Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 57 -

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ileanasi spune:

Citat:
citat din mesajul lui QiaoBing

ileanasi da fuguta la farmacie ! bafta la intepat ! cine o sa ti le faca ?

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote

sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt


Qiao, am luat farmaciile la rand; toate aduc doar pe baza de comanda si dureaza o zi-doua :(( Si n-am intrebat-o pe d-na Viorica daca merge Clexane pana atunci :(

Prima oara imi arata medicul meu de familie, dupa aia eu

Tu stai cumintica in pat sa se prinda mititeii :)

MTHFR 1298 heterozigota, PAI-1 675-4G heterozigota, PAI-1 844G heterozigota, o sarcina oprita in evolutie la 9 saptamani; zilnic Aspenter, acid folic, Vit E, Q10, MgB6, Cetebe, Femibion

insarcinata in 4 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikado spune:

ileana, ma bucur ca ai rezolvat succes! poate totusi reusesti sa gasesti si Innohep-ul .

papa bun
MTHFR mutatia C677T heterozigott, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote
www.fertilityfriend.com/home/mikado" target="_blank">grafic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

ileana nu pange, las ca pana nasti trece ... adica te obisnuiesti
pe mine m-a rugat sotul sa mi le faca tot el, dar m-am ambitionat sa ma intep eu, el o sa aiba tot timpul sa ma intepe cand o sa fiu cu burta mare. in perioada stimularii am avut 6 zile cand am facut si menopur, deci 2 intepaturi pe seara
nu pot sa ma laud ca le infig cu prea mare curaj nici acum dupa 11 zile, dar oricum am depasit blocajul psihologic care nu ma lasa sa imi fac singura "buba"
tin pumnii !

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote

sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileanasi spune:

Fetelor, credeti ca e bai mare daca incep injectia de maine? Sunt doar in z 27 de la UM, si ma consolez cu gandul ca as fi putut sa-mi fac testul doar maine-pomaine.

Voi ce ziceti? Sotul imi zice sa ma calmez ca o zi nu mai conteaza acum, mai ales ca iau Aspenter zilnic

MTHFR 1298 heterozigota, PAI-1 675-4G heterozigota, PAI-1 844G heterozigota, o sarcina oprita in evolutie la 9 saptamani; zilnic Aspenter, acid folic, Vit E, Q10, MgB6, Cetebe, Femibion

insarcinata in 4 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

ileana felicitari pentru sarcina si Doamne ajuta!

pup toate mutantele dragi mie si imi cer scuze pentru pauza asta mare, da-s in niste certuri cu mama care nu intelege ca n-am sa joc nicio gaina pe la nicio masa, ca nu vine niciun bortos cu vreun acordeon pe gazonul meu si ca nu st nimeni langa mine la machiaj si coafat....offfffffffff, fetelor, asa-mi vine uneori sa fug in salina si sa spun "da-ul"...

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flyhigher77 spune:

QiaoBing ca tot te-ai intepat cu de toate, intre menopur si clexane cam care e diferenta in ce priveste durerea sau complexitatea injectarii?? Ca eu am prestat cu manuta mea destul menopur si diphereline pentru FIV si de-acum ma pregatesc pentru clexane.
Treaba buna asta cu clocitul , stai linistita, sa se cuibareasca bine puiutii
ileanasi acuma o zi n-o fi foc! Important e sa te calmezi, sa ramai relaxata, sa-i nu-i faci rau copilului! Sanatate!
floricica, vali, gliana, vio, mikado, honeys, alla, aristica si toate fetele pe care le-am omis din cauza lapsusului de gravida amnezica

26+ cu

Gena MTHFR mutatia C677T–genotip heterozigot si mutatia A1298C –genotip heterozigot-sarcina obtinuta prin FIV

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Qiao, cotcodac, cotcodac...da, e f frumos ce ti se intampla deja, Doamne ajuta pana la capat.
Eu clocesc deja de cinci luni jumatate si mi se pare o vesnicie pana la capat. Am arsuri de nu mai pot, am luat si Reni , dar parca nici asta nu-mi ajuta, ma bucur ca bebe misca, are zile in care e mai vioi si zile in care nu e prea activ, mie clexanul mi-l face sotul pt ca nici eu nu pot sa-mi fac singura buba
Pup toate fetele dragi.

mutatia heterozigota a MTHFR A1298C, sarcina oprita din evolutie in 2010 la 4 saptamani.
Acum sarcina in evolutie 23+ cu tratament clexane de 0.6 mg/zi, femibion2 - 1/zi, aspenter 1/zi, prontogest 1 injectie la 3 zile,]
O nastere normala fara probleme acum 18 ani - o fetita sanatoasa tun.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

fly eu am invatat sa fac intai clexanul si pe urma am facut menopurul dupa aceeasi reteta.
+ pr Clexane fata de menupur: e seringa preumpluta, nu trebuie sa mai pritocesti tu fiole etc
- pt Clexane: ustura la injectare si eu mai simt putin si dupa ce scot acul

