citim impreuna "In America"

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

corapina, eu am comandat-o pe okazii.ro, a venit in 2 zile .
vad ca www.okazii.ro/catalog/51758063/m04y-susan-sontag-in-america.html" target="_blank">mai sunt disponibile pe-acolo...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

uite io nu-s compatibila cu okazii punct ro . mi se pare o chestiune atat de complicata sa achizitionezi ceva de pe-acolo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

pai daca se poate "cumpara acum", e fix le fel cu orice comanda de pe orice site. (ba nu - te intelegi pe mail cu vanzatorul unde s-o trimita. In general sunt anticari care cu asta se ocupa, sunt ff prompti cu livrarea. si vad ca sunt dispusi la intalniri prin buc...).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

probabil ca ai dreptate :) da' ce sa-i faci, batranetea, maica, nu tine pasu' cu tehnologia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

imi aduse baiatu' cartea diseara ma apuc de citit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Am ajuns pe la jumatate, pus piciorul in America, cum ar veni... Hmmm, sa zic concluziile preliminare?

Corapina, pe tine cum te-a prins?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

Deocamdata planez asupra personajelor si astept metroul de 30 de minute. Iar intarzii la serv. Ha, cica vine in 5. Ce s-o fi-ntamplat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

helou :) mai citeste cineva sau singura care n-a terminat inca (mai am vreo 30 de pagini).

ziceam dincolo ca mi s-a parut o carte absolut banala.

in afara de eterna incercare de definire a artei de pe diverse pozitii - care mie mi se pare o falsa problema si de-aia nici n-am intrat in discutiile de la ada - nu are mai nimic.
imi plac cateva personaje secundare (bogdan, aniela, bunica lui bogdan) si mi-a placut "jurnalul lui bogdan".

maryna este atat de constanta cu sine si face ceea ce te astepti sa faca, fara nicio deviere, e plana, n-are "scanteie".

un roman agreabil .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

ooops, eu am ceva mai multe pagini pana la final.

cartea mi se pare artificiala, ne-personala. de la inceput mi-a intrat ideea ca a construit-o ca sa poate EA intelege mai bine situatia. personaje-marioneta, exponent. prea multa documentare si prea putina viata. militantism (habar n-am in ce directie) evident si deranjant. si cam logoreica

Mergi la inceput