Strugurasi de Sept-Oct 2011 (46)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Iris_K spune:

Nu stiu nici eu ce am... diaree nu am avut, febra nu am, doar am vomitat ieri seara si azi-noapte, in conditiile in care starile grave de voma m-au lasat de prin sapt. a 15-a... am niste dureri ciudate de burtica.. nu-s dureroase, sunt ca o stare de disconfort, nu stiu cum sa explic, dar le-am mai avut... sapt. trecuta am fost la eco' si totul era ok.. si am in prezent o stare de greata f mare, dar azi nu am mai vomitat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

aha , starile ciudate la burta pe care le ai descris seamana
cu contractiile
dar greata si starile de voma nu are legatura cu contractiile
poate ai mancat ceva ieri care nu ti a cazut bine
oricum , vb cu dr , nu sta asa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris_K spune:

Da, am sa-l sun. Dar ce inseamna conatractiile astea? Sunt periculoase?


18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Fetelor m-am intors.
Sunt obosita tare.Am citit din urma tot si cam atat pot sa mai fac pe ziua de azi.Am dat testarea scrisa si astept rezultatul.Daca e totul ok voi avea interviul luni............si gata scap.Pana una alta maine o noua zi de munca.

21+ cu Eva Maria si mami de Razvan Gabriel 7 anisori

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

fetele acu' am eu o urgenta culinara. E vorba de un tort facut din rulada cu gem, crema, nuci, visine din compot... O facea mama unei prietene de muuuult, si tare as vrea sa dau de reteta.

Stiu doar ca se tapeteaza oala cu felioare de rulada taiata, si pe pereti si pe fund, apoi se pun straturi de crema, nuca, visine, iar rulada...sau ceva de genul...apoi se rastoarna si se imbraca in ceva ...stiti vreuna despre ce vb? ca mi-am lasat okii prin toate blugurile si n-am gasit...



Dbunny si Daniel (23.11.2006)
I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Deci am venitde la ECO ... vesti bune si nu prea...
Superficialitatea dr meu s-a mai dovedit inca o data in ochii mei , desi sotu zice ca exagerez...
In fine... pitik cica e mai mica are numai 21 de S, asa a zis dr si mi-a schimbat DPN, insa nu sunt convinsa de ceea ce zice .. insa dupa tibie are 21 si 4 zile ( eu stiam 21 si 5), lungimea FL 3.54 .. iar dupa caput e mai mica numai 21 si 1 zi, DBP 5,3 cm... de ce oare are capul asa mic?
Apoi mi-a dat gynipral 3 /zi... am contrcatii.. a zis ca se vede si pe eco... nu am insa hernie.... Ce stiti de gynipral...

Sunt f derutata , si ma gandesc sa erg si luni la celelalt dr, ca doar am programare si la el... VI-am zis eu ca sunt nebuna sefa...

21+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Seidana eu stiu ca dr mea a zis ca cea mai fidela masuratoare e dupa tibie(adica aia indica varsta reala a sarcinii).
Gynipral in perfuzii am facut eu la baiat.Stiu doar ca era pericol sa creasca pulsul si din cauza asta o perfuzie dura fff mult.
Eu zic sa te linistesti ca pana la urma nu ti-a zis nimic grav.
De placenta ce ti-a mai zis?

21+ cu Eva Maria si mami de Razvan Gabriel 7 anisori

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Camady .. stai ca acu vad.. e FT oare nu e femurul? femurul era ala care zicea eu c e tibias...
Placenta el a zis ca e putin joasa anterioara, insa nu e pericol ca destul de departe de col vreo 3 cm.. s-o mai fi ridicat sau nu vede el nu stiu....
Ma uitam si alte reultate de la eco.. si la o fata de pe forum nu dau nume sa nu panichez..i-a zis la o varsta de 21.4 zile ca are BDP de 20,4 zile si FL.. 21.1 zile.. ei ii zicea ca totul e extra f normal... deci poate dr meu are o pb cu aprecierile, ca el mereu mi-a acut printesa mai mica decat ceilalti dr...
De gynipral a zis sa imi urmaresc pulsul la 30 min dupa ce iau pastila, si daca creste sa iau diazepan cred..

A ma bucur ca ai stiut la exam.. o sa fie bine

21+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Da seidana, femur.Cu oasele astea cine le mai stie.Oricum stiu sigur ca mi-a zis ca se bucura ca a prins lungimea femurului ca e cea mai concludenta la aprecierea varstei sarcinii.

21+ cu Eva Maria si mami de Razvan Gabriel 7 anisori

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui camady

Da seidana, femur.Cu oasele astea cine le mai stie.Oricum stiu sigur ca mi-a zis ca se bucura ca a prins lungimea femurului ca e cea mai concludenta la aprecierea varstei sarcinii.

21+ cu Eva Maria si mami de Razvan Gabriel 7 anisori

camady's baby



Deci il cred pe femur si nu pe doctor.... daca femurul imi zice 21.4 atunci s-a licitat ....

Tu cum esti cu placenta?

21+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput