Dovleceii veseli se bucura de soare (24)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

seara buna!

eu cu ce sa va servesc la drum de seara??? o cafea deca, hai fie ca sa dormiti bine la noapte

he, he, he Luto, ti-am luat soarele

si noi am avut un week-end plin. ieri dupa amiza am fost in Tineretului, si era manifestatie....foarte, foarte multa lume. nici nu ne-am simtit bine, si imi era frica sa nu ii pierd, ca fugeau de ici colo, si intre atatia copii, si erau si cu role si cu bicicleta....am zis gata stop joc, de acum incolo in week-end cu soare la casuta de la tara, la gratatrel la piscinuta...

astazi e zi mare pentru noi, este ziua in care Matei s-a "nascut" pentru noi....acum trei ani. I-am facut tortulet, si il astept pe sotz ca sa il sarbatorim asa cum se cuvine. offf, cum trece timpul, parca era mai ieri, cand il tineam in barte pentru prima oara.

si tot astazi am fost la scoala la Laura, nu am mai fost de ani de zile in timpul orelor. dar isi uitase o compunera acasa, si ii trebuia neaparat asa ca am dat o fuga....si tot asa mi-am amintit ca parca alaltaieri o duceam de manuta in clasa I, cu dinti lipsa, si cu ghiozdanul mai mare decat ea.

scuze ca sunt nostalgica, dar zau ca nu stiu cum trece timpul asta.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gagga spune:

Seara buna,

am ajuns acasa, culcat bebela.. Victorie

Ce frumos povestesti Miha..din pacate asta cu trecerea timpului este o spaima recenta de-a mea, ma ingrozeste rapiditatea cu care terc lunile, anii.. Dar asta e, nu ramane decat sa tinem pasul alert si sa traim frumos . Tu esti un exemplu in sensul asta .

Te pup Mangulici si mi-e dor de voi..Credeam ca il uitase Carina pe Sergiu dar astazi cand ne uitam pe FB la poze cu voi si il striga

La noi a fost azi un vant de te lua pe sus ..si tot praful/nisipul se adunase in cositele printesei mele .. Ai vostri urla cand le spalati parul? Cred ca nu exista moment mai neplacut in viata ei de foca mica, decat spalatul si clatitul perisorului. Am incercat multe metode si accesorii si vraji, nimic nu merge ..Si deja e serioasa treaba, a inceput sa-i creasca si ei ceva ceva si am sperante ca la anu ii fac si o codita

In rest..ce sa zic..una, alta, nimic..

Va salut si va doresc a nighty night!


Sa o ajutam pe Raisa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Buna dimineata soare !

Totul e sub control ?
Miha, sper ca ati serbat cum se cuvine "nasterea" lui Mateias si consider ca nimic nu poate fi mai frumos decat sansa la fericire pe care a primit-o sufletul lui din partea familiei voastre. E atat de trist ca nu toti au aceasta sansa. Tot respectul din partea mea.

Gagga, ai intins sezlongurile la soare ? Deschide agenda si noteaza cu atentie invitatii si perioadele ca de la emotii sa nu te pierzi .
Despre spalatul pe cap nu stiu ce sa spun eu il clatesc cu dusul: ii zic inchide ochii si pac pac..nu e ceva care sa-i placa dar ma misc repede si apoi il gadil cu dusul prin alte parti si uita ....

Mangulici, ai ajutor in casa ..vezi sa nu se apuce si de gatit blondinul ca apoi chiar ca ai sa fii o doamna, doar ii programezi: o saptamana Aidan ..o saptamana Sergiu

Katty sper ca ai dormit bine in patul tau. Cum a fost in deplasare?

Mamideandrei mai bagi antrenamente cu doi ?

Eu va pup cu drag si ma bag la program administrativ.
O zi super reusita va doresc !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamar78 spune:

Salutare!

Luto, David este un adevarat gentleman la masa. Mi-a placut tare mult de el si in "lighean". L-am gasit schimbat, nu mai e bebelusul pe care-l stiam eu. Am tostusi o nelamurire, caca era mancarea sau te-a anuntat ca face caca?

Gaga, pana la urma va mutati la casuta? Si Matei protesteaza cand il spal pe cap, de altfel si David dar fac si eu ca si Luto, le spun sa inghida ochii si le dau de cateva ori cu dusul.

Katty, sa ne spui de voi cum mai suntei, daca ati mai progresat.

Manga, e totul bine dupa operatie?

Miha, e minunat gestul vostru mai ales ca voi aveati un copil.

Astazi m-am gandit la elle ca nu mai stiu nimic de printesele ei.

Eu fac un sirop de muguri de brad pt prima data in viata mea si cred ca am pus prea multa apa. Mateias doarme dar trebuie sa-l trezesc ca avem programare la dr. 2 saptamani are de la ulima raceala, nici nu i-a trecut tusea de atunci si deja iar ii curge nasul si stranuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamideandrei spune:

salutare de pe meleaguri galatene!

in sfarsit la mine acasa!!! desi nici acum nu mi-am revenit, parca tot imi tziuie creierii, e greu dom'le cu doi, dar mai ales daca nu-s ai tai amandoi!!! sincer experienta o vreau repetata in plan indepartat! cat mai indepartat!!
dar acum sunt acasa, cu baietii mei!!! in alta ordine de idei, daca tot am venit odihnita, azi bag si putina sala, ca doar nu vreau sa ma invat cu statul, nu!!! si vorba lui Luto, si putin program administrativ!!! asa ca sa aveti o zi asa cum va doriti!! (la noi e deja o caldura de cred ca o da in canicula )

Irina, mami implinita si fericita de nazdravanul ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

hello doamnelor,
miha sa va traiasca baietelul vostru frumos. ce ten are pustiul, m-a dat pe spate. uka i-am spus de atunci lui Sergiu de Carinoasa si a fost foarte incantat. asa e de obicei, pe el il plac mult. pe mine, mai deloc. cand am ajuns la c-ta, baiatul prietenilor pe care-l stie de la un an i-a sarit in gat. degeaba l-am hranit eu la 2 luni si l-am adormit pe piept...m-a tradat pentru Sexy, adica Sergiu. asa ii spunea el cand era mic si asa a maras si acum. diamar multumim de intrebare. e bine. are 2 oua si ne-a is doc samabata, la control, ca ne vedem cand face 5 ani. s-a facut albastru Aidan de plans si nu mai respira pe pat, acolo in cabinet. bine ca a trecut. sotul ce-ti face?

irina cu doi si nu ai tai e greu, i know.
luci sa stii ca nu e rea ideea. ar trebui sa incep sa-l prelucrez pe Aidan.

noi am fost duminica la ziua unei fetite minunate, frumoasa, desteapta si vorbareata. abia a implinit 3 ani. i-a placut lui aidan intre gagici mai mari.

a inceput si el, slava ceruloui, sa manance de cand i-a spart al treilea canin. nu fructe, bineinteles....doar ciorbe, papanasi fierti, ou si covrigi.

va pupilam









Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gagga spune:

Citat:
citat din mesajul lui diamar78

Gaga, pana la urma va mutati la casuta? Si Matei protesteaza cand il spal pe cap, de altfel si David dar fac si eu ca si Luto, le spun sa inghida ochii si le dau de cateva ori cu dusul.



dia..nu ne mutam la casa, tot la bloc, dar intr-un apartament mai mare si muult mai aproape de mama (la 200 m ) pot spune ca m-am scos, voi avea si mai mult timp liber .
am renuntat la visul cu casa, criza sa traiasca ..asta e, astept oricum, cu nerabdare, sa amenajez camera de bebelina pink
n-am nicio idee despre cum sa o arate, sunt total anti-talent

spor la siropul de bradul, pentru ce/cine il faci? parca era bun pt gat?

mangulik, ma bucur tare ca e ok aidan, barbatel in toatra regula acum! ai scapat de o grija enorma.. sa-l pupi din partea noastra!

luto, buna idee cu agenda..pe tine cand sa te trec? haide zi repede ca mi-am luat creionul chimic

va las o mica www.youtube.com/user/waxiba1?feature=mhum" target="_blank">lectie de balet

deci da...asa ca noapte buna copii! vedeti ca sting lumina, sa nu mai aud nici musca!



Sa o ajutam pe Raisa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

Buna dimineata!
Cafea? Expresso scurt cu lapte pentru toata lumea!
Noi suntem bine, abia ieri ne-am revenit cu somnul dupa drumul luuung de 11 ore. Eu mai am un munte de haine de spalat si de calcat asa ca sunt fetita harnica zilele astea.
Sunt tare mandra de trandafirasul meu care vrea sa faca tot mai multe lucruri. Saptamna trecuta m-a uimit cand a vrut sa se ridice in fundulet in timp ce statea in carucior, i-am luat manutele si i le-am asezat pe bara din fata iar ea s-a tras singurica.Nu mai stiam cum sa ii fac poze mai repede, eram in extaz!
Va las poze Oradea

RAISA MARIA
BLOGUL NOSTRU
POFTITI IN BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vik-cj spune:

Buna dimineata fetelor! Va las o aromata si va doresc o zi buna!

Katty tie si trandafirasului...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamideandrei spune:

neata!!
Vik, multumim de cafea!!

o zi asa cum va doriti!!!

Irina, mami implinita si fericita de nazdravanul ANDREI

Mergi la inceput