1 an de la nastere....mamicile slabesc (4)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

LITLLELIGHT e de-a dreptul frustant sa vad o mamica cu un bebelus mic,slaba rau si cu sani misto ,in timp ce eu ma uit cu jale la o felie de paine.Unele sunt mai norocoase.Insa nu le invidiez,ci din contra,ma ambitioneaza sa ajung si eu ca ele.

Cunostinta ta nu doreste sa-i donam noi ce avem in plus?:D Glumesc.
Cred ca cea mai importanta este sanatatea,de asta nici nu am adoptat o dieta anume,cum ai spus si tu,nu as dori sa imi fac rau,plus ca,din ce stiu eu,kg date jos intr-un timp mai lung nu se depun atat de usor.

Am o cunostinta care acum 3 ani a dorit sa slabeasca rapid in jur de 10 kg,ea nu era grasa insa era complexata rau de burtica cea mica.
S-a infometat zile in sir,intre timp mergea si la sala si la diverse saloane pt diverse tratamente.Pot spune ca intr-o luna arata superb,talie de viespe,celulita fugise,vergeturile se estompasera cat de cat,insa din pacate,nu s-a tinut de un regim sanatos si in 3 luni a pus in jur de 22 kg.Concluzia:totul s-a dus pe apa sambetei.,acum incearca sa tina o dieta dar spune ca nu isi face efectul.

Eu va admir pe toate pt lupta cu kg si ma motivati mult,cand vreau sa gust ceva interzis ma gandesc la voi si gata,beau o gura de apa si ma stapanesc.E mai greu cu sotul,caci el e pofticios ca mine,insa nu vreau sa ma dau batuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

fetele,
daca despre ce regim de viata vorbiti voi? ca as vrea sa adopt si eu unul
dupa ora 7 seara nu mai mananac decat apa...si asa si sotul si Ema chiar. Toti ar trebui sa mai slabim
sotul are cam 95 kg, si ar putea sa renunte la 5
Ema are 40 kg la 9 ani ( 140 cm)
eu am 70 si 162 cm, alaptez si desi ma rupe bebel si noaptea nu reusesc sa ajung din nou la numaratoarea cu 6
astept idei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Littlelight spune:

Pai...si eu i-am spus ca-i dau de la mine...gratis , daca as avea cum.

Mari, regim de viata sanatos inseamna, din punctul meu de vedere, fara prajeli, grasimi, mezeluri, branzeturi grase, sare sidulciuri in exces, daca se poate fara mancat seara cu 2-3 ore inainte de culcare, miscare cat mai multa, hidratare intensa. Eu l-am adoptat initial de nevoie(din cauza unor probleme de sanatate ale sotului meu), acum m-am obisnuit cu el si chiar imi place (nici inainte nu mancam eu prea gras sau prajeli, ca am ficatul sensibilos, dar scapam rau caii la dulciuri ).

Atunci cand oamenii sunt liberi sa faca ce vor, de obicei se imita unii pe altii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine2009 spune:

Uite fetele ca ajung si eu la raport, nu ma mandresc cu cifra de 5, dar macar arata cantarul iara decent adica 60,7! ca mi-a fost tare rusine sa va zic ce arata in saptaminile trecute de rataciri.
Ovi, bine ai venit in grup! N-om fi noim acuma de-a lui Botezatu, dar cine stie cum se schimba situatia... spor la slabit si abtinut!


Cresterea in greutate
Perioadele de crestere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Littlelight spune:

Dani, ai plecat deja in concediu? Mykaa, sanzi, andra, voi nu mai ziceti nimic?

Atunci cand oamenii sunt liberi sa faca ce vor, de obicei se imita unii pe altii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Salutari si de la noi!!!

Pe unde sunteti?Sper ca bine si fara tentatii :D
Sau deja stati pe o plaja insorita,cu un cocktail in fata in timp de briza marii va racoreste iar sunetul valurilor va "mangaie" urechile?

