nu mai intra 5 feluri de mancare...sa vedem...voi unde si cand il faceti? party sau restrans?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

ce liniste
dar e de inteles azi a fost superb cred ca in toata tara
cel putin noi de la 10.30 pana acum am stat numai in curte
oare o fi prea mult pt micutza....am dat si o tura de cartier si la intorcere mi-a cam luat-o soarele in obrajori si acum e asa rumenie si cu un varf de nasuc rosu....s-o pupe mami pe ea

Pisuc sa porti cu placere si folos tricourile...micutul petru e un dulce..l-am vazut in pozici..iar faza cu prietenii de la ziua lui m-a terminat de ras

Alexina sa fac un pic de haz la necaz..as zice bun venit in clubul manechinulor
nu stiu daca mi-ai citit mesajule dar si eu sunt intr-o situatie identica cu a ta...daca gasesti vre-o rezolvare anunta ma si pe mine....tare cred ca noi ne v=om imrieteni la catarama sa facem front comun pt a ne convinge domnisoarele sa pape
a mea la o luna a luat 750g...la2 luni 650g...s-o fi gandit sa tina deja dieta
si cum ai descris tu ca face a ta cu bibe..asa face acum a mea decateva zile....si asa a facut si in sapamanile 4-5
daca reusesti sa nu te stresezi te felicit. eu azi am plns de nervi....a tras vreo 70ml si apoi a inceput sa molfaie bibe....asa am stat 45 de minute..ea radea cu gura pana la urechii si eu incepusem se plang..decayteva zile nu trece de 530-540ml/24h...in loc sa crstem cantitatea bauta am scazut drastic
maine la 9 sunt la budimex...spper sa reusesc sa vb cu doctorul recomandat de cineva
tie iti doresc succes cu doctora de familie...a mea nu mi- dat nici o idee



Mergi la inceput