Strugurasi de Sept-Oct 2011 ( 51 )

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Scuze am uitat sa ma deloghez ...

Mamicile de fetita.. ce culoare vopsiti camera fetitei? eu nu vreau roz.. vreu ceva cat de cat neutru sa nu fie data viitoara baiet si sa il invat cu rozul de mic

23+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !


Eu vreau sa fac doi pereti albastri,impreuna cu tavanul( si eu vreau stelute ,ee,eu vreau si pereti pictati,dar cica mai incolo) ,si doi roz pal, sau pun rosu in albastru si iese un mov deschis frumos . Al meu spunea sa lasam peretii albi acum,doar tavanul sa il facem albastru si sa punem stelutele si sa ma apuc de pictat dupa ce se naste si fetita,in timp ce dorm bebeii .

Ajutati trandafirasul Raisa sa infloreasca
Lali de Paul ( 01.10.2009)! si 23+

Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

Citat:
citat din mesajul lui loredanar

apropo de meteosensibilitate... cam de cand percep bbii lumina? eu am obs dar nu stiu daca e o regula.. daca stau sub patura si incepe sa miste si dau patura si bluza la o parte sa ma uit la burta se cuminteste. :)) o intra oare lumina la ea? :)

Lori 24+ fericita cu Mara




eu am citit ca de la 21 sapt incep sa perceapa lumina puternica , zgomotele , sa se sperie usor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali_mete

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Scuze am uitat sa ma deloghez ...

Mamicile de fetita.. ce culoare vopsiti camera fetitei? eu nu vreau roz.. vreu ceva cat de cat neutru sa nu fie data viitoara baiet si sa il invat cu rozul de mic

23+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !


Eu vreau sa fac doi pereti albastri,impreuna cu tavanul( si eu vreau stelute ,ee,eu vreau si pereti pictati,dar cica mai incolo) ,si doi roz pal, sau pun rosu in albastru si iese un mov deschis frumos . Al meu spunea sa lasam peretii albi acum,doar tavanul sa il facem albastru si sa punem stelutele si sa ma apuc de pictat dupa ce se naste si fetita,in timp ce dorm bebeii .

Ajutati trandafirasul Raisa sa infloreasca
Lali de Paul ( 01.10.2009)! si 23+

Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii



De ce nu faci vopseaua la comanda... sau asa o faci? la baumax praktiker au aparat de mixat vopsele si sunt f ok...

Eu nu ii pictez pun bordura la mijloc ... asa ma gandeam la un mom dat sa fac jumatate de perete vernil lime, la mijloc bordura cu disney, apoi cealalta jum galben .. tavanul ciel cu stelute .. si pe pereti imagini cu desene .. numai parca suna prea a papagal...

23+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Cand o sa creasca gogoasha mea mai mare si o sa aiba camera ei o sa i-o fac alba cu un perete varuit in lila iar mobila cred ca i-o fac la comanda lila combinat cu galben pai. Mie lila-ul mi se pare o culoare de zile mari , e foarte frumoasa, prietenoasa, semnifica linistea interioara.

Oana 20+
Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem o sanatoasa si la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanar spune:

va ziceam ca noi o sa locuim la parinti cam 1 an de acum in colo cred... asa ca nu imi permit sa colorez prea mult camera. :))) o sa o revaruim pe la sfarsitul lui iunie in clasicul crem deschis cum e si acum. :)

Lori 24+ fericita cu Mara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Fetelor azi mi-a fost cel mai rau.am facut o scurta plimbare pe jos si la intoarcere m-am asezat pe toate bancile.M-au luat niste transpiratii si o ameteala de nu mai vedeam nimic in fata ochilor.Intrebarea mea este pe langa elevit ce-mi mai recomandati sa-mi iau?Este clar ca-mi mai trebuie ceva.Eu ajung la medic pe 1 iunie.



Apropo de culoare, eu fac camera albastru deschis.Imi place mult aceasta culoare.



Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 23+ cu Anastasia-Maria
Doamne, ajuta-ne in continuare!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

seidana vezi ca sa ti se calculeze zilele pentru medical atunci...la noi spre exemplu nu se calculeaza daca in ultimul jum de an ai avut concediu medical sau de odihna....asa ca eu daca am stat acasa am lucrat de la distanta o perioada de citeva zile ca sa mi se calculeze toate zilele...ca deh cu regulile si legile lor numai sa ne apere pe noi


Jade si la mine e posterior dar nu pot sa spun ca o simt fr activ sau des...uneori ma ingrijorez ca nu o simt si maninc ciocolata si sa vezi cit de repede incepe sa se miste cit de cit dar o simt....

Acum am o intrebare la cele care mai ai copii, voi pe ce parte dormiti mai mult, ca in toate sursele scriu ca partea cea mai buna este stinga se oxigeneaza mai bine, uterul si placenta, patrunde la copil mai bine, si nu se recomanda pe spate pai eu ma trezesc doar pe spate si nu stiu ce sa fac

Cea mai fericita mami 23 + cu

Cu Ajutorul lui Dumnezeu sper sa ajungem cu bine pina la final

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Maryyan.. cum adik se calculeaza zilelele? zilele de Concediu de odihna in functie de concediu medical? sau prenatalul? sau la ce te referi?

Si eu ma mai trezesc pe spate.. desi in majoritatea timpului dorm fie pe stanga fie pe dr...

23+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanar spune:

Citat:
citat din mesajul lui racheel

Fetelor azi mi-a fost cel mai rau.am facut o scurta plimbare pe jos si la intoarcere m-am asezat pe toate bancile.M-au luat niste transpiratii si o ameteala de nu mai vedeam nimic in fata ochilor.Intrebarea mea este pe langa elevit ce-mi mai recomandati sa-mi iau?Este clar ca-mi mai trebuie ceva.Eu ajung la medic pe 1 iunie.


parerea mea este ca trebuie sa porti mereu la tine ceva dulce - un baton de ciocolata, sau de cereale cu miere habar n-am, o napolitana, si o sticla de jumatate cu apa. incearca sa iei si elevitul pana in orele 12-1 ca sa fii vitaminizata de dimineata.

nu cred ca e bine sa iei vreun supliment de vitamine/minerale fara o analiza la sange in prealabil. e posibil ca in zilele cand ametim sa fim deshidratate, obosite, nemancate.

Lori 24+ fericita cu Mara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Acum m-am panicat.. are ceva daca mi-am luat concediu Medical la calculul concediului prenatal? ... eu asat cu cititul legilor sunt panicata... HELP

23+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput