Pufuleti de Ianuarie - Februarie 2010 (21)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

si noi treziti de grindina.

Felicitari fetele pentru dieta si sport! Si eu am zis ca fac zilnic 8 min abs....am facut martea trecuta, am avut febra 5 zile si apoi mi-a trecut...si febra si elanu

Yannis nu mai mananca ...am zis ca e mancarea, am zis ca e rontzaiala dintre mese , ca e ziua dificila, ca e somnu ca e una ca e alta
dar deja e a 3a zi imposibila. Deci efectiv refuza sa deschida gura. cere mancare dar cand ma vede ca vin cu castronu si lingurita incepe sa se arcuiasca tot, cu cantece cu balacarit in mancare cu maimutarit cu nimic nu merge....e extrem de greu...oare de ce?

azi nu i-am dat nici rontzaieli nici lapte nici nimic si de la 9:30 dimineata a mancat numa o banana pe la 12 atat si acum mi-a scuipat tot....si nici de bibe cu lapte nu vrea sa se atinga....oare de ce?

Editez sa mentionez ca acum a avut de ales intre
- o mancare noua recomandata de o mamica : tagliatele cu broccoli , sunca si branzica...nimic! la gunoi cu restul care a scapat ne-intins pe toata masa sau ne-scuipat

- mancarea lui obisnuita cu cartofiori carnita rosiii etc, pe care in mod normal o mananca bine...nu!

- mancare din borcanel care mereu ii place...nu!

- intr-un final a mancat cu chiu cu vai jumate de iaurt din iaurturile din care de regula mananca si 2.....

de Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Alexutza cel mai probabil il dor gingiile, daca spui ca tocmai i-a iesit o maselutza... o mai avea si altele pe tzeava... zic si eu. Lui David i-au iesit 3 odata.

David tocmai mi-a trantit un ghiveci de la geamul din bucatarie. S-a facut tzandari bineinteles ...de cand ii da tarcoale. Bine ca nu i-a cazut in cap... Oricum e a doua oara cand face treaba asta.
Si tot azi i-a furat o carioca Marei si l-am gasit tot maro la gura, iar carioca fara varf... era la el in gura..



Mamica fericita de Mara si de David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Ce liniste....

Sa va zic ce mi-a facut Mara azi. Mergea prin casa si s-a impiedicat, iar eu am facut "iiii" (asa fac mereu, nu ma pot dezvata). O vad ca se ridica, face un pas, se opreste, se duce inapoi la locul unde a cazut, se intinde teatral pe jos si incepe sa se miorlaie cu ochii la mine. Imi venea sa o mananc!

Are o chestie de cauciuc moale cu ceva luminite. Azi toata ziua si l-a bagat in san si merega asa cu el, din cand in cand il mai bate sa se aprinda luminitele.. Daca i-l scot, in secunda urmatoare si-l baga la loc.

Ma duc sa o spal.

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Ce liniste....

Sa va zic ce mi-a facut Mara azi. Mergea prin casa si s-a impiedicat, iar eu am facut "iiii" (asa fac mereu, nu ma pot dezvata). O vad ca se ridica, face un pas, se opreste, se duce inapoi la locul unde a cazut, se intinde teatral pe jos si incepe sa se miorlaie cu ochii la mine. Imi venea sa o mananc!

Are o chestie de cauciuc moale cu ceva luminite. Azi toata ziua si l-a bagat in san si merega asa cu el, din cand in cand il mai bate sa se aprinda luminitele.. Daca i-l scot, in secunda urmatoare si-l baga la loc.

Ma duc sa o spal.

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)



cand cade pe jos am reflxul de a spune "opaaa", si-l las la se ridice singur, nu dramatizam nimic, a cazut, acum sa se ridice!
Da, cam le potrivesc de-un spectacol... si Kay are momente cand se miorlaie numai ca sa fie bagat in seama!

Ce-a facut azi, bunica-sa a turnat uleiul din bidon (de tabla de 5 l) intr-un sticla de plastic (ca ramasese putin) si a scos bidonul in hol sa-l aruncam si Kay a luat bidonul si l-a pus inapoi in camara!

Si vopselurile de acril al lui taica-su erau toate pe hol si bunica-sa ii spune sa le aranjeze frumos pe etajera telefonului, si el s-a conformat imediat, le-a aranjat frumos pe ultimul raft...

Ii place sa ma ajute la diverse activitati, la maturat, spalat, facut masaj... toata ziua trebuie sa-i dau activitate...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Ce liniste....

Sa va zic ce mi-a facut Mara azi. Mergea prin casa si s-a impiedicat, iar eu am facut "iiii" (asa fac mereu, nu ma pot dezvata). O vad ca se ridica, face un pas, se opreste, se duce inapoi la locul unde a cazut, se intinde teatral pe jos si incepe sa se miorlaie cu ochii la mine. Imi venea sa o mananc!

Are o chestie de cauciuc moale cu ceva luminite. Azi toata ziua si l-a bagat in san si merega asa cu el, din cand in cand il mai bate sa se aprinda luminitele.. Daca i-l scot, in secunda urmatoare si-l baga la loc.

Ma duc sa o spal.

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)



... ce artisti sunt de mici




Mamica fericita de Mara si de David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

cand cade pe jos am reflxul de a spune "opaaa", si-l las la se ridice singur, nu dramatizam nimic, a cazut, acum sa se ridice!
Da, cam le potrivesc de-un spectacol... si Kay are momente cand se miorlaie numai ca sa fie bagat in seama!