Gliana sa vezi ce o sa ma vait eu si o sa va innebunesc de cap cand o sa fiu ca tine

acum am alta prob. azi m-a cam chinuit cand a introdus cateterul si am vaut acum o pata maro. eu nu am avut niciodata rana pe col sau altceva de genul asta. ar tb sa imi fac griji ? tb sa iau preventiv ceva sa nu se infecteze, sau antiinflamator ?

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote

sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viotimis spune:

Multumesc Carmen pentru PM !

QiaoBing, felicitari pentru IA ! Sa te ajute Dumnezeu sa-ti vezi visul cu ochii.
Cloceste linistita, fara stres ... si o sa vezi rezultatul in 10 - 12 zile. Hai ca nu este asa de mult, nu ?

Ileanasi, imi pare rau ca nu am intrat mai repede pe forum sa-ti transmit nr. dar vad ca ai reusit sa-l primesti in timp util.
Nu te stresa, Aspirina isi face treaba pana faci rost de injectii.
Iti dau o idee ... mergi la Clinica de hematologie din oras si vezi cum rezolvi sa iei de acolo cateva bucati pana iti vine comanda. In general spitalele au asa ceva ...
Ce doza de Innohep ti-a dat ?

Fly, multumim de floricele si pupici. Si tu stai linistita acolo si ai grija de BB ! Mai ai putin si te intepi. Este greu la prima injectie caci urmatoarele sunt floare la ureche. (eu m-am intepat pentru FIV singura. A trebuit sa-mi fac curaj la prima !)

aristica draga, mai ai putin si scapi de stresul obiceiurilor de nunta. Sa faci cum vrei tu nu cum vor altii ca doar e nunta ta (a voastra), nu ?
Abia astept sa ne povestesti cum a fost !

honey, mikado,
nu v-am vazut de ceva vreme ... ce puneti la cale ?

_


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileanasi spune:

Citat:
citat din mesajul lui viotimis

Multumesc Carmen pentru PM !

QiaoBing, felicitari pentru IA ! Sa te ajute Dumnezeu sa-ti vezi visul cu ochii.
Cloceste linistita, fara stres ... si o sa vezi rezultatul in 10 - 12 zile. Hai ca nu este asa de mult, nu ?

Ileanasi, imi pare rau ca nu am intrat mai repede pe forum sa-ti transmit nr. dar vad ca ai reusit sa-l primesti in timp util.
Nu te stresa, Aspirina isi face treaba pana faci rost de injectii.
Iti dau o idee ... mergi la Clinica de hematologie din oras si vezi cum rezolvi sa iei de acolo cateva bucati pana iti vine comanda. In general spitalele au asa ceva ...
Ce doza de Innohep ti-a dat ?

Fly, multumim de floricele si pupici. Si tu stai linistita acolo si ai grija de BB ! Mai ai putin si te intepi. Este greu la prima injectie caci urmatoarele sunt floare la ureche. (eu m-am intepat pentru FIV singura. A trebuit sa-mi fac curaj la prima !)

aristica draga, mai ai putin si scapi de stresul obiceiurilor de nunta. Sa faci cum vrei tu nu cum vor altii ca doar e nunta ta (a voastra), nu ?
Abia astept sa ne povestesti cum a fost !

honey, mikado,
nu v-am vazut de ceva vreme ... ce puneti la cale ?

_


MTHFR C677T heterozigot, PAI-1: 4G/5G heterozigot, Factorul XIII Val34Leu heterozigot; 2 sarcini oprite in evolutie: 1 la 28 saptamani si 1 la 7/8 saptamani; trombofilia depistata dupa a doua sarcina


Mi-a dat de 0,35 ml cu 3500 UI concentratie. Toate farmacistele mi-au zis ca mi-l aduc in 1-2 zile, asa ca m-am mai calmat, sper sa nu se intample nimic, mai ales ca puteam foarte bine sa nu stiu ca sunt insarcinata pana peste 2-3 zile.

I-am scris d-nei Viorica s-o intreb daca sa incep cul Clexane pana fac rost, astept raspuns.

Va pup si multumesc

MTHFR 1298 heterozigota, PAI-1 675-4G heterozigota, PAI-1 844G heterozigota, o sarcina oprita in evolutie la 9 saptamani; zilnic Aspenter, acid folic, Vit E, Q10, MgB6, Cetebe, Femibion

insarcinata in 4 +

Mergi la inceput