Brumarei si Craciunite nov.dec.2011 (19)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madabout2003 spune:

Hola!
Azi n'am avut timp sa intru deloc...deh mai si munceste omu' + ca am niste noi atributii ff interesante sa'mi mai ocup neuronul gravidos si cu altele...

Eu tot la fel ca tine Ane al "explodat" pana pe la vreo 23-24 de kile incepand cu luna 5-6.. De data asta promit ca ma supraveghe indeaproape, nu de alta dar nu am plecat la drum cu aceasi greutate ca ultima data...

V'am spus ca Emily il pupa pe bb in burtica in fiecare seara
Many, Irina v'am vazut pozele ! Puisorii vostri sunt foarte dragalasi!

Editez: Albertje, Brambu multa sanatate! Leacuri nu prea am, pt gat stiam ceva dar include gargara...si daca zic ca vomiti mai bine nu!

MADA mamica de www.comboost.com/Gallery/GalleryDisplay.aspx?r=7359578&ab=1&n=0" target="_blank">Emily 07/08/07 si 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Sanatate multa, raciturilor noastre! Offf, in afara de ceaiuri calde, eu pt gat stiam ca e foarte bun propolisul, dar nu stiu daca merge in sarcina.



de steluta norocoasa (09.02.2009)


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Ioana referitor la vitamine eu de azi am inceput sa iau Berocca, urmeaza CAL-C VITA si ultima Elevit, toate la sfatul dr. si musai in ordinea asta. Din sapt.28 (Doamne ajuta) o sa iau fier. Asa am luat si in sarcina cu Vlad ptr. ca am avut o usoara anemie.

mami de Vlad (29.10.2009) si 13+
Multumesc Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Multumesc de urari .

Am sa incerc gargara ... si-asa vomit, da' macar am incercat. Si cartoful. Va spun eu maine ce iese .

anna - propolisul nu e bun in sarcina. Stiu de la sarcina trecuta, asa mi-a spus farmacistul. La mine bomboanele/pastilele alea pt. gat is apa de ploaie.

******
Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.

Se tu sentissi come mi batte il cuore,
Se premo la mano, mi batte più forte ancora:
Sai tu dirmi perché batte così?
Perché il mio amore per te sta tutto qui!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Off, Brambu, imi pare rau...nu mai stiam daca merge in sarcina, m-am uitat si eu apoi pe net si am vazut ca nu s-au facut studii in ceea ce priveste reactia lui in sarcina

de steluta norocoasa (09.02.2009)


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

A aparut si pe strada mea o raza timida de soare. Va spuneam ca in setul de analize de trim.I, a iesit in urocultura infectie cu enterococus=50.000 dar mi-au facut si antibiograma. Dr. mea a zis sa nu iau inca antibiotice ca nu intelege de ce au facut antibiograma la 50.000 cand infectia este atunci cand este= sau> cu 100.000. Sfatul ei a fost sa fac spalaturi seara cu bicarbonat la duoamna si sa repet dupa Paste urocultura, rezultat: nu este infectie , deci am mai scapat de un pitic. Ptr. siguranta mea o sa fac urocultura lunar.

mami de Vlad (29.10.2009) si 13+
Multumesc Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

E neplacut, e drept, da' o scot eu la capat. De 2 ani is intr-o raceala continua, ma lasa, ma ia ... Ce sa fac daca de 2 ani is tot gravida, imunitatea scazuta, nu pot sa iau mai nimic?? Unde mai pui ca a coincis si cu primul an de gradi a SIlviei, cand a tot adus virusei pe-acasa, mai mari sau mai mici.

******
Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.

Se tu sentissi come mi batte il cuore,
Se premo la mano, mi batte più forte ancora:
Sai tu dirmi perché batte così?
Perché il mio amore per te sta tutto qui!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Brambu, de asta mi-e si mie frica, de slabirea organismului, ca eu doar ce am terminat cu alaptarea de doua luni si am ramas insarcinata, si asa ca si tine n-am mai luat pastile de un car de ani... Sper totusi sa se intareasca organismul si sa nu te mai chinui, ca sunt atat de urate racelile in sarcina, mai ales la faza de tuse

de steluta norocoasa (09.02.2009)


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Citat:
citat din mesajul lui many_bani

A aparut si pe strada mea o raza timida de soare. Va spuneam ca in setul de analize de trim.I, a iesit in urocultura infectie cu enterococus=50.000 dar mi-au facut si antibiograma. Dr. mea a zis sa nu iau inca antibiotice ca nu intelege de ce au facut antibiograma la 50.000 cand infectia este atunci cand este= sau> cu 100.000. Sfatul ei a fost sa fac spalaturi seara cu bicarbonat la duoamna si sa repet dupa Paste urocultura, rezultat: nu este infectie , deci am mai scapat de un pitic. Ptr. siguranta mea o sa fac urocultura lunar.

mami de Vlad (29.10.2009) si 13+
Multumesc Doamne!



Felicitari ca ai scapat de infectia urinara! Super veste! Eu in sarcina cu Vlad am tarat o infectie urinara pana inainte sa nasc, abia la ultmele analize scapasem de ea

de steluta norocoasa (09.02.2009)


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Nu tusesc, deocamdata . Am nasul infundat si la verticala e cum e, da' la orizontala, dormitul ... dezastru. Dorm eu ca printesa pe bobul de mazare, mai cu capul sus, da' tot e nasol. Si ma doare gatul rau. Si pt. ca nu pot sa respir pe nas, respir pe gura, deci ma ustura si mai tare in gat.

Deci si tu esti in gasca ne-imunizatelor . Poate scapi usor, sa te ocoleasca virusii.

******
Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.

Se tu sentissi come mi batte il cuore,
Se premo la mano, mi batte più forte ancora:
Sai tu dirmi perché batte così?
Perché il mio amore per te sta tutto qui!!!

Mergi la inceput