Ce-a facut azi, bunica-sa a turnat uleiul din bidon (de tabla de 5 l) intr-un sticla de plastic (ca ramasese putin) si a scos bidonul in hol sa-l aruncam si Kay a luat bidonul si l-a pus inapoi in camara!

Si vopselurile de acril al lui taica-su erau toate pe hol si bunica-sa ii spune sa le aranjeze frumos pe etajera telefonului, si el s-a conformat imediat, le-a aranjat frumos pe ultimul raft...

Ii place sa ma ajute la diverse activitati, la maturat, spalat, facut masaj... toata ziua trebuie sa-i dau activitate...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)





M-am gandit azi la tine ... ca esti bagata in shmotru cu mama ta. Da vad ca ai ajutoare nu gluma. Bravo Kay



Mamica fericita de Mara si de David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui nyny

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

cand cade pe jos am reflxul de a spune "opaaa", si-l las la se ridice singur, nu dramatizam nimic, a cazut, acum sa se ridice!
Da, cam le potrivesc de-un spectacol... si Kay are momente cand se miorlaie numai ca sa fie bagat in seama!

Ce-a facut azi, bunica-sa a turnat uleiul din bidon (de tabla de 5 l) intr-un sticla de plastic (ca ramasese putin) si a scos bidonul in hol sa-l aruncam si Kay a luat bidonul si l-a pus inapoi in camara!

Si vopselurile de acril al lui taica-su erau toate pe hol si bunica-sa ii spune sa le aranjeze frumos pe etajera telefonului, si el s-a conformat imediat, le-a aranjat frumos pe ultimul raft...

Ii place sa ma ajute la diverse activitati, la maturat, spalat, facut masaj... toata ziua trebuie sa-i dau activitate...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)





M-am gandit azi la tine ... ca esti bagata in shmotru cu mama ta. Da vad ca ai ajutoare nu gluma. Bravo Kay



Mamica fericita de Mara si de David


da, azi bagat smotru la greu, trecut la chestii grele, organizare biblioteca (aveam carti mai peste tot), organizare dulapuri, spalat covoare... mama cica sa spele geamurile, eu - le-am spalat deja inainte de Pasti, mama - haha, geamurile se spala o data pe saptamana nu o data pe an! (eu le spalam de 2 ori, primavara si toamna)... si am scos toate hainele din saci si am aruncat o parte din ele, alta parte le-am pus frumos in saci/valize, dar de data asta le-am etichetat frumos, ca sa stiu unde si ce am pus...

per ansamblu, in linii mari am cam terminat, au ramas alea multe si marunte lasate pentru cand vom avea timp... 2 zile de smotru intens, inseamna ca a fost totusi bine... la sora-mea mama are treaba vreo 3 saptamani (2 case, gradina, vaci-porci, garaj, beci, poduri, s.a.m.d.)...

nyny, felicitari pentru operatiunea jos burta, vad ca te-a ambitionat tare, e de admirat atidutinea si abordarea! (si ritmul intensiv)...
ny

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

i-am reprosat mamei ca mi-a dat o orientare profesionala de kkt (m-a determinat sa fac 9 ani de muzica desi sunt cam calcata pe-o ureche si colegiu de muzica, aceeasi perseverare in eroare si apoi facultatea dorita de ea, nu inteleg de ce ea trebuia sa ia toate deciziile)... si m-am enervat ca nici macar nu vroia sa-si asume aceste gafe... si m-am enervat atat de tare, dar mai ales pe mine... cine naiba ma impiedica acum sa fac facultatea dorita??? deci am hotarat sa ma inscriu la master... ase clar dar inca nu stiu la ce anume...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:



Prezent la schimbul 3....

Am fost la pozat...wow am niste poze de nu pot sa cred ca sunt eu in poze; editez sa spun ca era de asteptat ca sotul si Ariana sa iasa super ca ei sunt foarte frumosi....

Merg sa recuperez


Mami de fetita frumusica

Motto-ul de azi:
"Eu sunt cate putin din tot ce am intalnit."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui ale1212xa

ehe, am fost si prima

v-am lasat cafeaua de dimineatza si am disparut ca magarul in ceara dar m-am culcat la loc asta e

noi suntem bine, dar tare maraiti de ieri incoace..cred ca ni se pregateste ceva masele/canini ca e numai cu deetul in gura..ba intr-o zi l-am gasit chiar rozand o suzeta de zor.. a gasit-o printre jucarii.. asa de scump si mic mi s-a parut cu suzeta in gura, plus ca vad ca incepe si sa se irite la fundulet si un kk mai moale oleaca..vedem..

am citit dar sincer sunt prea obosita ca sa reiau...oricum s-a raspuns asa ca eu as face doar spam

doar sa ma laud si eu cu a mea cura de slabire...de pe 1 mai pana acum am 4 kg in minus...adica de la 80 am ajuns la 76 futomodela ma fac si mai multe nu..doar ca ma simt tare obosita seara..nu prind ora 11..ma simt asa fara putere...

in fine...gata spamul...ma bag la un film cat mai doarme Dragos ca pana diseara nu mai apuc moment de relax...

-----------------------------------------
Dragos Andrei(08.01.2010)...de acum suntem
Felicitari pt " kg date jos "




Mami de fetita frumusica

Motto-ul de azi:
"Eu sunt cate putin din tot ce am intalnit."

Mergi la inceput