MONTIGNAC (158)..STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

cristina poate in us sau canada se practia asta cu reducerile ca is convina ca la noi la Mc e la fel de scump ca in alte parti..ce vrei marketingu

vai ce pofta mi-ai facut de paste cu rosii..ca ma gandesc de vreo sapt la ele..eu fac sosul cu ceapa, si usturoi si ceva busuioc.tu ce pui?

ralu nu te dor dintii de la wasa?stiu ca si in Fr e paine de o mananc eu ca o gasit-o si sor'mea in carrefour..e paine de tarate iti trimit pe PM link sa vezi cum arata

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu spune:

Brindusik -nu, nu ma dor dintii de la wasa. Stiu painea de care vorbesti, sotul meu mananca. Si mie imi place, dar am observat ca mananc mai multa (nefiind tare), asa ca am ramas la wasa
Pupici,


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

Salut fetele monti!

Meniul de azi:
- capsuni, o felie de paine integrala cu gem topoloveni, cafea
- supa de legume conforme cu pui, cioco neagra
- ceai verde
- salata cu rosii, ardei, gulie, ceapa si telemea
- ceai de fructe


Diana si inimioara mea Albert-Krisztian (2.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

diana tu vrei sa pici din picioare cu ce mananci?? adik adunat abea daca ai 500cal

deci azi am luat mancare de copii da am gasit pentru peste 10luni numai legume si cu ceva carne de porc, dar am luat ceva pentru 7 luni ..vin cu impresii acu mananc supa crema de ciuperci ca imi era

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Buna dimineata, o zi buna va doresc

Child parerea mea este ca mananci mult prea putin ...

pupici miii ci miiii

andanii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JulieX spune:

'neatza!!!

va invit la o fara cofeina, indulcita cu stevie (bleah)

andanii, te-as ruga sa ne mai spui si tu ce meniu zilnic ai

eu...
MD - iaurt+cereale+cafea
G - fructe
P - salata verde+spanac+morcov cu pulpa pui la gratar
G - fructe
C - ???

nu stiu ce am, sunt f "cuminte" in timpul zilei, la serv mananc ce-mi iau de acasa, deci totul 100% ok, iar seara o dau in bara (nu rau, dar totusi...) ieri, de ex, am facut omleta cu spanac, cascaval si marar si n-am putut sa nu-mi iau o felie de paine (de casa, din faina integrala)

am mai pus 2 poze, dintre care una e ingrozitoare

sa stiti ca desi sunt prinsa cu tot felul de treburi la serv si nu prea pot sa va scriu, intru din cand in cand sa vad ce mai faceti, ce mai ziceti

o zi minunata!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Intru si eu rapid sa zic meniul de ieri si de azi
ieri : MD salam de casa cu branza si rosii
P fasole verde cu carnita de
C salata de naut cu spanac, branza, castraveti, praz,si ton ( cam putina ca din pacate acum si-au dat seama si pruncii mei ca ce buna-i)
G un pumn de alune de padure.

Intre timp mai beau ceai pentru lapte si anticolici, din care 2 cani imi indulcesc cu putina miere

Azi : MD omleta cu dovlecel, vanata si ciuperci si branza gorgonzola
P ciorba de perisoare ( perisoarele le fac cu quinoua)
C fasole verde de ieri

Ninha sa stii ca mie mi s-a parut ca mai tare m-am ingrasat fara vitamine, cred ca aveam ceva carente si din cauza lor mancam ca disperata, dar nu nimeream ce trebuia. Nu te mai urca pe cantar da-l incolo numai te stresezi aiurea. Eu asa am facut de la un moment dat ( ca eram si eu disperata, ajunsesem sa-mi fac mustrari de constiinta pentru tot ce mancam) si pana la urma nu cred ca am pus chiar asa de mult ca ma incap ceva haine dinainte de-a ramane. Momentul adevarului va fi la 6 saptamani, pana atunci imi acord un ragaz psihic.

Cge de-a dreptul cadourile primite de la copii.

Andanii si pentru mine esti monument, mai ales pentru cum ai reusit sa lasi in urma femeia depresata si plangacioasa.

Brindu baga tare la borcane sa stii sa ne spui si noua ce-i bun si ce-i bleah pe cand ne cresc bebeii.

Puisorule bafta la proiectul bebe 2.

Na v-am pupat fug la treburi ca imediat se scoala printesa.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

Neatza!

Voi vorbiti serios? e prea putin ce mananc?
Mie mi se pare destul, mai ales ca de obicei imi pun portii mari. Aseara am mai mancat un iaurt cu putina telemea.

Meniul de azi:
- 3 kiwi, o felie de paine integrala cu gem topoloveni, cafea
- supa cu multe legume si pui, sufleu de spanac, cafea deco
- ceai verde
- salata cu rosii, ardei, gulie, castravete, ceapa, usturoi si telemea
- ceai de fructe


Diana si inimioara mea Albert-Krisztian (2.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

SOmleac monument ?? nici chiar asa ... avem in noi forta ... trebuie doar sa vrem sa gasim puterea de a ne ridica :) si eu am reusit pentru ca mi-am dorit foarte foarte mult .... am gasit motivatia necesara in mine si in mintea mea

Child e bine daca rezisti ... eu as lesina daca as manca asa putin.

Julie ce mananc eu ??? multeeee

la micul dejun: pateuri home made (diverse combinatii), oua, legume de tot felul , branzeturi, iaurturi, salate de vinete, legume
la gustari: fructe , migdale , iaurturi
la pranz: ciobe de legume, gratar, la cuptor sau fiarta ... carne de curcan, pui, peste, vacuta si mai rar porc, tot felul de legume fierte , innabusite, sufleuri , gratarite
cina: tot ca la pranz dar mai usoara (mai light pe cat posibil)

beau foarte multaaa apa , ceaiuri, apa cu lamaie

Eu sunt muulltt mai stricta decat prima oara cand am slabit 25 kg pentru ca trebuia sa schimb
De data asta nu le mai combin foarte mult alimentele, nu mananc deloc paine (nici macar combinatii permise de el de exemplu branza degresata cu paine conforma) macaroane, orez, dulce nici macar conform 70% ... la mine nu mai functiona dupa atata timp decat cu o schimbare majora ... dupa ce ma stabilizez o sa mananc normal monti ... pe care il consider efectiv un mod de viata sanatos si formidabil pentru mentinere atata timp cat mananci conform

andanii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Citat:
citat din mesajul lui child

Salut fetele monti!

Meniul de azi:
- capsuni, o felie de paine integrala cu gem topoloveni, cafea
- supa de legume conforme cu pui, cioco neagra
- ceai verde
- salata cu rosii, ardei, gulie, ceapa si telemea
- ceai de fructe


Diana si inimioara mea Albert-Krisztian (2.03.2010)


Child, mie imi place de tine, ca mananci putin si sanatos! Daca stomacul tau zice ca-i ajunge si nu te chinui de foame, atunci e perfect. Felicitari!

Hai sa mai zicem si de meniu ceva:
MD zmeura + cafea + (peste 30min) cereale integrale cu fructe uscate si lapte (stiu, nu e super-conform, da'...)
P salata de rosii + telemea + paine de secara integrala
G capsunele
C spanac cu porcusor

Andanii, mai zi-ne si noua cate ceva de meniul tau, sa ne mai inspiram
Somleac, daca zici ca te mai incap hainele dinainte de sarcina, inseamna ca esti super-norocoasa si slabuta. bravo!

Ninha, mami lu' Mirci

Don't ever get used to the world around you.

Mergi la inceput