Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (131)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Crisu', incearca niste probiotice.

Diana, succes si spor la dat kg jos!
Eu inca sunt la pus, sapt viitoare cred ca ajung la chirurg, asa ca atunci voi lua o decizie, ma ambitionez sa nu ma mai ascund in frigider ori miscare.

M-am intalnit cu Bianca si Andruta!! Andra e o scumpa, un fulgulet frumos si energic si mama ei o fata faina si frumoasa, dupa cum o stiti din poze (bineinteles ca nici vorba de prea multe kg).
Am iesit cu V, ca vazusem ca iesise soarele si am dat nas in nas in parculet, stam in acelasi cartier. Ma bucur f mult ca ne-am vazut, sper ca pana pleaca ea sa ne mai vedem macar o data.


Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010

LUNA 9

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Diana, ne luam de mana cu sechelele de par lung.

Elise il prefera scurt. Am tuns-o dupa ce i-am explicat avantajele parului scurt (ura sa o pieptan, era imposibil sa nu o trag putin de par, uneori se lasa cu ). Nu are sechele. Plus ca eu nu stiu cum sa ajung acasa mai repede, Bea ramane cu soacra si cand ajung acasa o gasesc plansa, noi am ajuns in etapa cand ne tinem numai dupa fusta mamei.

Crispro, sanatate! Ceiuc, o aspirina si sub plapuma.

Elise cred ca a facut inf. urinara. Prima oara s-a plans la piscina, am gasit-o plangand pe WC, zicea ca o frige. I-am dat un ceai din matase de porumb si cozi de cirese (sper sa nu fie contraindicat la copii, dar altceva nu am in casa), un ibuprofen si maine o trezesc sa faca pipi in borcanel.

bumblebee, chirurg?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilinca79 spune:

Buna seara mamici,

da ce de-ati mai scris, abia abia recuperez...ca azi am umblat aiurea sa impart invitatii pentru intalnirea de 10 ani de la terminarea facultatii

Crispro pentru "intalnirea" cu sotul si succes Iulianei in seara asta. Cris, poate dieta nu-ti face bine daca esti si obosita, ai grija de tine, sper sa te trezesti mult mai bine dimineata

Tina la JYSK am auzit ca sunt saci pt. haine, care se videaza, dar nu stiu daca aveti magazinul asta in Br.

Btz felicitari pt. analizele bune

Crissy am vazut fetele frumoase...ce dulce e Bea cum face Bravo

Rodi, eu sunt indragostita de masina de paine, nu mai cumparam deloc paine de cand o avem. Fac diverse combinatii de fainuri, adaug tot felul de seminte Nu mai zic ce cozonac bun face. Asa ca eu zic ca e o super alegere

Oana sa-i treaca lui Matei cucuiul.

Catalina maslinele de care ziceai sunt varsate sau la borcan? S-aveti drum bun si fara peripetii cu Anastasia!

Deci asa, ziceti ca ati fost traumatizate de parul scurt...eu atunci trebuie sa-i multumesc mamei ca pana la 5 ani nu m-a tuns deloc. Dar stiu ca aveam mult colege la gradi care se plangeau ca nu le lasa mamele sa-si creasca parul. Chiar ieri in parc am vazut o fetita de 10 luni tunsa la 0 cu masina ca sa i se indese parul Asa ca si eu sunt fan par lung, nici pe V nu-l tund, o sa-i scurtez doar bretonul cand va fi cazul

Ilinca, mama lui Victor (09.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_Eva spune:

Alina mami de Victor - multumesc tin si eu asa o inventie de dieta ca nu ma indur sa intarc omuletul drag. Mai fac abdomene, mai beau apa poate o iesi ceva, ceva nici nu indraznesc sa ma sui pe cantar mai devreme de o saptamana.

Crissy - Sa bea mult ceai de musetel( 1-2 litrii), bai cu ceai de musetel sau cu popoul in lighean, local ii poti da cu unguent de galbenele sa mai treaca usturimea. Of mititica!

Ne luam de mana dar nu era cool deloc, era un cosmar. Erau si alte vremuri: doar sampon de urzica(sau sapun de casa) si balsam Zero!!! Eu nici scurt nu l-am avut niciodata - e pana la umeri dar intotdeauna cu posibilitatea sa imi fac "coada de cal".



Diana, mami de pui iubit Eva (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Diana - este un magazin langa mothercare (mall cotroceni). Dar nu am am mai vazut numere asa micute(nici nu am mai fost de ceva vreme). Mai este un magazin vis a vis de cel despre care spun cu incaltaminte buna, dar nu stiu preturi.

Ieri i-am cumparat eu de pe Calea Victoriei, foarte frumoase si comode, mult mai de calitate decat Agatha, captusite cu piele, sandalute cu glezniere si inchise si deschise dar cu preturi cam obraznicute. (270 ron)
Mai ieftin nu am gasit nimic sa imi placa.Aaaaa, mai aveau tot aici niste sandalute frumusele tare la reduceri din colectia de anul trecut, cam 120 ron (nu au marimea 18). Pe partea cu Golden Tulip , mai jos cu vreo 100m de hotel, este un magazinas cu incaltaminte multa si hainute Mayoral(la astea au preturi bune). Deasupra usii scrie Agatha Ruiz de la Prada. Musai tb. probate. Eu i-am luat 3 perechi, marimi diferite toate.

O vestuta pentru David
Multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

ilinca - multumesc, asa sa fie. Maslinele sunt varsate. Sunt alea de le folosesc de obicei pizariile. Eu la cutie nu prea cumpar.
Dar e simplu, musti din maslina, te uiti la sambure, daca e negru taciune scuipi .



O vestuta pentru David
Multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_Eva spune:

Merci. Am fost si eu la ala (calea victoriei intersectie cu biserica amzei - cred ca e acelasi) - mie mi-au placut unele de 370 ron (sandalute de vara rosii) dar am zis ca e mult prea mult, am multumit si am iesit repede.
Pana la urma cred ca ma risc sa comand de la Ana. Acum avem 3 perechi dar nu cred ca mai ii vin multa vreme. Creste incredibil de repede.

Diana, mami de pui iubit Eva (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Citat:
citat din mesajul lui crissy77
I-am dat un ceai din matase de porumb si cozi de cirese (sper sa nu fie contraindicat la copii, dar altceva nu am in casa), un ibuprofen si maine o trezesc sa faca pipi in borcanel.



Nu-s da nici nu ajuta f mult. Toata copilaria am baut izvoare de ceaiuri din matase si cozi. La 5 ani m-am pricopsit cu o infectie urinara, s-a agravat si am inceput sa urinez cu sange... si asa o tot duc si acum. Cum stau 5 sec fara papuci, sosete, shoshoni :d, fac infectie urinara. Daca intru in apa la mare, fac infectie urinara. Daca fac sex, poc vine si infectia bonus. Daca fac dus dimineata si ies pe strada....infectie urinara.

Baile fierbinti la sezut nu sunt recomandate . Linistesc pe moment dar agraveaza dupa.

O vestuta pentru David
Multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_Eva spune:

Ati vazut ca a fost cutremur in Spania? Rody esti bine?

Denisa?

Racusor cum mai e Andrei?

Diana, mami de pui iubit Eva (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rubia spune:

Crissy,eu cu infectiile urinare am avut o perioada de 8 luni in care dupa fiecare tratament recidiva si mi-a zis o doamna care se pricepe la remedii naturiste sa incerc cu musetel sau si mai bine cu bicarbonat de sodiu---asta din urma a mers si de atunci 3 ani n-am mai avut treaba cu infectiile.In 500 ml de apa fiarta pui doua lingurite de bicarbonat si lasi sa se raceasca ,pe urma dupa ce ai terminat dusul dai cu apa la pasa si lasi asa nu mai clatesti,incearca de cateva ori si vezi ce iese(de preferat seara inainte de culcare-nu stiu de ce asa mi-a zis).
Si apropo bicarbonatul se mai foloseste la aciditate gastrica :un pahar mic de apa cu o lingura de bicarbonat ,se amesteca si se bea ; in max 5 min incep ragaielile si trece aciditatea.Si a mai zis ca merge si la albirea dintilor dar asta doar in cazuri extreme si foarte rar ca distruge smaltul(la fel ca substantele folosite de dentisti).

Fetelor voua vi s-au lasat sanii ,ca am si eu o pasarica pe creier ca dupa ce termin cu sarcinile sa fac lifting mamar

Mergi la inceput