Dovleceii veseli se bucura de soare (24)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

Diana multumesc! Tocmai ei m-au intrebat daca este permis importul de suplimente alimentare in tara. Din cate ne-am interesat nu ar fi o preblema si am gasit 2 firme de curierat international care ar putea sa ne aduca suplimentul.Acum...sper sa fie bine caci as vrea sa facem transplantul la clinica asta.
Ce mai fac dovleceii si mamicile lor?Noi va pupacim cu drag

RAISA MARIA
BLOGUL NOSTRU
POFTITI IN BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_n spune:

Anomis felicitari si fruntea sus. Mai zic o data : va mutati aici si v-ati scos, parintii de fete platesc nunta.
Am o placere deosebita sa ma duc in dulap sa scotocesc dupa haine potrivite pentru cel mic.In 10 min. am "cumparat" un brat de haine de la cel mare Primul copil n-a avut buget, de 2 ori am primit complimente pentru imbracamintea celui mic, am multumit si n-am spus ca m-a costat doar 1.98$ (crocs erau noi, dar luati in clearance)
Mary ce mai face/zice?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

Va salut cu mare drag!

Noi suntem bine,am cam terminat cu perioada de training la gradi si deja mergem cam 6-7 ore,de vreo 2 zile.A fost inca mai este greu,are zile cand nu se dezlipeste de mine si trebuie sa am rabdare multa pana se da jos din copac(a se citi maica-sa ) dar incet,incet se va obisnui si sper sa fie OK. Inutil sa va spun ca am un mare nod in stomac,am eu motivele mele,ca de obicei nici o gradinita nu e good enoughDar nu mai rezist,asa ca momentam imi iau o pauza(de cautat job).
Cu papa am rezolvat,ii dam noi la pachet,asta si din cauza radiatiilor,nu numai a zaharului in exces(primesc zilnic briose,prajiturici etc la snack).In rest,sunt destul de deschisi si flexibili,am reusit sa schimbam multe pana acum la grupa lui doar prin discutii,negociat,asa ca ma pastrez optimista.Sa vedem si pe unde ma duce si jobul,s-ar putea sa schimbam din septembrie iar,dar asta nu e sigur.Mai vedem.

Pup fetele cochetele care s-au intors din vacanta,sa va fie de bine! Katt,felicitari pentru progresele Raisei,ma bucur tare,tare
Ca de obicei,ma umplu de bine citind mesajele Dianei

V-am tzucat,sa aveti o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

Pe draga de Anomis am uitat-o,te imbratisez cu drag mami Si pliz,nu mai fi bosumflici,ok? O sa fie demential cu doua putze,uite,Techi iti poate confirma
Iti las link www.dropshots.com/josh0909" target="_blank">aici cu marea noastra dragoste,'Hebi kankou center'(nici nu stiu cum s-o traduc..e cu un sarpe si pataniile lui,in timp ce face pe trenul de croaziera),cred ca am citit-o de o mie de ori pana acum,pe putin.Deja a inceput sa si-o povesteasca singur,cand nu-l baga nimeni in seama,e durere:)))

Inca una draguta,ca tot zic sa o scriu:i-am cumparat minge de fotbal din aia pro,de piele,ca vazuse in parc la cineva si a fost nebunie,se albastrise de plans pana am ajuns la magazin sa-i luam si lui una.Ei,si atat de mare a fost impactul incat a stat cu ea in brate toata ziua,ba a trebuit sa i-o punem la cap seara,ca altfel nu adormea.Ok,toate bune si frumoase insa cine s-a trezit la 3 noaptea sa verifice daca mingea e la locul ei..? Josh. S-a riddicat in picioare,asa somnambul,s-a dus,a luat-o in brate.A pupat-o,da! A pupat mingea oameni buni,am zis ca nu-i adevarat.A mai dragalit-o vreo 10 minute,mangaiat,batut putin(ce-o fi crezut saracul vecin de jos) si a adormit la loc,cu ea in brate.
Mai e cineva ca noi?ca poate facem un club..:)))

Pup Anomisule si sarcina usoara in continuareCand ai DPN?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_n spune:

