1 an de la nastere....mamicile slabesc (4)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aylin27 spune:

Wauuuu...fetele da sunteti puse pe treaba nu gluma...bravo la toate fetele...asa trebuie sa fim...niste luptatoare
Littelight scuze dar de dimi eram asa grabita si nu ti-am raspuns la intrebarile tale.Cu n-am avut probleme,nu am luat decat de vreo doua ori(mi se parea mie ca sunt umflata)un ceai din plafar de fenicul,licurizia radacina si brusture radacina care este super pt asa ceva.Acum cateva luni am avut mari probleme de constipatie care ti-am spus ca le-am rezolvat cu prune uscate-nu puteam lua nimic altaceva pt ca alaptam.Mi-a fost si mie un picut frica ca voi reveni la acele probleme dar din fericire a fost bine,ba din contra,cateodata parca stateam numai prin baie.
Multa bafta prietenei tale daca se hotaraste in privinta dietei C.C.
Maine imi iau rezultatele la analize...o sa te tin la curent cu ce o mai fi prin mine dupa dieta...daca o sa-mi iasa si astea bine dam startul prietenei tale
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra_s spune:

Neata fetelor!

Wow, ce subiect animat, deja trebuie sa schimbam capitolul!

Intru si eu scurt, mi-as dori sa raspund fiecareia in parte, dar din pacate timpul nu-mi permite ... asa ca BUN VENIT noilor noastre fete pline de ambitie, BINE ATI REVENIT celor care au revenit cu vesti bune si FELICITARI care nu se lasa in lupta cu kilogramele astea nesuferite!

Eu am tot 65 kg, pentru ca saptamana asta nici nu prea am facut nimic ca sa slabesc , in weekend am sarbatorit-o pe mama si ... cum tot ce face mama e delicios ... m-am porcit

Dar gata, saptamana asta nu mai am nicio scuza, macar 0.3-0.5 kg sa slabesc saptamanal.

Va pup fetelor, spor la slabit, dati cu kg de pamanat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

dar cine e raspunzator de actualizarea datelor pe prima pagina???? Nu de alta, dar sa ma vad si eu acolo macar cu 1 kg mai putin

Mamica de pui scump pe pamant si ingeras in ceruri
.....................................................................................................................
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Littlelight spune:

Buna, fetelor!

Aylin, cum fura analizele? I-am spus deja fetei cam ce mi-ai spus tu si a zis ca se apuca de luni. Sunt tare curioasa sa vad cum va merge la ea. I-am spus sa nu cumva sa ia pastilele alea enumerate acolo si, daca nu se simte bine, sa abandoneze dieta. Sanatatea e mai importanta.

Andra, las' ca toate ne mai porcim din cand in cand. Important e sa nu facem un obicei din asta si sa abandonam dietele.

Camy, Danicris raspunde de subiect, dar saraca in ultimul timp e ocupata si cu serviciul si cu bebeii si cu treburile casei, asa ca tine si ea evidenta cum/cand poate. Stai linistita ca nu te lasa in afara listei.

Pupam mamici si pitici.

Atunci cand oamenii sunt liberi sa faca ce vor, de obicei se imita unii pe altii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

eu sunt deja in lista

am intrat sa mai citesc si ce meniuri mai aveti voi...ca eu nu mai stiu ce sa mai mananc ca sa nu ma infometez, dar sa slabesc...
Medicul mi-a recomandat -20kg si daca ma voi tine si de ceea ce-mi va spune el, clar voi reusi, imi si doresc asta...as vrea sa merg si la sala...din pacate timpul asta pacatos nu-mi prea permite

voi in afara de un regim alimentar, faceti si sport?
nu am avut rabdare, azi m-am suit ir pe cantar, am 75,9...e super ok, dar stiu si ca voi ajunge f usor la 71 kg si de acolo incepe calvarul, cantarul nu va mai vrea sa mai miste acul o buna perioada de timp...

Mamica de pui scump pe pamant si ingeras in ceruri
.....................................................................................................................
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Neatza fetele.
Pe mine sa ma scuzati ca intru mai rarut,insa profitam de vremea frumoasa si stam mai mult afara,ne plimbam,exersam primii pasi,comunicam cu bebeii mai mici sau mai mari,ne uitam dupa masini.
Iar seara,dupa ce vine sotul de la munca,iese cu mine si Paul la alergat.
In privinta kg nu stiu cat mai am,nu am reusit sa mai ajung la medic pentru a ma cantari,insa eu cred si simt ca am mai dat jos.
Off daca as vedea un 8 pe cantar as fi asa happy.

Ma bucur ca aud ca sunt fete noi pe aici,le urez un calduros BUN VENIT si le doresc multa ambitie in lupta cu kg.

Sper ca saptamana viitoare sa ajung intr-un final la endo,de fiecare data cand in propun apare ceva si anulez programarea.
Trebuia sa ajung ieri insa sotul a avut un seminar neasteptat si cum a fost nevoie urgenta de el,desi era liber,a trebuit sa renunt iarasi.

CAMY si eu am propus sa ne scriem meniurile aici,in asa fel ne mai inspiram ce sa mancam.
Eu astazi am servit cereale integrale cu fructe (sunt foarte bune si pt constipatie apropo),la amiaza carnita de pui la grill cu salata de varza si pe seara rod niste morcovi.
Va pup si o zi frumoasa ca voi.
Multe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danicris spune:

Va invit la

CAP NOU



Bafta tuturor si scuze, maine actualizez listuta.






Mergi la inceput