Brumarei si Craciunite nov.dec.2011 (16)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bellasamoyed spune:

Citat:
citat din mesajul lui aly_k

buna dimineata fetelor,ma bucur pt voi ca va-ti vazut puiutii la echo,sa fie toti mari si sanatosi,mai uhn pic si am sa imi vad si puiutu la echo,d abia astept,va pup


aly la cate sapt te duci? eu prima oara am vazut doar sacul...bebele era extrem de mic. dupa am auzit o inimioara plapanda...da a treia oara sa imi sparga timpanele


Cu ajutorul lui Dumnezeu sunt +11


samburelul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aly_k spune:

Citat:
citat din mesajul lui bellasamoyed

Citat:
citat din mesajul lui aly_k

buna dimineata fetelor,ma bucur pt voi ca va-ti vazut puiutii la echo,sa fie toti mari si sanatosi,mai uhn pic si am sa imi vad si puiutu la echo,d abia astept,va pup


aly la cate sapt te duci? eu prima oara am vazut doar sacul...bebele era extrem de mic. dupa am auzit o inimioara plapanda...da a treia oara sa imi sparga timpanele

Cu ajutorul lui Dumnezeu sunt +11


samburelul meu

saptamana viitoare poate sa ma primeasca ginecologul si o sa am aproximativ 6 saptamani dupa calculele mele,eu am vrut mai repede,dar nu putea ea,dar nu mai am rabdare pana atunci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madabout2003 spune:

Ralu mi'ai dat o super idee cu burtierele. Aici se gasesc la mai toate magazinele de profil, dar nu le prea gaseam utilitatea! Mersi! Cred ca o sa ma dotez cu una doua si ar trebui sa fie ok cateva saptamani

MADA mamica de www.comboost.com/Gallery/GalleryDisplay.aspx?r=7359578&ab=1&n=0" target="_blank">Emily 07/08/07 si 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaela.1975 spune:

Buna fetelor si bine v-am regasit.
Eu nu am mai intrat din cauza oboselii, cand ajung acasa nu mai am chef de calculator.
De azi schimbam si noi saptamana, e prima zi din saptamana 9 si ne rugam sa fie totul bine asa cum am vazut la voi ca aveti vesti bune.
maine mai mergem la o ecografie sa vedem cum se dezvolta bebe si sa verificam daca au mai aparut ceva hematoame, sper sa nu.
La mine cu greturile e ok, sunt suportabile, am vomat doar de 3 ori pana acum. Ma ingrijoreaza putin ca nu mai am sanii asa de durerosi ca la inceput dar am vazut ca mai sunt fete in aceeasi situatie.
Va pup si sper maine sa vin cu vesti bune.

8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Salutare,

Eu inca sunt zombi, am avut o noapte tare grea, Vlad de cateva nopti plange in somn, cred ca de la masele, dupa ce il linistesc imi sare somnul si ma suit pe pereti.
Ne-am hotarat si noi la o gradi, dupa ce am vizitat vreo 10, si acum colac peste pupaza vor sa inscriem copilul. Pedi ne tot sfatuieste sa-l mai lasam pana in primavara urmatoare(el la 1 sept.2011 ar avea un an si 10 luni)ca nu a mai fost in colectivitate si sigur va face diverse boli si sa nu aduca si la bebe. Nu stiu ce sa fac, iar sotul zice ca decizia este numai a mea. Plus ca eu am lasat asa mai spre sfarsit inscrierea ca am zis ca poate mai gasesc ceva gradi si mai ieftina. Cea la care ne-am hotarat noi si care ne place foarte mult din toate punctele de vedere este destul de scumpa. Mamici care aveti copii la gradi cum ati trecut de primul ani? viroze, bolile copilariei etc?
Si scuzati va rog

mami de Vlad (29.10.2009) si 12+
Multumesc Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_r7 spune:

scriu repede pana nu uit ce am citit...
Petro eu am comparat CRL la ambele sarcini la varsta de 9 saptamani ca atunci am nimerit la fel si la Bianca si la bb2.....
eram curioasa daca ai nimerit si tu cu Silvia si cu baietelul tau vreo echo in aceeasi saptamana.... sa le compari cresterea.........sper ca ai inteles...
mie mi-a zis dr. ca baietei cresc un pic mai lent decat fetitele si eram curioasa avand in vedere ca ai vaut baiat si fata.
multa bafta fetelor care merg la echo zilele viitoare.
eu merg miercuri sau joi la echo pt. masurarea pliului nucal.....depinde de cum iese analiza .........ca datorita sarbatorilor intarzie rezulattul la citomegalovirus........si nu vreau sa merg de 7 ori la spital....pt. analiza si pe urma pt. echo.
ralu felicitari pentru posibila fetita.....asteptam confirmarea ca este fetita in luna urmatoare cand va fii mai mare.........oricum sa fie ce va doriti voi si mai ales sa fie sanatoasa!!!!!!!!!!!!!
georgia in legatura uc utrogestaul eu la ambele sarcini am luat pana la 12 saptamani, cand placenta poate sa produca singura progesteron....
acum am ramas doar cu vitaminele.....si nospa cand am nevoie.
acum depinde individual de fiecare caz in parte, ca toate sarcinile sunt diferite si riscurile lor la fel.
eu te-as sfatui sa ceri parerea medicului.
cam atat a retinut neuroul meu la ora asta..........revin mai tarziu......
toate gravidutele!!!

Roxana mami de Bianca Maria 2 ani

www.facebook.com/album.php?aid=26353&id=100001556682087&l=f10905304b" target="_blank"> poze cu fetita mea dulce!!!!!!
www.facebook.com/album.php?aid=26429&id=100001556682087&l=41d1f34453" target="_blank">poze decembrie 2010- ianuarie 2011!!!!!
11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

roxana - am sa ma uit ... nu stiu insa daca am nimerit exact aceleasi perioade. Stiu sigur ca prima eco la ambele sarcini, nu. Una la 7 sapt. si una la 9.

many - S. a intrat la gradi la 2 ani si 10 luni. Acum ca e aproape la sfarsit, pot sa ma pronunt cam ce fel de an a fost. Usor. Din punctul de vedere al bolilor, viroze. Ma asteptam si eu sa stea o sapt. la gradi si 3 acasa, din ce am mai citit. Depinde mult de copil. Ea nu a fost de fel bolnavicioasa, racelile normale si usoare. Nu cred ca a stat o sapt. acasa pe motv de boala, in tot anul. Dar, muci si tuse, da. Nu grav, dar oricum, mai mult decat cand statea numai acasa. Mai un sirop de brad, mai aspirat/curatat nasul, mergem inainte. Aici asa-s regulile, nu ii primeste daca au febra, diaree, voma etc. Oricum ar fi, ca e la 1 an, ca e la 3, in primul an va fi un pic divers, dar e normal, asa isi formeaza sistemul imunitar. Eu ma declar multumita de gradi.

******
Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.

Se tu sentissi come mi batte il cuore,
Se premo la mano, mi batte più forte ancora:
Sai tu dirmi perché batte così?
Perché il mio amore per te sta tutto qui!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_r7 spune:


many uite aici gradinita unde o voi duce eu pe Bianca :www.gradinitasakura.ro/index.php" target="_blank">Gradinita.
poate imi da-i un PM sa imi spui parerea ta despre tarife.cum arata in comparatie cu ce ai vazut tu.....
noi aici o cunoastem pe educatoarea de la grupa mica unde va fii Bianca, este sotia patronului, care este japonez...dar este foarte de treaba....


Roxana mami de Bianca Maria 2 ani

www.facebook.com/album.php?aid=26353&id=100001556682087&l=f10905304b" target="_blank"> poze cu fetita mea dulce!!!!!!
www.facebook.com/album.php?aid=26429&id=100001556682087&l=41d1f34453" target="_blank">poze decembrie 2010- ianuarie 2011!!!!!
11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia79 spune:

Ralu, Catalina multumesc frumos pentru raspunsuri!

+12
mami de Iustin 09/04/2009

bobitza mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bellasamoyed spune:

fetelor voi mai aveti in gura gustu ala cidat, usor metalic..naiba sa il ia ca nici nu stiu sa il descriu, cert e ca ma streseaza...parca imi da si senzatie de voma. toata ziua beau ba suc de mere ba trb sa mananc ceva ca sa imi treaca. aseara nu am putut adormi din cauza lui pana nu am mancat un mar

Cu ajutorul lui Dumnezeu sunt +11


samburelul meu

Mergi la inceput