Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***322***

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Nu v-am zis "faza saptamanii". In Bruxelles, in metrou. Intra un nene cu o chitara si zice: "Doamnelor si domnilor, incepe programul muzical" (in romana). Apoi zdrangane la chitara ceva si la sfarsit o da pe franceza (si vouz avez nush ce, ca era cam balbaita franceza).

(asta dupa ce in tramvai se certau unii: "ba, asta nu merge la gara de nord, baaaa")

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3





www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

DODO, felicitari tie si puiului tau minunat!

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui bebe_shtrumf

Citat:
citat din mesajul lui adrisimo28

bebe_shtrumfnu pe 5 mai e ziua barbatilor?


deaaaa, dar niciuna n-a zis ca prepara surprize sau torturi sau alte "chestii " pt dormitor si nu numai


E, uite ca zic eu, nah! Ma puc de acum de pregatit, dar nu pentru maine, ca o sa fie nauc dupa garda, apoi sedinta la job2... Orice fel de pregatiri ar fi totalmente inutile... dar ma apuc de copt blaturi de prajituri pt we, ca ne aniversam atunci.

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui curea
Noi acum trecem prin faza desenelor pe asfalt, mai mult tati si mami deseneaza ... lui Radu ii place sa faca "furnicute" puncte mici si dese.... sau ar mai fi plastelina.
De luni sau marti incepem si noi gradi....am emotii mari dar asta este viata.


Si la noi tot plastilina e in top! Dimineata, inainte de plecarea la gradi, am-n-am timp, tot mai fac "manana" sau "coco" din plastilina. (la cererea piticului, desigur, sa nu credeti ca m-am tzacnit kiar de tot) Seara cand vine, in timp ce vedem "mini" sau "titi-tai", mai bagam un "tei-tei", "ca-i" sau alte forme din plastilina...

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Nu v-am zis "faza saptamanii". In Bruxelles, in metrou. Intra un nene cu o chitara si zice: "Doamnelor si domnilor, incepe programul muzical" (in romana). Apoi zdrangane la chitara ceva si la sfarsit o da pe franceza (si vouz avez nush ce, ca era cam balbaita franceza).

(asta dupa ce in tramvai se certau unii: "ba, asta nu merge la gara de nord, baaaa")




Felicitari, Bogdi!

Si cu asta fug sa apuc sa fac ceva trebi pana se intoarce mandra de la "cursuri"! Revin pe seara cu menu-ul de la gradi daca are catare.

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Tufete,

Azi in parc m-am conversat cu o bunica. Aici lumea e poliglota din burta mamei si prietenoasa pe deasupra. Era cu un pusti care parea mai mic decat Chiti, dar era cu 2 luni mai mare. Imi zicea ca sapt viitoare tre' sa se interneze - pustiul - ca sa-i scoata tuburile din urechi si probabil atunci o sa ii scoata si amigdalele. Bunica mai avea un nepotel care nush ce crocodil de pneumonie a facut ca dupa 2-3 antibiotice i-au scos o bucata de plaman (sper ca am inteles eu gresit, suna sinistru si n-am cerut detalii). Si m-au apucat damblalele de frica crocobaurilor de la gradi.

Da' sa va zic ceva. Noi inca stam bine. Imi zicea ca ala mic e la cresa privata cu 20 de copii in grupa. Si ca de la 2 ani jumate merge la gradinita. Si ca sunt momente in care la gradi ajung si la 50 de copii la o educatoare. Mi s-a parut exagerat.

Deci criza la crese e peste tot.

Ne-am inscris la gradi. Nu stiu daca il duc din august sau din sept.

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

ca va bucurati alaturi de mine/noi!

Acum sa va spun ca David ...un copilas special...de la umanitare ce are fibroza chistica...are nevoie de www.thevest.com/" target="_blank">o vesta care nu-i decat 6000 de euro.
Daca puteti si vreti ajutati-l !

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*
Bazar DC pt Bogdan si nu numai,Bogdan Andrei ,Speranta moare ultima
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Buna.

Dodo, in sfarsit vin si lacrimi de bucurie pe obrazul tau. Ai baiat mare si destept si intelegator.

Noi......Am revenit unde am ramas acum vreo 3 sapt...iar febra, stare generala proasta, nemancare, voma, scaun moale...pana la urma dr ne/a pus diagnosticul de faringo...amigdale inflamate si rosu in gat. I/am prezentat rezultatul de la exudat si in fuctie de sensibilitatea steptococului i/a recomandat sa ia Klacid acum. Numai ca tuta de mine am uitat s ail itnreb cat timp sa ia. Am mers la un alt medic, pediatru, caci medicul la care emrgeam de obicei este in conc medical.
Mi se pune pe suflat de/a dreptul caci atata timp cat a tinut tratamentul de imunizare si curatare a nasului, gat (v-am povestit ca am fost la ORList) a fost bine desi noi prin casa tot cu mucii in batista am fost...Si cum am terminat tratamentul la 2 zile GATA crocobaurul in gatul nou.

Of...

Cu toate astea ma mai pus poze la POZE NOI, album Moment poetic. Excludeti pozele cu carnati caci nu sunt pt voi ci pt colega de serv de la Galati.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Minim 7 zile.

Sper ca nu a servit si dl carnati...

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Minim 7 zile.

Sper ca nu a servit si dl carnati...

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute



Multumesc Denisa. Are cate 5 ml la 8 ore.

Nuuuuuuu....garantat,nu. ospatul l-am facut pt colega de la Galati ca sa o ademenim poate face si ea cerere de trasnfer la Braila sa fim trio DO RE MI...cum eram o dataaaaa...in fine, chestii personale.

Azi noapte tot a mai facut o data febra, dar nu asa mare si care a cedat la o doza de Panadol. Dimi era mai bine. sper sa trecem cu bine. Cand ma gandesc ca vine we ....si e perioada cand il apuca pe el toate cele.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput