Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (127)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

offf aelita. asa a plecat si bunicamiu dupa bunicamea. nu a vrut sa traiasca fara ea :( imi pare tare rau...

mara
Mami de Mara Nicolle (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui aelita

Moare bunica-meu...ultimul bunic.se duce dupa bunica-mea.nici la ea nu am putut ajunge,eram gravida cu Sofia in 8 luni.Se duce la ea,ca s-au iubit tare mult,si el a suferit mult in urma ei.


of, draga de tine, cat de greu trebuie sa-ti fie... imi pare tare rau


Isa mai 2011

delfinasul Hannah Isabela ianuarie-aprilie 2011(19.06.2010)

printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Isa si Vladut

Isa si delfinasii clujeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Neata tuturor, multumim pt urari!
Are mama fata mare (si mofturoasa) asa ca va invit la un suculet si o prajiturica
Eu acum termin marul si para pasate caci Bianca bineinteles ca nu a vrut iar. Oricum am pacalit-o cu catela lgte amestecate in iaurt.. la care a cam comentat dar pana la urma le-a mancat. Acum ea roade un biscuite.

Nu stiu cine intreba de biscuiti, eu am facut la ochi: am pus intr-un castron cereale (erau desfacute de o luna si expirau), am turnat un pic ulei din sticla, cateva lg de apa calda si o feliuta de unt, apoi am amestecat aluatul cu mana, am intins in tava si am taiat cu cutitul acolo.


Bumblebee - multa sanatate piticului, din pacate stiu cum e sa iti vezi puiul la 39.6 :( Sper sa nu mai ai episoade din astea. Ce tratament ia?
Noi am dat novocalmin de urgenta, dar atentie ii scade febra prea mult apoi si tot asa letargic e. Poate pui jumate daca o fi cazul, Doamne fereste

Kata - ce imi place cum povesteti de gasca ta

Carmen - am vazut si eu pozele, sunteti niste frumosi. Sa va fie de bine botezul

Otilia - drum bun acasa

Rody - bafta cu dieta, sa slabesti cat mai vrei tu (din pacate burta nu se da doar ea singura jos, ci vine la pachet cu restul)
Cel mai bine se da burta jos cu cardio.

Alice - insanatosire grabnica



*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarmenAlbu spune:

Neata mamici si multumim mult de complimente, le intoarcem

Cristina , Leti e foarte puternica, dar nu va merge deabusilea niciodata inainte de a merge in picioare, si m-am consolat, sigur ca daca va dori va merge deabusilea dupa ce este stabila cu mersul in picioare. O pun pe burtica la indicatia medicului, se ridica in 2 manute complet, a obiecte, se poate sprijini doar intr-o manuta si sta destul de mult, sta foarte bine in fundulet, se apleaca dupa jucarii, le ia le pune la loc, le muta dintr-o mana in alta, se roteste de la mijloc in pozitia fundic sa ia ceva din spatele ei, sta singura in picioare cateva secunde daca are ceva in spate, are picioarele foarte puternice , cand o striga oricine se uita, acum mai nou plange cu vorbe, se spala singura pe maini, eu o pun in fund pe chiuveta si ea duce mainile la apa si le strange sa se curete, dupa cateva secunde le ia si mi le arata, nu cred ca e constient ci face lucrul asta ca m-a vazut pe mine facandu-l. Danseaza cand ii place o melodie, adica isi misca soldurile si picioarele. Se intoarce singura pe burtica si cam atat. In rest o ajut eu pentru ca doar asa va invata, nu e ca majoritatea copiilor , este extrem de atasata de mine si ar sta doar cu mine, trebuie sa plec pe furis, vorbeste muuult, si nu inteleg nimic, dar o incurajez. Eu cred ca si al tau si a mea sunt foarte bine dezvoltati, doar ca nu merg deabusilea, a mea stie ca am prins-o de cateva ori cum isi impingea bazinul si genunchii dar nu vrea, isi lasa capul in jos si incepe sa vorbeasca pe limba ei pana o iau de acolo, altfel plange si patul cu ea.
Daca al tau nu sta bine de tot in fundulet si nu face miscarile de rotatie, si nu ii simti picioarele puternice, in urmatoarele saptamani fa o programare la un neurolog, asta a fost sfatul primit de mine de la pediatru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Aelita, imi pare tare rau. Nici nu stiu ce sa spun. Sa dea Dumnezeu sa se stinga linistit si impacat.... Tb sa-ti fie foarte greu

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Poze luna 10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarmenAlbu spune:

Aelita, multa forta sa aveti!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Imi pare rau, Aelita. Asa a fost si cu bunicii mei, ce dragi mi-au fost mereu! Bunica mea a murit intai, si bunicul era atat de trist si plangea mereu. Si in weekend-uri cand veneam acasa de la CLuj (ca eram studenta), stateam cu bunicul, si imi povestea despre tineretea lui, despre bunica. Si mai aveam zile cand nu mergeam, ca mergeam prin oras cu fetele , si mereu imi zicea :"nu ai venit ieri sa iti mai povestesc".. pentru el era un fel de alinare ca imi povestea. Si atat de mult se iubeau, si se respectau. De 3 ori le-a ars casa cand erau tineri cu 5 copii. bunicul venise de la munca si cineva i-a spus ca i-a ars casa, el a intrebat daca is bine copiii si sotia, i s-a raspuns ca da, si atunci a zis "nu-i bai, facem alta casa"- asta de 3 ori. Si la batranete o pupa pe bunica mea pe obraz, si ea ii spunea :"lasa, nu ma pupa, ca is batrana si urata" si el zambea cald... Foarte dragi mi-au fost, mereu ma gandesc la ei ca la un exemplu de urmat.



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

aelita - cred ca cel mai grei iti e ca nu poti fi langa el in ultimele clipe

crispro - ce frumos povestesti de bunici

*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:



La Multi Ani celor care azi mai implinesc o luna in plus

Aelita cred ca iti este tare greu...eu inca nu am acceptat 100% ca bunicii mei dragi nu mai sunt cu noi si ma gandesc zilnic la ei...e tare greu

Paula nu am auzit telefonul

Carmen v-am vazut sunteti frumosi toti 3

Citat:
citat din mesajul lui rodyka
paula, , nu-s asa slaba, la 1.60... bine, nici rotunda, colacelul de la burta imi mai da bataie de cap si deja e vreme de plaja si chef de gimnastica nu e... idealul meu e intre 51-52. si, inafara de asta, tin cura si in semn de solidaritate cu sotul


Isa mai 2011

delfinasul Hannah Isabela ianuarie-aprilie 2011(19.06.2010)

printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Isa si Vladut

Isa si delfinasii clujeni




imi place de voi si noi tot asa din solidaritate tinem impreuna
saptamana asta Scarsdale...si de saptamana viitoare incerc si cura voastra ar trebui sa fie alea ultimele 2 saptamani

foarte fain locul de joaca

Citat:
citat din mesajul lui adrianaBuc
oana, ha ha, reteta e cu copy/paste... Asa o am si eu salvata.


pai ce crezi, eu le-am salvat pe toate

Victo daca joaca la loto cauza nu e pierduta mai puteti spera :))

Crispro ce fain ca ai reusit sa iti cumperi ceva...parca te simti mai bine nu?!? :)
eu in locul tau as merge la medic...asa pentru linistea mea, asa am facut si cu oftalmologia si m-am lamurit




Matei - luna a 10-a 08.07.2010

" Indiferent ce vei face in viata va fi nesemnificativ. Dar este important sa o faci!" - Mahatma Gandhi


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

VICTO Andrei nu e obosit, asa am zis si eu vreo 3-4 zile, ca e obosit copilul, si ma incarcam cu multa rabdare, dar el abia se trezeste la ora aia ,pur si simplu are chef de nazbatii si maraiala si cred ca l-a obisnuit bona sa stea si in cap cand ii da sa manance. asa ca nu stiu ce sa mai fac. ii este si foame, dar parca vrea si sa maraie. in general dupa masa , iesim afara si nu doarme nicicum pana la 10-11 noaptea

cam asa e programul...vin de la munca, toate bune si frumoase, veselie maxima, il culc ca ii este somn, si cand se trezeste incepe maraiala. nu stiu daca nu isi face somnul sau de ce cand se trezeste e asa de nemultumit. astept sa mai creasca si sa renunte la somnul asta, ca poate asa evitam nebunia asta. pentru ca ma epuizeaza efectiv bine, cand iesim afara se mai calmeaza, dar pana sa apucam sa iesim afara mmmmmmmm, mmmmmmmm, mmmmmmmm

Mergi la inceput