Strugurasi de Sept-Oct 2011 (47)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

oanaiasi totul o sa fie bine ai sa vezi

buna dimineata gravidutelor

Astept sa-mi spuneti cum v-ati petrecut de 1 Mai

lore, tu ai fost latara, si te-ai relaxat...

Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 22+ cu Anastasia-Maria
Doamne, ajuta-ne in continuare!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanar spune:

da racheel si am mancat costita de purcel pe gratar .... pledez: vinovata!

o colega mi-a zis azi dimineata ... parca incepi sa te rotunjesti la fatza........ vai di mini!!!!!!! :))) sotul zice sa nu ma mai isterizez atata pt kg in plus pt ca aproape toate mamele pun cel putin 14-15 kg si ca important e sa fie bebelina sanatoasa ca ma ajuta el sa dau kilele jos dupa ce nasc.

Lori 23+ fericita cu Mara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Racheel, multumesc de incurajare! Si eu sunt optimista. Medicul zica ca totul e ok, mai luam utrogestan ca si precautie.

Nu mai iau nici no-spa ...sper ca n-am facut vreo prostie cu no-spa-ul forte pe care l-am luat vreo 3 zile...astept sa vad ce imi zice doctorul.

Oana 19+
Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem o sanatoasa si la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Lore , e ok costita la gratar daca e bine facuta . Costita e mai subtirica si se patrunde mai bine ...la pulpe e mai greu sa le coci bine. Eu le impung cu un cutit pe langa os ca sa se patrunda. Eu ieri am facut fripturica la tava cu piure si salata

Oana 19+
Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem o sanatoasa si la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanaiasi

Racheel, multumesc de incurajare! Si eu sunt optimista. Medicul zica ca totul e ok, mai luam utrogestan ca si precautie.

Nu mai iau nici no-spa ...sper ca n-am facut vreo prostie cu no-spa-ul forte pe care l-am luat vreo 3 zile...astept sa vad ce imi zice doctorul.

Oana 19+
Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem o sanatoasa si la termen!


Oana .. nu cred ca trbuie sa iti faci pb pt no spa forte... pana la urma nici eu nu inteleg rationamentul ca doar 2 no spa e cat unul forte.. oricum fiecare dr cu ai lui pitici, insa sunt sigura ca nu sunt probleme

22+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui loredanar

da racheel si am mancat costita de purcel pe gratar .... pledez: vinovata!

o colega mi-a zis azi dimineata ... parca incepi sa te rotunjesti la fatza........ vai di mini!!!!!!! :))) sotul zice sa nu ma mai isterizez atata pt kg in plus pt ca aproape toate mamele pun cel putin 14-15 kg si ca important e sa fie bebelina sanatoasa ca ma ajuta el sa dau kilele jos dupa ce nasc.

Lori 23+ fericita cu Mara




lore nu te mai stresa cu kg .. cica din trim 2 trebuie sa punem 500 g pe saptamana.. normal ca niciuneia nu ne convin kg in plus la cantar , insa sanataea piticei e ceea ce conte nu?
Cum ai pus costita afumata sau cruda? si mie imi plac costitele de nu mai pot ..

22+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Lore, la fata ne mai rotunjim poate ne si umflam.Mie imi zic ca m-am umflat la fata

Eu de 1 Mai m-am saturat de salata si carnita nu am mancat, apoi mi s-a facut pofta si am mancat un mic.

Si apropo de Kg...ma ingras 1 Kg pe saptamana.Nu mananc exagerat si tot acumulez.

Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 22+ cu Anastasia-Maria
Doamne, ajuta-ne in continuare!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

buna fetelor,

Citat:
citat din mesajul lui loredanar

am mancat costita de purcel pe gratar .... pledez: vinovata!

eu nu mananc altceva de vreo saptamana decat ceafa de porc. sa nu mai zic de sunculita... deci ce sa mai zic de mine? sunt vinoavata raau! bine ca pot manca ceva. din pacate nu pot niciun fel de carne de pasare, nici vita(decat daca eu un os, un rasol mai impanat) , nici peste...

May ma bucur mult pt vestile bune!

19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Citat:
citat din mesajul lui oanaiasi

Racheel, multumesc de incurajare! Si eu sunt optimista. Medicul zica ca totul e ok, mai luam utrogestan ca si precautie.

Nu mai iau nici no-spa ...sper ca n-am facut vreo prostie cu no-spa-ul forte pe care l-am luat vreo 3 zile...astept sa vad ce imi zice doctorul.

Oana 19+
Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem o sanatoasa si la termen!


Oana .. nu cred ca trbuie sa iti faci pb pt no spa forte... pana la urma nici eu nu inteleg rationamentul ca doar 2 no spa e cat unul forte.. oricum fiecare dr cu ai lui pitici, insa sunt sigura ca nu sunt probleme

22+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !


Medicul de familie zice ca nu e nici o problema atata timp cat nu depasesc doza maxima recomandata/zi . Conform prospectului e de 240mg/zi. Eu am luat 2x80mg..deci 160mg/zi.


Inca astept si parerea de la gine, sa vedem ce zice.

Oana 19+
Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem o sanatoasa si la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui racheel

Lore, la fata ne mai rotunjim poate ne si umflam.Mie imi zic ca m-am umflat la fata

Eu de 1 Mai m-am saturat de salata si carnita nu am mancat, apoi mi s-a facut pofta si am mancat un mic.

Si apropo de Kg...ma ingras 1 Kg pe saptamana.Nu mananc exagerat si tot acumulez.

Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 22+ cu Anastasia-Maria
Doamne, ajuta-ne in continuare!






poate ai acum o perioada de boom.. dar sunt sigura ca se va obisnui organismul si o sa pui frumos 0.5 .. iei prenatale?
eu cum sar calul cu dulciurile cum sar la 0.8 kg

22+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput