Strugurasi de Sept-Oct 2011 (47)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

anilansa ma bucur pt rezultatele bune...

ai vazut May ca totul va fi bine? ce analize faci?

22+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

pai proteina aia S se imparte in 2 chestii, deci mai trebuie o analiza suplimentara la ea. asta una.
si apoi niste trisonomii si un cariotip. voi le-ati facut cred ca la triplu test.
in anglia nu se face decat pt sindromul down.
toata distractia 17 milioane

18+ cu

zebraroz.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:

may 3... 17 milioane

Eu caut pe net ... niste carti despre educarea copilului... psihologie.. date de ecucatoarea lui Darius.

Alina cu Darius Gabriel si 10+
http://community.webshots.com/user/Anilansa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui May3

pai proteina aia S se imparte in 2 chestii, deci mai trebuie o analiza suplimentara la ea. asta una.
si apoi niste trisonomii si un cariotip. voi le-ati facut cred ca la triplu test.
in anglia nu se face decat pt sindromul down.
toata distractia 17 milioane

18+ cu

zebraroz.ro


s-o fi facand de catre cele care au facut TT.. eu am zis pas...
17 milioane... mamaaaaaaaa

22+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Buna dimineata gravidutelor

Distractie placuta de 1 Mai
A tinut vremea cu noi ieri si a super frumos.Am avut si lautari de parca eram la nunta


May, cariotipul ala este scump, cred ca 12-13 mil Ma bucur pentru vestile bune si o si pe grasunioca ta din burtica

Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 21+ cu Anastasia-Maria
Doamne, ajuta-ne in continuare!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Neata fetele ,

M-ati speriat cu no spa forte ....de ce nu e voie???? Eu oricum am oprit no spa-ul ...zicea doctorita ca nu prea face mare branza ...e cam tot aia daca il iei sau nu ...

de asta ma tot gandesc ...de ce sa nu fie voie?

Oana 19+
Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem o sanatoasa si la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanar spune:

buna dimineata ! sa aveti o saptamana frumoasa plina de vesti bune si bucurii !

eu in weekend am fost la tara la ai mei si am mi-am umplut plamanii de aer curat, in schimb am hurducat-o rau pe bebelina pt ca drumul este in curs de reasfaltare si e putin spus groaznic de rau....... sper ca nu s-a suparat prea tare pe mami. :)



Lori 23+ fericita cu Mara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Neata fetelor..
Va doresc o saptamana excelenta... mai avem un pic si stam acasa... luna mai trece repede.. iunie la fel si apoi acasaaa...

Mie acu mi-a zis sefa ca in iunie vrea sa isi ia concediu.. deci planul sa raman din 10 iunie acasa nu reuseste.. insa o sa compensez cu 1 sapt de medical in mai, una in iunie cu conc de odihna de 10 zile... si de la inceputul lui iulie acasa...

Oana .. nu stiu sa iti dau explicatie de ce nu e bun no spa forte.. insa mie medicul mi-a zis clar sa nu iau forte numai no spa simplu..

Noi ieri am avut o zi super plina de peripetii si super funny...

22+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

M-am lamurit singurica ce e cu no spa forte - scade tensiunea si 1 ora dupa administrare nu e voie sa conduci sau sa ai alte activitati de gen . Eu n-am simtit nici macar treaba asta de la no spa forte sunt mai nesimtita poate...

Oricum ..chestia cu 2 no spa simple mi se pare ciudata ca practic dublezi concentratia si de la 2x40 tot la 80 ajungi(cat contine no spa forte)...doar daca il iei la interval de 1 ora s-ar schimba ceva altfel nu vad cum ...

Peste aprox 2 ore sa am si explicatia medicului. Am facut sapaturi macar sa stim cu toatele informatia corect.

Oana 19+
Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem o sanatoasa si la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Uitasem sa zic ca am ramas doar cu utrogestanul de pus seara 1 ovul, no spa nu mai trebuie sa iau deloc.Uterul nu s-a mai contractat decat partial si foarte putin. Pana la morfologie continui tratamentul cu utrogestan. Placenta s-a ridicat , e posterioara si fundica , bebelusa a crescut bine. Acum asteptam cu nerabdare morfologia fetala. Speram sa fie totul in regula si acolo. Doamne ajuta!

Oana 19+
Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem o sanatoasa si la termen!

Mergi la inceput