Zmeurici de iulie-august 2009 (18)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

inutsa da sunt fructe de padure, eu mi-am pus la congelator asta vara special pt copii cand au probleme cu burtica , am gasit in piata

aseara am uitat sa-i pun pampers Anastasiei atata m-au zapacit, Cezar a vrut sa doarma cu ea in camera , ea nu si nu ca e camera ei ...am uitat ...azi dimi pantaloni de pijama uscati...am avut mare noroc

_
Adriana mami de Cezar Georgian (23 aprilie 2005)
si Anastasia Ioana (7 iulie 2009)


Campanie “Mananca sanatos o zi pe saptamana”


"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Neata!!!!Adriana,sanatate copilasilor.....Wow,Anastasia deja e domnisoara,s-a culcat fara pampersiRallu,felicitari pentru codite!Lucilau,baga repede un deget aici!Hai,mai,am vazut pozele cand a fost Elene la TM si nu erai asa....poate oglinda-i de vina...schimb-oVad ca s-a apucat lumea de diete/sport,sofff,asa de greu imi merge si mie,cedezasa de usor,sunt obosita si greu ma urnesc sa fac ceva miscare....Adriana,ce sport faci?Pooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic%20bebe%20-%20klorane%20baby&page=8" target="_blank"> VOTATI po.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Azi avem program de vizionat si comentat EUROVISIONul,de cand ne-am casatorit,nu am ratat niciodata evenimentulPooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic%20bebe%20-%20klorane%20baby&page=8" target="_blank"> VOTATI po.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

pooh eu am o bici eliptica , imi pun cate un serial la calculator si pedalez, dupa 40 min de pedale fac 10 min abdomene sau 10 min tae bo sau zumba , am niste filmulete de cate 10 min
la ce ora incepe eurovisionul?

_
Adriana mami de Cezar Georgian (23 aprilie 2005)
si Anastasia Ioana (7 iulie 2009)


Campanie “Mananca sanatos o zi pe saptamana”


"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

neata!
Adriana, sigur la gretzi. Insa nu stiu candPot sa trimit pupa la antrenamente pt oli, ca vad ca ati scapat.
Pooh, stiu eu ce zic. Arat ca o hipo, dar si manancMie mi-au placut zgubiliticii din Irlanda la eurovizioane.
Voi ati vazut serialul asta?http://www.youtube.com/watch?v=y5EXwa3vAe8 cica e continuaea la un altul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noce spune:

Rallu, felicitari pt burtica roz si pt olita! Noi trancanim aici, si tu taci si le faci. Bravo, mami!
Adriana, bravo si voua. De acum, poti sa nu mai treci pe la raionul de scutece. Noi ieri ne-am intors de la o plimbare de o ora jumate cu kilotelul uscat. Bucurie mare, nu gluma!
Inutsa, cauta fructe de padure inghetate in supermarketuri in congelatorele de legume si inghetata. Eu am gasit si in ro, am luat si aici. Daca nu, poate la magazine rusesti ceva ... (eu iau de la ucraineni si de la suedezi)
Lucialu, m-ai prins cu subiectul Monica, nici nu ma asteptam sa ma gandesc atat la ea si sa o caut atat pe net. Intr-un fel e bine ca demonteaza idealul national de vanat virinei, sper sa scape si ea cu bine din toata nebunia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

lucia trimite pupa la mine ca-n 3 zile o invat la olita
noce bravo si voua, chiar ca n-o sa mai trecem pe la raionul cu scutece , mai ales ca mai am 1 punga si jumatate si cum in ultima vreme consumama doar la somnul de noapte ....o sa-mi ajunga sper pana scapam definitiv de ele


_
Adriana mami de Cezar Georgian (23 aprilie 2005)
si Anastasia Ioana (7 iulie 2009)


Campanie “Mananca sanatos o zi pe saptamana”


"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Adriana
Noce, pai aici suntem intoxicati cu ei.Vrei nu vrei te prinde subiectul, mai ales ca a luat o amploare dincolo de rational. Dc asta castiga fetita, de parca ar fi trofeu, mi-e frica sa ma gandesc la precentele pe care le va crea. Iar la conditia femeii ro e fix cireasa lipsa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Adriana,cred ca e de la ora 22.....nu sunt insa sigura.....Ti-l trimit si eu pe Balazs cu olita in spate...Iti dau idei de afaceriIoi,am facut o tava de prajitura cu rebarbar,arata demential,inca nu m-am atins de ea,cred ca pun lacat pe usa de la bucatariePooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic%20bebe%20-%20klorane%20baby&page=8" target="_blank"> VOTATI po.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Va salutam si noi! Nu am mai reusit sa scriu de multisor, dar v-am mai cititi din cand in cand.

in ultimul timp am citit-o pe Flosideea cu emotie ca sa vad ce face Denis la cresa. Mult succes va doresc!

Rallu, felicitari!

Vad ca zmeuricile cresc. Unele au renuntat la scutecel. Noi suntem departe rau. Nici nu vrea sa stea pe olita. I-am luat si reductor pt. wc Cars , dar tot degeaba. E adevarat ca nu am insistat f. mult, dar nici nu stiu cum sa il iau, ca Maria si Stefan nu au avut probleme si in jur de doi ani au scapat de scutec. In continuare suzeteste si bea lapte doar din biberon. Dar lasa, ca sigur va creste si el .

In rest e un dulce si un smecher. E in plina criza de 2 ani. Nu vau, nu tiu si nu, nu , nu... spune tot timpul. Daca face vreo boacana si intrebi cine a facut, raspunde: "nu eu, Mia" (Maria) sau "nu tiu". De vorbit vorbeste de toate, dar inca nu prea leaga cuvintele. Si in privinta asta mai bebeluseste in continuare.

Si pt. ca azi mi-am facut un pic de ordine in pozele din calculatorul asta (nici poze nu am prea mai facut in ultimul timp!), am adaugat cateva, din decembrie pana in prezent, aici:https://picasaweb.google.com/cornelianis/2010Craciun?authkey=Gv1sRgCIuFuOKlie7poAE#
https://picasaweb.google.com/cornelianis/2011IanuarieFebruarie?authkey=Gv1sRgCLjCheDtpcb_Nw#
https://picasaweb.google.com/cornelianis/2011AprilieMai?authkey=Gv1sRgCPriganO7oXb5QE#

Inainte de Paste am reusit si noi in sfarsit, sa terminam camerele copiilor mari de la etaj, l-am mutat pe Vladimir in fosta lor camera si doarme jumatate de noapte cu mine , jumatate singur.

Eu sunt tot inghesuita rau cu serviciul si cu tot ... de la toamna va fi si mai greu. Il vom duce si pe Vladimir la cresa. Sa vedem cum ne vom descurca cu ei imprastiati prin tot orasul, la scoala, gradi si cresa.

Va pup! Sper sa reusesc sa scriu un pic mai des.








Mergi la inceput