Eu m-am cantarit ieri la medic,nu am vrut sa imi cumpar cantar caci m-as transforma intr-o persoana obsedata,ce s-ar cantari dupa fiecare pahar de apa ,asa ca mai rarut ca-i mai dragut.
Din pacate nu am mai slabit dar nici nu m-am mai ingrasat.
Astazi am descoperit la o clinica particulara ca imi pot face un control endocrinologic cu bilet de la medic,iar echo m-ar costa in jur de 50 lei.Numai bine mi-a picat vestea caci fug de spitalele de stat de la experienta nasterii mele,sunt dispusa sa dau bani in plus numai sa primesc un tratament corect si decenta in limbaj.
Apropo de asta,astazi m-am convins inca o data ca noi,femeile,suntem extrem de rautacioase.
Am deschis un subiect pe aici si bineinteles ca imediat au aparut si sacalitele.

Va pup si astept vesti de la voi nu numai in privinta kg.
O zi racoroasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Littlelight spune:

Fetelor, cum stati cu activitatile sportive? Eu m-am maimutarit putin cu exercitiile alea. Sunt chiar misto daca ma lasa kinderita sa le fac cap coada. Marti vreau neaparat un 7.

Atunci cand oamenii sunt liberi sa faca ce vor, de obicei se imita unii pe altii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin27 spune:

Ce faceti fetele!!!
Intru aici in fiecare zi sa vad ce mai ziceti dar imi vine sa plang cand nici macar nu mai gasesc subiectul in primele 2 pagini,peste un pic o sa va gasesc pe la pag 25...
Nimeni nu mai are nimic de spus de diete,de sport...sau toate ati ajuns acolo unde va doreati???????
Eu mi-am sarbatorit sambata implinirea a 31 de ani,am avut invitati...am fc si o multime de bunatati...si bineinteles nu am gustat nimic,nimic,nici macar de sare...m-a ajutat sotul sa potrivesc totul de condimente,cred ca a fost proba vietii mele de vointa...am fc si tort...ma consider o invingatoare!!!
Sper ca macar maine la raport sa ajungeti pe aici...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui btz_ovi

Salutari si de la noi!!!

Pe unde sunteti?Sper ca bine si fara tentatii :D
Sau deja stati pe o plaja insorita,cu un cocktail in fata in timp de briza marii va racoreste iar sunetul valurilor va "mangaie" urechile?

Eu m-am cantarit ieri la medic,nu am vrut sa imi cumpar cantar caci m-as transforma intr-o persoana obsedata,ce s-ar cantari dupa fiecare pahar de apa ,asa ca mai rarut ca-i mai dragut.
Din pacate nu am mai slabit dar nici nu m-am mai ingrasat.
Astazi am descoperit la o clinica particulara ca imi pot face un control endocrinologic cu bilet de la medic,iar echo m-ar costa in jur de 50 lei.Numai bine mi-a picat vestea caci fug de spitalele de stat de la experienta nasterii mele,sunt dispusa sa dau bani in plus numai sa primesc un tratament corect si decenta in limbaj.
Apropo de asta,astazi m-am convins inca o data ca noi,femeile,suntem extrem de rautacioase.
Am deschis un subiect pe aici si bineinteles ca imediat au aparut si sacalitele.

Va pup si astept vesti de la voi nu numai in privinta kg.
O zi racoroasa

Ovi ma tin de o groaza de timp sa te intreb de subiectul care zici ca l-ai deschis pe aici...nu l-am gasit...care-i treaba cu sacalitele?
Ai ajuns la doctor?
PUPICI MULTI TIE SI LA PICI!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Littlelight

Fetelor, cum stati cu activitatile sportive? Eu m-am maimutarit putin cu exercitiile alea. Sunt chiar misto daca ma lasa kinderita sa le fac cap coada. Marti vreau neaparat un 7.

Atunci cand oamenii sunt liberi sa faca ce vor, de obicei se imita unii pe altii...

Nici sa nu te gandesti Littelight sa nu fie cu 7 maine...pana si eu sper sa fie cu 7 maine....ce cadou frumos ar fi de ziua mea!!!
Nu am mai vazut 7 pe cantar de aproape 2 ani...speranta moare ultima
Pupici,ne vedem maine la cantar...daca o sa vezi multe artificii pe aici sa stii ca sunt de la mine...cantarul arata cu 7

Mergi la inceput