Dovlecei de sept-oct2009**13**

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

va fetelor

am intrat mai rar yilele astea ca ni s+a schimbat un pic programul plus ceva neprevayute si a trebuit sa ma acomodez.

va doresc un we minunat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:


Bine v-am gasit dupa ceva timp . Acum am simtit ca pot intra si reveni la grup
Va salut pe toate, lali felicitari pentru bebita .
Noi suntem bine, de cand l-am intarcat pe L doarme mult mai bine (chiar si toata noaptea legat ), mai are 2 dinti si maselele sa iasa si am scapat

We placut!!





Gianina, mamica lui Loris Stefan, o mandrete de baiat (2 oct 2009)


Raisa are nevoie de noi



Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Kemsy bine ai revenit ,merci pentru felicitari. Noi am fost mereu aici,si vom mai fi cat putem ,nu gonim pe nimeni,nu muscam,nu luam la bataie nici virtual nici in realitate . Asa ca hai mai des pe la noi,poate ne mai animam si noi si iesim din vesnica astenie care a dat peste noi. Loris cu parul din soare ce mai face? Stii ca sunt reclame la tv pe care cand le vad ma gandsc la voi? Dar mai ales cand dau de "singur acasa" ,sau imagini din film,automat pa gandesc la Loris .Ti-am mai citit postarile la fetele de italia,din cand in cand , dar ma simteam aiurea sa citesc "pe furis" ,si am renuntat.

Ioana pupici plimbaretilor,las aca si neprevazutele se rezolva ele incet-incet.
Monikus unde esti mamicule?
Xgggggg ule unde esti mami,mai da-ne vesti din Moldiva !
Danuta .
Selen Ebru ce mai face? Nu ne mai spui nimic ?

pe toata lumea de fapt , nu mai nomializez sa nu uit pe cineva .
Va pupic,eu ma bag la nani.

Ajutati trandafirasul Raisa sa infloreasca
Lali de Paul ( 01.10.2009)! si 22+

Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

lali . Ce draguta esti cu reclamele Asta vara o asistenta medicala zicea ca L e copilul pampers...ca ii aducea aminte de reclama El tot asa zburlit si auriu , de un timp are prostul obicei sa piste/loveasca/muste. Suntem la capitolul dezvatare, fara mare succes deocamdata
Imi pare bine ca Paulica fara frica si-a "revenit" si e baiat dormicios



Gianina, mamica lui Loris Stefan, o mandrete de baiat (2 oct 2009)


Raisa are nevoie de noi



Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Of,cu lovitul/piscatul/impinsul si noi avem o problema,si e numai vina mea . I-am dat peste maini intr-un moment de ala cand nu mai stii ce sa faci,cand te depaseste cu tipetele aiurea( sau cel putin aiurea le vedem noi,ca pentru ei au un motiv intemeiat) , nu mai stiu exact ce a facut,dar m-a speriat/suparat rau,si l-am plesnit peste manute. De atunci,de cate ori se supara pe cineva/ceva loveste tot ce e in jurul sau. Nu conteaza ca cu doar 2 secunde inainte se juca cu copilasii,sau ne dragaleam - s-a suparat - a pocnit .Si acum nu stiu cu msa il dezvat. Am zis ca trec la pedepse , golesc un colt al camerei,sa nu poata ajunge la nimic,si pun acolo un scaunel din care am mai multe prin casa,si cand face asta,cu lovitul,sa il pedepsesc cu 5-10 minute tinut acolo,nelasat sa se joace sau nedragalit. E greu,dar nu mai vreau sa fac prostia pe care am facut-o atunci,ca uite la ce duce.
Si acum nu mai imparte jucariile.Pana acum era asa darnic,si acum nu mai da nimic.Daca ii place ceva,dar nu are chef sa se joace cu acel ceva,mi-l aduce mie,si mi-l baga in brate,numai sa nu il ia altcineva.
Gata,ma bag si eu la nani,ca maine am neste treburi prin casa de facut.
Noapte buna!

Ajutati trandafirasul Raisa sa infloreasca
Lali de Paul ( 01.10.2009)! si 22+

Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Ola fetele!

Danuta nu te supara a venit intr-un fel primavara si zburdam pe afara...plus astenia, plus treburile, dar toate trec.

Kemsy bine ai revenit! Chiar ma intrebam ce este cu voi. MA bucur ca sunteti bine.

Lali cu Monica am vorbit ieri la telefon si erau bine. Rares tot asa cu somnul , doar ca ieri s-a trezit mai tarziu.Va pupam si spor la treaba!

