Strugurasi de Sept-Oct 2011 (53)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

doamne seidana , pt mine ai vb chineza , n am priceput nimik
eu cred ca decizia o vei lua singurica pe parcurs si in functie de cum te vei simti
ca poti sa te simti super obosita si sfarsita si sa ti bagi picioare si sa nu mai conteze nimik decat sa stai acasa cu burta in sus
mai ales ca vor veni si caldurile alea infernale , crezi ca vei mai avea tu chef de munca in august ?



_


21 +


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

doamne seidana , pt mine ai vb chineza , n am priceput nimik
eu cred ca decizia o vei lua singurica pe parcurs si in functie de cum te vei simti
ca poti sa te simti super obosita si sfarsita si sa ti bagi picioare si sa nu mai conteze nimik decat sa stai acasa cu burta in sus
mai ales ca vor veni si caldurile alea infernale , crezi ca vei mai avea tu chef de munca in august ?



_


21 +





Nu merg in august la servici...in 28 iul ar fi ultima zi.. insa la fel de bine ar putea fi ultima zi si 11 iulie... insa diferenta consta in bani si Conc medicale.. imi e frica sa stau si acasa.. 2 luni o sa urc pe pereti.. ma gandesc ca cu cat o sa ne apropiem de termen o sa fie greu ca vom fi nerabdatoare.. hai ca o luna trece vine speli hainutele de 100 ori, impachetezi despachetezi bagaje.. nu stiu la bebe 2 va fi mai simplu.. ma rog insa sa ma simt bine.. oricum nu as munci mai mult e 2 sapt consecutiv , si si astea cu prg de 5-6 ore pe zi

23+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna dimineatzaaaa!!!!

Ce faceti burticutelor?
Gorgy pe unde esti printesa,ca nu ai mai dat de mult pe la noi!
Zubi tu esti bine?

Eu m-am trezit cu noaptea in cap,am facut omleta sa ii dau si lui PAul si s-a strambat de parca il otraveam,asa ca papa si azi un ou fiert si painica cu unt.
Mie bineinteles ca imi place omleta mea si o savurez cu voi,aici.

Va pupic,ma pregatesc sa merg la o prietena cu noaptea in cap,sa bem un ceai ,sa stam de vorba,fara copii. Sot sta cu PAul si ai ei vor fi la gradinita.

Ajutati trandafirasul Raisa sa infloreasca
Lali de Paul ( 01.10.2009)! si 23+

Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Neatza fetelor.. cafeluta, laptic , ceai apa?

Lali.. o sa ai o zi relaxanta... te invidiez.. la mine a inceput cu nervi

23+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Neata.
Eu ma epilez cu ceara. Ultima data mi s-a parut putin mai dureros dar am rezistat.De cand ma stiu fac asta ................daca dau cu lama am niste mancarimi, iar de crema n-as sti ce sa zic ca n-am folosit niciodata.
Eu ma dau pe abdomen, fund si sani cu elancyl.E cam scumpa..........sper sa fie si buna.

23+ cu Eva Maria si mami de Razvan Gabriel 7 anisori

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaroro spune:

Neatza burtici.
Iau si eu un ceai.
De epilat, eu nu m-am facut niciodata cu ceara, asa ca nu stiu ce sa zic. Desi din ce am citit, toata zona se vascularizeaza si se sensibilizeaza, ceea ce poate duce la durere mai mare si sangerari (de la par, nu din alte parti)

Seidana, intrebai de contractul colectiv. Imi pare rau, dar a picat complet cel la nivel national. A aparut noua lege a dialogului social, maine intra in vigoare, in care nu mai apar decat contracte la nivel de unitate, unitati asociate si ramura de activitate.
Asa ca 100% nu mai primim bani de nastere, decat cine are contract colectiv si in care sa fie specificat asa ceva. Iar cu compensarea aia de 15%, nu stiu ce sa zic, ca oricum in prenatal se iau mai multi bani.

18+

Bijuteriile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Anca ma asteptam la asta .. nu e surpriza f mare.. doar statul asta numai in defavoarea noastra lucreaza ...

23+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Azi sunt si eu prezenta de dimineata. Aseara a fost cutremur la noi in judet, in orasul meu s-a simtit un mic scuturici, noi eram la 'play park' cu Dani la o petrecere de copii. M-am cam cacarisit pe mine la gandul ca ne-om omari 40 de parinti pe usa playparkului care sa-si scoata copilul mai repede de-acolo nasol gand. Noroc ca n-au mai fost replici. Epicentrul era la vreo 100km, iar acolo sunt cladiri distruse, masini ingropate si 8 morti. Aseara m-am culcat cu pantofii pregatiti la usa in caz de trebe iesit rapid din casa...

epilat: lama(de obicei bag silkepilu' dar intre lene si sensibilitate crescuta...nu-l mai caut prin dulapuri)

creme: am primit mostre gratuite de la mustela si Isdin de crema antivergeturi speciale pt gravide. in rest, mai dau cu nivea sau ulei de migdale cand imi aduc aminte...

aaaah si daca tot am fost aseara la petrecere am mancat 2-3 sandvichuri, un croasant, un pumn de masline, o bere fara alcool le-am amestecat asa bine, de cand am ajuns acasa am vomat mai rau ca robinetu.

lali nici Dani nu accepta omleta(oul fiert nici atat), dar daca o fac mai moale, sa iasa alba, cu tai in ea 2 triunghiulete de branza topita o papa...Daca pun in ea sunca, cartof, ceapa sau dovlecel, iar o papa...ca cica manaca sunca cu omleta, nu omleta cu sunca!

seidana mie fa-mi o cafeluta. V-am spus ca eu beau o singura cafea pe zi, insa d'aia tare tare, de la cafenea? si cand spun tare e tare, fiindca in Romania dormeam pe mine cu cafelele din cafenele...in schimb nu pun gurita pe Pepsi sau cola nici daca ma bati, sper sa ma tina repulsia asta fata de cola toata viata. Daca ma gandesc cati bani si cata sanatate se duce cu coca cola...

16+

Dbunny si Daniel (23.11.2006)
I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

buna dimineata gravidutelor

Lali sa ai o zi linistita si usor cu barfa ca nu-i frumos

Camady, si eu tot cu ceara m-am facut aseara, dar nu prea o mai vad pe dansa Eu ma fac acasa cu ceara mea


seidana, pai si cum ai vrea sa lucreze statul?In favoarea noastra?Asta-i cea mai buna gluma Nenorocitii

anca, pana la urma este putza cum se vede in foto. de pe picasa?



Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 23+ cu Anastasia-Maria
Doamne, ajuta-ne in continuare!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

dbunny, am vazut stirile la tv. si chiar m-am gabndit daca sunteti bine Bine ca nu a fost rau

Tare faza cu sunca cu omleta nu omleta cu sunca
pentru baietelul tau


Fetele, am niste emotii.Azi am si io morfologia fetala.imi pare rau ca sotul nu poate sa mearga cu mine.



Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 23+ cu Anastasia-Maria
Doamne, ajuta-ne in continuare!



Mergi la inceput