Mihaela recunosc semnele unei mari pasiuni
La 20 luni mama mea i-a facut cadou celui mare un tren Thomas (albastru), la 2 zile l-a gasit pe James cel rosu din aceeasi colectie (pull back) si am vazut pe cutie ca mai e unul in serie, Percy cel verde. Eu stiam ca verde e culoarea lui preferata, dar n-am putut sa banui ca in secunda in care l-a primit pe Percy (l-am gasit 1 luna mai tarziu) s-a declansat marea iubire pentru trenuri. Peste inca vreo 2 saptamani (timp in care Percy a stat mereu intr-una din maini) am intrat intr-un magazin de jucarii. L-a gasit pe www.thomasandfriends.com/usa/Thomas.mvc/EngineDetail/Henry" target="_blank">Henry . L-a strans in brate, s-a uitat speriat in stanga, dreapta si a incercat sa fuga cu el. Am fugit dupa el, el a inceput sa planga suparat de frica c-o sa i-l luam, l-am linistit ca i-l cumparam. N-am putut sa-l culcam ca de obicei la 9pm, era prea excitat. In sfarsit adoarme, dupa 1 ora plange, ceea ce nu facea niciodata, deschid usa sa vad ce e si-l vad dand din rotile lui Henry repede-repede. Inchid usa, tace. A plans ca sa-i dau putina lumina sa vada cum se invart rotile A stat cu Henry in mana luni intregi, apoi cand faceam bagajele de RO l-a scos pe Henry din geanta cu jucarii, eu n-am observat si uite asa a ramas acasa. Pe avion a fost scandal ca unde-i Henry, pe masina Bucuresti-Bacau iar scandal. L-am lasat in vacanta acolo, am ajuns acasa in USA si primul lucru a fost sa merg la posta sa-l trimit pe Henry in RO . L-a pierdut la un botez in NY, a trebuit sa fugim la primul ToysRUs sa luam altul.
Din cauza trenurilor nu puteam sa-l pun la 3.5 ani in leagan de copii mari, ci doar in leagan de baby pentru ca avea mereu mainile ocupate cu trenuri.
E fan Thomas the Tank Engine, din ala inrait, avem tot ce s-a produs pana prin 2010, apoi a trecut la Lego. Pasiunea pentru trenuri e acolo, mereu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamar78 spune:

Salutare!

Acum am observat ce de sarbatorite avem luna asta. La multi ani cu intarziere uka, moni_iulia si mary! Criza, criza dar nici macar o limonada nu ati dat si voi. Sa vedem daca urmatoarele sarbatorite sunt mai darnice.

Katty, ma bucur pt progresele Raisei si ca nu te dai batuta. Cei din America ce sansa de reusita v-au dat?

Anomis mama, nu-mi vine sa cred ca ai suferit atat pt ca nu e fetita. Eu stiu o graviduta cu 3 baieti si spera sa faca macar acum o fata dar e tot baiat. Dar nu-i bai, e dar de la Dumnezeu si stie el ce si cum ne da.

Fragutza, nu ai intrat sa ne spui cum e cu serviciul si cum s-a acomodat paunitza la gradi.

Diana, esti grozava mami.

Luto, cum se simte David cu bunicii prin preajma?

Va dau si eu ceva de baut pt ca de saptamana trecuta am si eu permis. Deocamdata nu am masina si ma multumesc sa ma uit din cand in cand la poza de pe permis in care am iesit ca speriata de bomba ca nu cumva sa clipesc.

O zi racoroasa va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gagga spune:

Seara buna!

dia & fram, va multumesc pentru urari, imi pare rau ca nu v-am invitat la ziua mea, dar credeam ca-s singura pe aici si voi vorbi si dansa singura ..desi, dupa cum se vede, de cititori nu ducem lipsa

am fugit iarasi cateva zile la casuta de la munte, am revenit, maine iar fugim. de data asta, cand ma intorc, voi avea o surpriza pt voi va las sa va prepeliti

felicitari dia pentru permis! ma bucur pentru tine, iti doresc mult curaj si calm in trafic

o pup si pe cati, drumul asta nou sa fie cel bun! o pup pe Raisa, noi cand va mai vedem?

mi-au placut la nebunie povestile despre pasiunile micutilor vostri. la gugulina mea fifi este marea iubire, nu adoarme fara ea, o adora, o pupa toata ziua.

o pup tare pe anomis, abia astept sa-ti inceapa CM-ul

in rest, doar suntem bine, sanatosi, ceea ce va dorim si voo


Sa o ajutam pe Raisa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

Seara buna!
La Multi Ani fericiti Fragutza!