Mihaita tot cu muci, Ramona are o tuse mai urata dar numai daca alearga foarte mult sau cand venim de afara si urca in fuga scarile pana la etajul trei.In rest suntem ok. Vrem sa iesim un pic afara pana nu vine ploaia.

Va doresc un we excelent!
ici multi pentru toata lumea!

Laura, mamica implinita de Mihai Dragos 14.10.2009 si Ramona Cristiana 20.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Buna dimineata-amiaza!
lali, la mine nu loveste ca se supara, e un mod de a interactiona. De fapt el vrea sa se joace-vorbeasca cu copiii. Mie nu-mi ramane decat sa zic nu-nu, sa-l descurajez si sa-i arat ce sa faca (sa mangaie de exemplu).
laura78nico Sanatate la piciulini. Pe noi ne-a ferit pana acum de raceli, febra si alte cele. De cand s-a nascut zic .

L e cu degetelele in gura, ii iese sigur o maseluta ceva ca a facut si kk de vreo 3 ori azi si e acid

Sa va zic pofta buna?




Gianina, mamica lui Loris Stefan, o mandrete de baiat (2 oct 2009)


Raisa are nevoie de noi



Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Bun gasit fetelor,

Nu v-am uitat pe niciuna. Va multu tare mult pt gandurile voastre. Din pacate de cand ne chinuim cu caninii astia mi-a cam scos peri albi Rares. Din nefericire azi am tras o fuga si la urgenta pt ca Rares a facut 39,6, Capul si corpul ii ardeau rau de tot dar avea talpile si manutele reci bocna si tremura din toate alea. Am intrat in panica, am izbucnic in plans de nu ma mai puteam controla deloc. A fost tare naspa. Am vrut initial sa chem salvarea dar apoi mi-am dat seama ca data trecuta au venit dupa 4 ore asa ca ne-am urcat in masina si am fugit la Municipal unde nu aveau nici un medic pediatru si nu au vrut sa se uite la el asa ca tot la Grigore Alexandrescu am ajuns. Acolo, din fericire ne-au luat repede de data asta. Avea tot 39,6 desi ii dadusem deja de 1 ora 6ml de panadol. I-au pus un novocalmin l-au ascultat la plamani si au zis ca e ok dar ca are rosu in gat si ca toata gura lui e o eruptie. Mi-a zis dr ca maselele din spate sunt inflamate rau si ele si ca in curand ies si astea. Acum suntem pe Augmentin, Biotics baby si anti-termice. Sa vedem cum trecem noaptea.

Kemsy, pupam puiul.

Danuta un brat de pt tine.

Va pup pe toate si promit sa revin printre voi cat de curand pot.ici tuturor.

Weekend placut in continuare. Cat a mai ramas din el...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna dimiiiii!!!

vreti? Haideti ca am o energie de nu stiu ce-i cu mine.
Monikus ,hai ca incet,incet scapati de toate,si devine si Rares baiat de comitet. Te pup.
Ma duc sa sterg in bucatarie pe jos.O sa am un luciu tare misto la gresie,ca mi-a varsat Paul o cana cu ulei de palmier pe jos. Aveam in tigaie prea mult,am pus surplusul intr-o cana,cana pe masa si mi-am facut omleta. Dar am uitat de cana ,si Paul mi-a aratat ca trebuia sa o pun la loc. Bine ca a intins doar pe jos,nu si pe canapea sau pereti.Harnicutul mamei !
Daca va zic ca acum ceva timp daca ar fi facut asa l-as fi pedepsit, si acum m-am amuzat cu el si am intins si eu la ulei pe gresie ma credeti? Parca e mai frumos cand radem amandoi in hohote ca alunecam pe acolo,decat sa il fac sa planga. Oricum nu intelege daca il cert acum, pentru ce sa il cert,ca am lasat eu cana la indemana lui? Hai ca am luat-o razna,ma duc sa sterg .

Revin mai tarliu .

Ajutati trandafirasul Raisa sa infloreasca
Lali de Paul ( 01.10.2009)! si 22+

Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Salutare!
Monikus, sper ca se simte mai bine Rares.
lali, asa e mai bine cateodata, sa dam pe "distractie" evenimente de astea. Noi suntem prea preocupati de curatenie si pierdem spontaneitatea.

Duminica placuta!



Gianina, mamica lui Loris Stefan, o mandrete de baiat (2 oct 2009)


Raisa are nevoie de noi



Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face!

Mergi la inceput