Prietene la bine si la greu - 118

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Am terminat setul cu palariuta si rucsacel Sunt asa de incantata de cum a iesit , mai ca nu imi vine sa il dau si sa il pastrez pt rechinila.

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009) si 22+ cu Iris Maria

Firefly's shop

BLOGUL MEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

LA MULTI ANI LALU

LA MULTI ANI MAGDA



Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz
zebra roz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Multumim !


Ultima suta de metri...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13

Am terminat setul cu palariuta si rucsacel Sunt asa de incantata de cum a iesit , mai ca nu imi vine sa il dau si sa il pastrez pt rechinila.

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009) si 22+ cu Iris Maria

Firefly's shop

BLOGUL MEU


sunt S U P E R B E




Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz
zebra roz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

La Multi ani dragele noastre sa fiti sanatoase, puternice si fericite. La Multi Multi Ani cu multe impliniri

mami de 1 An pt. Remus Andrei(8 nov '09)

si-a facut treaba, 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

buna seara



Magda





Lalu



sa traiti, sa infloriti si sa aveti un an frumos alaturi de piticuti!!



Miany uite ca au scris fetele despre gradinita. Eu la singura la care am fost am avut asa un sentiment prost... nici nu stiu de ce precis... Dar ceva acolo nu mi-a placut. Asa ca dincolo de criterii, eu una o sa incerc sa-mi ascult si intuitia

La jocuri si concursuri mergem pe mana lui Iulian. El este atat de pasionat de mers, catarat etc, incat asta ii ocupa si o parte din timpul de acasa, nu numai pe cel din parc... escaladeaza scaune, mese (la astea are intedictie, dar am 2 de alea mici de cafea si nu prea am ce face, ca imediat e pe ele), canapele, paturi, tot ce prinde. Mai nou a invatat sa mearga cu un trenulet de sfoara dupa el si asta ii ocupa mult timp. Construieste turnuletul ala din paharele de la Ikea si tot stau cu el sa invete clar ordinea obiectelor din el. In rest a devenit si mai interesat de carti, facem pasi f mici spre a petrece mai mult de 2 secunde la o pagina de carte , arata lucruri si intreaba despre ele si sta sa-i explici una alta despre ce e prin carti si e extrem, dar extrem de pasionat de mutat haine din stanga in dreapta si invers.

Dozz din lecturile mele dezlanate am retinut ca legumele nu se mananca impreuna cu fructele ca cica solicita f mult digestia. Ca orice informatie, probabil ca are si argumente si contraargumente cu tona. Vezi si tu.
Nu cred sa fie prea multe la meniul cu migdale, dar daca ai asa dubii, pune si tu o data stafide, alta data curmale etc. Si eu ii dai cam la fel cand ma apuca cu migdalele.

Licurici superbe ti-au iesit toate de pana acum, se vede clar ca ai mana tot mai buna . Spor!
Din pacate confirmi ce ziceam si eu cu Exomega... imi pare rau ca nu merge bine cu DA. La Iulian a disparut in ultima vreme si el e pe LV si LC si seara dupa baie cu ulei de migdale. Asa ca nu stiu precis de la ce (oricum nici doctorii nu stiu de la ce apare / dispare, de aia nici nu are tratament).








Monis si piticutzul Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dozz spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13

Neata!
Dozz, cred ca e potrivita bine combinatia pentru dimineata, sa aiba ce munci stomacelul.
Cat priveste dermatita, tu spuneai la un moment dat ca ai observat ca in excursie cand Ana nu a servit lv/lc i s-au mai trecut petele, si crezi ca e o legatura intre proteina din lv si dermatita. Si eu am zis la fel, pediatra la fel, sa ii scot lv ca sigur si de la el se agraveaza petele.
De cand a bolit Amalia nu mai bea deloc, dar deloc lapte de vaca. Ea oricum il manca doar seara cu cereale de bebe, dar acum nici asa sa nu il vada. Si..totusi nu i s-au estompat petele, din contra vad ca iar i-au aparut, nu atat de multe ca prima data, dar mereu are bulanelele patate macar cu 3-5 pete. Sigur e dermatita caci petele alea sunt aspre si rugoase, si mai nou se si scarpina pe acolo.
Singurele laptate acceptate de ea sunt inca iaurturile si ii mai scap ceva branzica de vaca in banana. Nu stiu daca astea se iau la socoteala cand e vorba de alergia la proteina din lv.

Asta e experienta noastra vad, e clar ca exomega ala trateaza doar pe moment, desi o folosesc zilnic a avut rezultate super spectaculoase doar la inceput, acum vad ca tot ii apar pete, dar nu asa multe. Sincer nu stiu ce as putea sa ii scot din meniu cu privire la dermatita, doar poate sa incerc sa schimb detergenti, sa calc/fierb hainute, si pe alte planuri sa lucrez. Si mai pun petele alea pe seama faptului ca ea poarta dresuri, si o tinem mult in brate pe afara, deci ma gandesc ca se freaca dresurile alea nonstop de bulanele si implicit de pete si de aici se si irita mai tare si nu se trec..pam pam


Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009) si 22+ cu Iris Maria

Firefly's shop

BLOGUL MEU


Licurici, dermatita asta si pe mine ma exaspereaza.
Te sustin cu concluzia cu lv/lc. De 4 zile, cred, din lene si dezorganizare, tot uit sa cumpar lc. La lv am renuntat o vreme. Bun, deci lc ioc, pete insa in continuare... Pana azi, deci 3 zile, nici branza nu i-am dat. Si petele tot in elementul lor. Doar iaurtul a ramas din gama lactatelor.

Te mai sustin si cu concluzia cu exomega, la fel si stelatopia. Prima runda de tratament e vis, dar apoi nu prea mai reuseste sa actioneze. Cel putin la noi. Advantan Milk a rezolvat repede mult din pete, dar vad ca acum iar batem pasul pe loc.

Cat despre ciorapei care se freaca de bulanasele rechinasei, eu nu cred ca are prea mult a face. Ana are 3 pete pe brate si in casa sta des in tricou si tot degeaba.

pupici si sa treaca dermatitele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dozz spune:

Magda, Lalu si Floricik, la multi ani si multa, multa sanatate! Sa aveti parte numai de bucurii si de zile frumoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

din strafundurile memoriei.... Lili spor la proiect! si sper sa prinzi in vreo seara ceva timp sa ne povestesti de Lila mica si de meniurile ei .


intrebare - pe langa cele puse de Miany si Dozz: cine are blender de genul www.2blowhards.com/archives/kitchen_aid_blender.jpg" target="_blank">asta si-mi poate recomanda si mie o marca? vreau sa-mi iau zilele viitoare unul si as vrea sa ma duc la sigur cu temele facute de acasa. Multumesc!




Monis si piticutzul Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lalu_79 spune:

Multumesc mult pentru urari!!!! Las cinstea de rigoare pe bancuta, bautura pe alese, tort diplomat si ma retrag spre patul conjugal, ca m-a ajuns oboseala si vinul cu care m-am cinstit.

Magda

Pupici tuturor

Mergi la inceput