Prietene la bine si la greu - 118

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dozz spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5

din strafundurile memoriei.... Lili spor la proiect! si sper sa prinzi in vreo seara ceva timp sa ne povestesti de Lila mica si de meniurile ei .


intrebare - pe langa cele puse de Miany si Dozz: cine are blender de genul www.2blowhards.com/archives/kitchen_aid_blender.jpg" target="_blank">asta si-mi poate recomanda si mie o marca? vreau sa-mi iau zilele viitoare unul si as vrea sa ma duc la sigur cu temele facute de acasa. Multumesc!




Monis si piticutzul Santiago (02.11.2009)


stiu ca nu de tipul asta de blendere intrebai, dar ma bag ca musca-n lapte acum. Eu am din asta: http://www.price. ro/specificatii_philips_hr1372_85002.htm si sunt multumita. Ocupa chiar loc putin de depozitare pt ca e format din componente pe care le pot tine in locuri diferite. Fata de cel din poza ta, asta al meu are vasul ala mic in care poti blendui verdeata si cantitati mici in general, mi se pare util.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Buna seara!

Urez si eu repede La Multi Ani sanatosi si fericiti in familie Sarbatoritelor de astazi, Lalu si Magda

Si pt Floricik, (cu care ne-am si intalnit astazi in parc intamplator si nu am tinut minte exact data sa ii urez si eu live toate cele ) aceleasi urari de La Multi Ani!

Timpul petrecut de mine cu alex se reduce semificativ pe zi ce trece...asa ca timp si de altceva ioc. De maine ma mut iar la mama pt o aptamana, din cauza de sotz plecat in delegatie.

Vremea asta capricioasa ma streseaza enorm pe langa pb nenumarate de la serviciu

Alex e bine, are in continuare pete pe el ( si nu bea alt lapte decat de la mine si lv doar cu orez), marti mergem la dermatologie, tratamentul homeopat nu merge deloc, in afara de granule nu vrea sa ia nimic, asa ca dr a zis sa nu-l fortam, sa i le dam mai tarziu ( nu stiu de ce are ea impresia ca mai tarziue le va lua dar...)
Dankutza, voi ce ati facut la Bobe?

va doresc o noapte linistita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

LA MULTI ANI MAGDA!!!

LA MULTI ANI LALU!!!



Floricik mami de Maria Ema-12.12.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Buna seara,

Ies dupa canapea si sa va spun motivele absentei. A murit bunica! Va dati seama prin ce am trecut in ultimele zile. Acum, sotul s-a intors acasa. A dus-o in Severin, de unde era batrana de fel. Am fost intr-o alergatura, de numa. Stiti si voi ce inseamna o inmormantare. A fost incinerata pentru ca asta a fost dorinta ei. In fine...
Ceea ce m-a socat a fost faptul cum ne-a facut cu mana, ne-a facut PA, dar noi nu am inteles. In ziua aia, ne-am dus la azil si eu si Pinky si sora-mea, mama; sotul era deja acolo. Se uita numai inspre perete. Cred ca venisera sa o ia. Dar ea nu a plecat pana nu ne-a vazut si pe noi sau pe mine, nu stiu exact. De unde se uiat inspre perete, si-a intors privirea spere sot, apoi spre mine, apoi sora-mea. Era ca o leguma de zile intregi.... si totusi... si-a ridicat mana stanga si facea PA, dar eu nu am inteles asta pe moment. Nu a murit cu noi in camera. A asteptat sa coboram. Noi discutam ca trebuie sa-i luam un nou medicament. Ne-a chemat ingrijitoare si ne-a spus ca nu mai respira. Sora-mea a apucat sa-i puna lumanarea in mana.
Suntem foarte afectati! Sotul este daramat pur si simplu. Pentru el, ea a fost mama lui. Batrana l-a crescut. Totul din casa ne-a aduce aminte de ea.
Biata Pinky, nu aveam chef de ea. Urat spu, dar adevarat. Ea se juca si radea cu gura pana la urechi si noi eram terminati.

Nu am ajuns la nici o Bobe. Aveam programare luni si ea a murit pe 1 mai, duminica. Adica, a murit de ziua ei. In ziua in care s-a nascut, tot in ziua aia a murit.

O sa mai intru maine sa mai scriu si eu mai pozitiv.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Dankutza


Ultima suta de metri...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

sarbatoritelor !!!


Ultima suta de metri...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

'mna searaaa

Lalu
Magda
va urez zile insorite si multe bucurii in viata

noi suntem plictisiti si agasati de'a dreptul de vremea asta chitroasa, azi dimineata la noi erau 3 grade , am stat inchisi in casa fara chef de nimic, abia m-am urnit sa fac o crema de zahar ars si baita Sabinei si asta a fost tot...am lenevit in pat toata ziua

Monis eu stiam de cei 7 lei de cand ii trimiteam bani lui Andre pt babycook, ma bucur ca nu am ramas datoare la tine , pui odata filmuletul si povestea din Grecia pe blog? , pozele sunt superbe, m-am relaxat doar privind peisajele alea si casele cu flori la ferestre
ps: mi-a placut tare tare mult de Iulian cum citeste povesti din carte

Licurix foarte fain rucsacelul, superb, ca tot ce iese de pe mana ta de altfel ...sa stii ca si noi am folosit Advantan Milk pt DA, Sabi avea deasupra gurii, nu mai are nimic de vreo cateva luni si vad ca nici nu reapare (este posibil sa fi fost o dermatita de contact la noi)

Lyly imi pare rau ca nu mai ai timp sa petreci cu Alex atat cat ti-ai dori, bafta la dermatologie si o saptamana usoara la mama ta

Dankutza condoleante

Miany sa stii ca si eu sunt varza in materie de jocuri, Sabina nu prea accepta sa ma joc cu ea, ii cam place sa zapaceasca singura jucariile, iar noi doua in afara de "ascunsa" , o dau pe canapea ca pe topogan si o dau de'a tumba prin pat, altceva nu prea ne jucam, ea acum e cu cataratul pe mese, scaune, pat , etc. (bine, nu pun la socoteala minutele de dragalit, gadilit, pupat,etc)
aaaa, mai are o activitate haioasa in ultima vreme: daca prinde usa de la balcon decshisa se duce si fura cadita de intins rufele si o taraie dupa ea prin toata casa pana in camera ei unde se aseaza in ea si se uita la TV

Lumi ma bucur ca sunteti in formula completa, stiu ca esti fericita ca daddy e cu voi, va pup tare

noapte buna everybody




Anca, mami de Sabina Ioana (03 nov 2009)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

aaaaaaaaaaa, era sa uit:

Magda felicitari pt formular



Anca, mami de Sabina Ioana (03 nov 2009)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

neatza

dau eu pt. toata lumea.

floricik La multi ani fericiti!

Ancutza sa fii bucuroasa ca Sabi se joaca singura. Ruxi numai calare pe noi mereu, nu se joaca deloc singura, iar noi suntem din ce in ce mai epuizati... si la energie, si la idei de joaca.
macar de-ar veni o data caldura, sa iesim, ca trece timpul mai usor.

dankutza condoleante




Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz
zebra roz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:



FLORICIK




Mami de Zburli sa fii sanatoasa, fericita, afacerile sa mearga struna si sa te bucuri de cei dragi.


mami de Vlad (29.10.2009) si 12+
Multumesc Doamne!

Mergi la inceput