Dovleceii veseli se bucura de soare (24)

Dovleceii veseli se bucura de soare (24) | Autor: gagga

Link direct la acest mesaj


Povestea Raisei - avem blog!

SA AJUTAM TRANDAFIRASUL SA INFLOREASCA!



Cateva mamici de dovlecei sept-oct 2009, si-au propus sa rada. Suntem niste mamici vesele de dovlecei, ne completam reciproc, ne sfatuim, ne serbam, radem cu gura pana la urechi. In acest topic NIMENI NU SE SUPARA.
Mamicile de dovlecei au fost intotdeauna prietene, sunt haioase si razacioase. Vor sa treaca peste momentele grele cu zambetul pe buze.
______________________________________________________________________________
Asa ne-am cunoscut
_____________________________________________________________________________
Apoi ne-am continuat drumul AICI, devenind buni prieteni
______________________________________________________________________________
Unii dintre noi au fost mai veseli asa ca ne-am mutat AICI
______________________________________________________________________________

Asa aratam la 1 AN
_____________________________________________________________________________



DOVLECEI VESELI

12345678910111213141516
17181920212223

______________________________________________________________________________

Dorim sa va facem cunostinta cu noi si mamicile noastre cool:

  • 23.07 - Lisa Maria migdalata de mami SabinaY. • poza • + surioara Erika

  • 31.07 - Luca si Matei gemanuti dragi de mami mimika • poza •
  • 14.08 - Bruce de mami frumoasaIulika • poza • + surioara micuta si finuta Daniella

  • 20.08 - Andreea de mami Monique02 • poza • + surioara frumoasa Teodora

  • 20.08 - Stefan Alexandru de mami Raluca_u • poza • + surioara finutza Adina Andreea

  • 21.08 - Razvan de mami tinerica Mary_07 • poza • + fratior Alex si acum cu

  • 24.08 - Andreicuminte de mami santorini • poza •

  • 25.08 - Andrei si Stefan de mami Techila • poza • & • poza •

  • 26.08 - Dragos Alexandru zis Zdrelica de mami monica_dicut • poza •

  • 28.08 - Maria superba de mami aricelul • poza •

  • 29.08 - Ebru Fatima ursulica de mami selen80 • poza •

  • 31.08 - Ama carliontzata de mami crocodana • poza •

  • 31.08 - Maria pui scump de mami carinablanca • poza •
  • . Primul dovlecel mergacios
  • 01.09 - Raisa Maria trandafiras luptator de mami puternica katteryna
  • .
  • 03.09 - Natalia Pisi de mami Fragutza • poza •

  • 03.09 - Nicholas Tom de mami diana_n + fratior Peter

  • 05.09 - Emma Ioana cuminte de mami Cristina_ana • poza • + fratior nazdravan Andrei Eric

  • 05.09 Alex Cristian frumos de mami anamaria1979 • poza •

  • 07.09 - Iris Teodora de mami miha94 • poza • + fratior Matei si surioara Laura

  • 07.09 David Andrei papacios de mami mamideandrei • poza •

  • 11.09 Matei de mami diamar78 • poza • + fratior David

  • 13.09 David cu ochi ca cerul de mami lutoniana • poza •

  • 13.09 Irinel Andrei motzat de mami madalina84 • poza •

  • 13.09 Stefania Gabriela cu ochi minunati de mami iuliapapusa

  • 14.09 - Carina Maria fotomodel de mami happy_uka • poza •

  • 14.09 - Dinu Andrei de mami draga anomis28 • poza • si acum speram cu

  • 14.09 - Ruby Elena dragutzica de mami Crystina • poza • + surioara Lilly Elisa

  • 15.09 - Isabela-Maria frumoasa de mami vik-cj • poza •

  • 18.09 - Evacu ochi frumosi de mami emy10 • poza •

  • 19.09 - Ana delicata de mami NelaM • poza •

  • 22.09 - Maia Zana florilor de mami hepilica • poza •

  • 22.09 - Ioan Amos Mosorel de mami minunata biaz29 + fratior Busici

  • 26.09 - Alessia Zeina bufleica dulce de mami alex25 • poza •

  • 03.10 - Aidan Gabriel superb de mami MangaGirl • poza •

  • 05.10 - Alex finutz de mami Lullaby_2009 • poza •

  • 12.10 - Mihnea Costin smecher de mami suede • poza •

  • 16.10 - Alexandru Daniel de mami minunata Raluk16 • poza •

  • 16.10 - Ana Elisa finutza de mami Dana15 • poza •

  • 18.10 - Tudor Mihai dulce de mami moni_iulia • poza •

  • 21.10 - Radu Mihai parlamentar de mami liliac1 • poza • + surioara desteapta Andra Maria

  • 21.10 - Flavius Cristian puiut scump de mami camy_pus
    02.11 - Santiago (Iulian) piticutz de mami monis5 • poza •

  • 08.11 - Remus Andrei de mami raluci_b • poza •


    Va asteptam pe toti cei asemenea noua sa va alaturati.
    ______________________________________________________________________________
    In fiecare luna serbam pe cineva asa ca tragem cate-un chef

    Ianuarie: 15 - vik-cj; 24 - mamideandrei;

    Februarie: 12 - lutoniana; 16 - raluk16; 19 - Daniella pui de Iulika; 20 - katerynna;

    Martie: 17 - monica_dicut;20 - monis5; 22 - madalina84; 31 - crocodana;

    Aprilie:01 - Crystina; 29 - MangaGirl;

    Mai: 25 - Liliac1 si David pui de Diamar;

    Iunie: 10 - suede si emy10; 17 - carinablanca;

    Iulie: 04 - happy_uka; 13 - moni_iulia; 15- mary07; 16 - Fragutza; 17 - monique02; 25 - Lullaby; 26 - Andrei pui de Cristina; 29 - Iulika29;

    August: 04 - diamar; 09 - techila;14 - mimika; 28 - anomis; 31 - Erika pui de Sabyna;

    Septembrie: 10 - SabinaY.; 15 - Dana15; 18 - NelaM; 21 - camy_pus; 29 - Andruska pui de liliac;

    Octombrie:3 - Peter de diana; 10 - hepilica; 19 - santorini; 21 - miha74; 24 - selen80; 27 - Lilly Elisa pui de Crystina; 29 - biaz;

    Noiembrie:02 - Alex de Mely; 09 - anamaria1979; 25 - alex25;

    Decembrie: 23 - Cristina_Ana;


    ______________________________________________________________________________

    Raspunsuri

    Inceputul discutiei

    Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

    Ola !

    Pai mai Uky eu de-aia nu pea scriam ca nu stiam cine ne schimba capitolul...faceam economie de pagini cum s-ar zice.
    Acum ma pot dezlantui

    Apropos de mare ..nu mai am cuvinte. Nu stiu daca ne iese...dar daca e cu nu, ma bag si eu cu David in hipopotam si zic ca sunt la mare

    Mergi la inceput

    Link direct catre acest raspuns crocodana spune:

    pupam fetele!

    deci duamna luto, gasesc ca david e MORTAL! si a crescut atat de mult! cu siguranta eu m-as fi gandit ca are peste 2 ani jumate!si cat de frumos si elegant foloseste furculita!
    felicitari mami!

    ps. si ma bucur tare ca avem capitol nou ca sa te citesc mai des! ieri ama a luat-o cu tricileta inaintea bus-ului!

    diana de fiecare data cand scrii imi furi un zambet si imi imaginez clar toata scena!

    dia !

    miha cred ca va fi tare frumos atunci cand vor vorbi! vad in fiecare zi cum intelege ama lumea si ma bucur tare ca sunt langa ea cand o descopera!

    kawa josh cu siguranta se va descurca excelent cu toate!


    ga ! daca ne "ajuti" mai des cu scrisul, cu siguranta nu prindem craciunul! multumim!


    Mergi la inceput

    Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

    uraaaaa!uraaaaa!
    casuta noua!
    multumim si pe acesata cale duamnei de la mare.. si mare departare.
    baietii mei au plecat la cumparaturi, si mi-a fost lene sa ma bag si eu cu Iris, am zis ca mai bine mergem noi, fetele, in parc. Lutooooo, vii cu noi?

    uite Iris si-a adus si incaltarile.

    va pup si dupa amiaza faina.


    Mergi la inceput

    Link direct catre acest raspuns gagga spune:

    Citat:
    citat din mesajul lui lutoniana
    Apropos de mare ..nu mai am cuvinte. Nu stiu daca ne iese...dar daca e cu nu, ma bag si eu cu David in hipopotam si zic ca sunt la mare


    Dear lady Luto, eu zic sa faci o vraja si sa te prezinti pe litoral negresit anul asta, e pacat de el, e asa frumos..mai ales dinspre partea bulgara .. Completez ca am citit din urma si am vazut ca aveai multe de legate de scaunul de masaj ..eu zic sa te grabesti ca ne mutam si nu stiu daca il luam cu noi. Daca il donez, te anunt, da? , spor la sofat!

    Mi-am amintit ca si Vik spunea ca vine in vara pe aici, tare ma bucur! Si vara trecuta am cunoscut cateva mamici cu cativa dovlecei, comitetul de intampinare este gata si pt 2011 .. Sa fie varaaa....

    Va las cateva pozici, cu noi si cu marea, cele mai multe de azi, a fost o zi su-per-ba!

    Va pup, zi frumoasa si maine!



    Sa o ajutam pe Raisa!

