Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 57 -

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

pentru cele care vor sa exerseze injectarea cu propria manuta, uite un exemplu de antrenamet

http://www.youtube.com/watch?v=4mQzGXtzqP0&feature=related

luati o seriga de insulina de la farmacie, o umpleti si cu apa daca vreti sa vedeti in ce ritm injectati serul si ... strangeti din dinti.
Succes !

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote

sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALINAOPREA spune:

Fetelor am inceput si eu injectarea de 2 zile si nu mi se pare deloc greu sau dureros.
Parca-mi vine sa rad cand i-mi amintesc cat de frica mi-a fost .
Sotul meu ma intreaba de 10 ori dupa ce ma inteapa, daca m-a durut, daca se descurca ok....etc, e tare dragut cum i-si face el griji.

Vreau sa va multumesc tuturor, pt ca numai datorita voua si citind acest subiect am descoperit problema mea si am ajuns la medic pt a-mi ajuta organismul sa duca sarcina cu bine.

Chiar daca nu sunt prea activa, va citesc zilnic si traiesc alaturi de voi fiecare suparare si fiecare bucurie.
Sa dea Domnul ca de acum incolo sa avem parte numai de bucurii, sarcini usoare si bebelushi sanatosi pt toate fetele care-si doresc.
Va pup !


Alina 28+ Carla Maria
Multumesc Doamne pt. cel mai frumos cadou


Hipotiroidie Hashimoto, PCOS, gena MTHFR A1298 C genotip heterozigot, o sarcina obtinuta prin FIV si pierduta la 19 saptamani


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeys spune:

Viotimis nu pregatesc nimic, de fapt ma pregatesc s-o urmez pe Maria08 (a ramas natural dupa 2 FIV - cred si 1FET). In rest, iau vitamine si asptenter si astept sa cada niste bani din cer sa ma pregatesc de alt fiv.
Pupici fetelor.

MTHFR 667C hetero, PAI-urile hetero
FIV 1 reusit, sarcina oprita in evolutie, FET nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

honeys multa bafta !
ALINA pup fata curajoasa ! si sotul meu am constat ca are mana f usoara. cand mi-a facut el injectiile nu am simtit mai nimic. si am avut termen de comparatie.

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote

sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

fetelor, in bucuresti, unde mai gasiti clexane???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

ai incercat la academiei sau farmaplus ?

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote

sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui QiaoBing

ai incercat la academiei sau farmaplus ?

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote

sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt

imi este imposibil sa gasesc pe undeva ...
incredibil...nu stiu ce sa fac...
ai gasit tu la farmaplus sau la academiei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui tannoo25

fetelor, in bucuresti, unde mai gasiti clexane???




la farmacia de la piata vitan, farmacia ana maria
da un tel si intreaba, poate ai noroc
eu am avut ramane 32 de fiole dar le am dat

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileanasi spune:

Fetelor, in safrsit am gasit Innohep-ul; maine imi vine prin curier; daca vreodata vreuna din voi are nevoie, spuneti-mi.

D-na asist. Viorica mi-a dat nr. de telefon al dr. care e reprezentantul firmei producatoare, am vorbit cu el si maine imi trimite 8 buc. prin curier, GRATIS !!! Aproape nu-mi vine sa cred ca mai e ceva gratis in tara asta

Le multumesc fetelor care m-au ajutat cu nr. d-nei asist Viorica. . Luni ma infiintez la Fundeni la d-na dr.

Azi sunt in z 28 de la UM. Maine incep injectiile, sper sa nu fie prea tarziu.

Tannoo, daca nu gasesti Clexane, vrei sa intreb in BV? Duminica vin in Bucuresti si ti l-as putea aduce, daca-l gasesc

Imi trebuie trimitere de la MF pentru vizita la Fundeni? Cum se procedeaza, ce trebuie sa am la mine?

Va pup pe toate inca o data

MTHFR 1298 heterozigota, PAI-1 675-4G heterozigota, PAI-1 844G heterozigota, o sarcina oprita in evolutie la 9 saptamani; zilnic Aspenter, acid folic, Vit E, Q10, MgB6, Cetebe, Femibion

insarcinata in 4 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ileanasi
Tannoo, daca nu gasesti Clexane, vrei sa intreb in BV? Duminica vin in Bucuresti si ti l-as putea aduce, daca-l gasesc

MTHFR 1298 heterozigota, PAI-1 675-4G heterozigota, PAI-1 844G heterozigota, o sarcina oprita in evolutie la 9 saptamani; zilnic Aspenter, acid folic, Vit E, Q10, MgB6, Cetebe, Femibion

insarcinata in 4 +

te rog, daca ai timp, intreaba;
merci,

Mergi la inceput