Uka, Moni, Mary,dragele mele, primiti va rog si intarziata mea urare de sanatate, fericire si dragoste pe care vi le doresc din toata inima!
Mai Uka dar la ce casuta de la munte fugiti ca as vrea sa o duc si eu pe Raisa o zi-doua in august cand are domnul meu conced?

Diamar felicitarile mele!


Am reusit!!!Luni cei de la clinica de celule stem din America imi vor trimite suplimentul pe care Raisa trebuie sa il ia 6-8 luni inainte de transplant. Ar trebui sa ajunga in 7-10 zile. A costat 170 dolari (pe care i-am platit prin PayPal ca sa ajunga mai repede)si urmeaza sa achitam un avans pentru programare. Sunt foarte multumita de comunicarea cu ei, sunt prompti si raspund la absolut toate intrebarile(iar eu am din plin), ceea ce nu am mai intalnit pana acum.

Va pup!Weekend frumos!

RAISA MARIA
BLOGUL NOSTRU
POFTITI IN BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aricelul spune:



La multi ani Fragutza, multa sanatate si cat mai multe bucurii !!!



Cu aceasta ocazie si cu scuzele de riguare ca n-am reusit sa mai intru pe forum, le urez si sarbatoritelor de pana acum numai bine si cat mai multe impliniri !

Katteryna e un lucru minunat ca ati reusit sa gasiti un astfel de centru care se implica, care incearca sa ajute cat mai mult si care pana la urma denota profesionalism. Mult succes in continuare !!!

Diamar felicitari pt permis ! Sa ai parte de plimbari cat mai placute in calitate de sofer.

Uka deja ma gandesc la surpriza pe care vrei sa ne-o faci...mi-ar parea tare bine sa ne faceti o vizita si sa ne intalnim cat mai multi dovlecei

Fragutza cum s-a acomodat Nati cu gradinita si cu programul tau de la serviciu?

Kawa cu siguranta ca o sa fie bine la gradi si sper sa pleci cu inima impacata ca Josh e ingrijit super ok acolo.

Anomis dupa doi baieti o sa vina si o printesa . Sarcina usoara in continuare !

Va pup fetelor si sper sa ne vedem mai des !
Somn usor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Bun gasit, girls!

Multumesc pentru urari, urez si eu la multi ani sarbatoritelor din saptamana aceasta, Moni, Mely, Moonique!

Dia, felicitari pentru permis si curaj la condus!

Cati, ma bucur mult mult de tot pentru Raisa, felicitari c-ati gasit clinica asta faina!

Pisi inca nu merge la gradinita noua, din 1 august o vom duce. Pana atunci am facut noi niste aranjamente astfe incat sa-i fie cat mai bine cat sunt eu la serviciu. Inca sunt pe part time si e relativ ok, nu pare ca o afecteaza lipsa mea, chiar e fericita. La serviciu m-am reacomodat nesperat de repede, deja mi-am reluat aproape toate sarcinile, e drept cu un timp de livrare mai mare.
Cu timpul stau fff rau, sunt intr-o alergatura continua, nu mai apuc sa ma vad cu prietene dragi deloc.
Probabil cam asta a fost si timpul alocat forumului, pana acum s-au cernut oamenii, s-au testat prietenii, s-au stabilit pasiuni comune etc. Eu sunt tare fericita si ma simt norocoasa ca am ramas atat de apropiata cu niste persoane tare speciale, Luto, Uka, Epi, Techi! Dragele mele, sper sa ne invitam si la nuntile copiilor!

Va pupa fata, numai bine!



Mergi la inceput