    Mergi la inceput

    Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

    ola ladies....tot citesc, tot citesc si raman doar cu atat. inainte sa ma duc sa ma spal si eu pe cap, am intrat sa va salut.

    am vazut un David super dragalas si fericit de atata apa. noi inca suntem la capitolul tenisi, hanorace...deci... iar am luat vremea rea cu mine cand am plecat din Londra. sa stii ca si noi avem scaunul pus pe mijlocul banchetei din spate. se plictisea cumplit intr=o parte. acum e foarte atent la cum sofeaza ta-su si-l mai apostrofeaza din cand in cand.
    miha wow, Josh intelege in 3 limbi...asta e un lucru minunat. Aidan se uita ca la sfintele moaste cand vine vorba de engleza. in schimb ii plac cantecelele pe care le-a invatat la playgroups si ma pune mereu sa i le cant. pana ajungem noi inapoi, uita si bruma de negleza pe care o prinsese.

    diana baietii tai sunt mortali!!
    miha vad ca ai fost foarte activa lately! me likes it.

    am citt mult din urma, dar zau ca nu mai stiu ce am vrut sa spun. le salut pe doamnele cristina si gagga si le multumesc pentru poze.

    noi suntem mai mult pe afara zilele astea. in parc la nisip si la topogane. ma alearga fiu-meu. daca nici asa nu mai ajung gazela, apoi nu stiu zau ce naiba m-ar mai putea ajuta.

    va pup din mers ca ma prinde duminica si eu tot nu m-am spalat pe cap.





    Mergi la inceput

    Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

    Buna dimineata fetelor! N-am citit din urma dar ma bucur sa va intalnesc la casa noua!
    Noi intr-o ora purcedem spre casa si abia astept sa-mi vad sotul harnic care ieri a facut curatenie toata ziulica (smechereala, nu?) , sa i-o predau pe Raisa chiar si cu proces-verbal, sa-mi deschid laptopul si sa frunzaresc pe forum si sa dorm in sfarsit in patul meu mare #351;i moale.
    Va pupa fetele! Sa aveti o duminica frumoasa!

    RAISA MARIA
    BLOGUL NOSTRU
    POFTITI IN BAZAR

    Mergi la inceput

    Link direct catre acest raspuns mamideandrei spune:

    Citat:
    citat din mesajul lui katteryna

    Buna dimineata fetelor! N-am citit din urma dar ma bucur sa va intalnesc la casa noua!
    Noi intr-o ora purcedem spre casa si abia astept sa-mi vad sotul harnic care ieri a facut curatenie toata ziulica (smechereala, nu?) , sa i-o predau pe Raisa chiar si cu proces-verbal, sa-mi deschid laptopul si sa frunzaresc pe forum si sa dorm in sfarsit in patul meu mare #351;i moale.
    Va pupa fetele! Sa aveti o duminica frumoasa!

    RAISA MARIA
    BLOGUL NOSTRU
    POFTITI IN BAZAR



    salutare!
    la ora asta cred ca sunteti deja acasa, sper ca ati avut succes in deplasare! asteptam cu drag sa ne povestesti despre voi!

    nu stiu altii cum sunt, dar eu am avut un wk super aglomerat! si mi-am marit din nou admiratia pentru mamicile cu mai multi pui!! eu deocamdata nu fac fata!! mami de Lory a inceput serviciul si parintii mei au fost in wk la o nunta la Gura Humorului, de fapt inca nu au ajuns acasa! si eu singura cu doi copii super energici, care m-au stors de toate puterile!!! asa ca timp de forumit, ioc, chiar si atunci cand dorm, dorm si eu cu ei ca altfel nu fac fata!!!! revin in zile mai bune

    Irina, mami implinita si fericita de nazdravanul ANDREI

    Mergi la inceput

    Link direct catre acest raspuns carinablanca spune:

    Seara buna la toata lumea,

    Am intrat doar sa va salut ca am citit eu asa ce sa mai scris dar asa pe sarite ca nu reusesc sa raspund.

    Am vazut in schim poze cu scumpa de Carina si sunt in acelasi timp tare nedumerita ca a citit comentarii la poze de david, dar eu nu le-am gasit nicaieri. SPer sa se faca lumina.

    Pupici la gagici

    Mami si fetita cu fundita Maria

    http://hailamasacunoi.blogspot.com/

    Mergi la inceput

    Link direct catre acest raspuns gagga spune:

    Neata!

    Mi-e rau de matinala ce sunt! Dau si eu o cafea , doua..noua

    Incepusem mesajul asta pe la ora 8..dar am uitat de el

    Sunt praf, greu in weekend, greu tare! Va las, va pup, predau legatura!


    Sa o ajutam pe Raisa!

    Mergi la inceput

    Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

    neata si de la noi. am facut curat azi cot la cot cu aidan. can am oprit aspiratorul, a inceput circul. el mai voia. cu cine o fi semanand copilul asta, de-i place sa "hamaleasca"?

    am avut un week-end cu soare si un party la o domnisoara de 3 ani. foarte frumos. am fost si anul trecut la ea cand a facut 2 ani, dar el avea vreo 7 luni si nu prea a interactionat. ce schimbare anul asta. s-au jucat impreuna....wow. am baiat mare.

    in rest...nothing new.
    katteryna welcome home!






    Mergi la inceput