Brumarei si Craciunite nov.dec.2011 (15)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madabout2003 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bellasamoyed
pai cum nu are nici o relevanta pe mine ma int cine mai naste la privat ca sa comparam oferte, spitale etc
eu de ex am pana acum 3 optiuni sanador,medlife sau regina maria.
apropo fetelor inca un subiect hot pt nuoi cred ca mai e si recoltarea de celule stem. eu cred ca o sa lucrez cu stem sure( sa zicem ca am un avantaj la ei, sunt prietena cu patronul)

Cu ajutorul lui Dumnezeu sunt +10


samburelul meu


Bella pai n'are relevanta pt ca nasc aici in Franta..si deci nu putem compara oferte, spitale pt ca banuiesc nu o sa vii sa nasti aici

MADA mamica de www.comboost.com/Gallery/GalleryDisplay.aspx?r=7359578&ab=1&n=0" target="_blank">Emily 07/08/07 si 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bellasamoyed spune:

mada pai daca as fi fost si atenta si as fii citit ca esti infranta probabil nu mai intrebam deh neuron bolnav

Cu ajutorul lui Dumnezeu sunt +10


samburelul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina_s spune:

bella si eu ma gandesc sa nasc la privat..medlife poate..nu sunt decisa.. mai cercetez

am anuntat la munca
m-am agitat putin..am avut ceva emotii

7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bellasamoyed spune:

corina dupa ce am vb cu amicul meu dr. cred ca ramane 90% medlife

Cu ajutorul lui Dumnezeu sunt +10


samburelul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arleza spune:

Rux pot sa iti spun eu de Branescu cate ceva daca vrei.A nascut sora mea cu el in 2009, e un super medic si a ajutat-o mult.Ea a plecat in sarcina cu multe kg peste si a avut grija de ea sa nu mai ia mult in greutate pe timpul sarcinii, su sfaturi si meniuri.A avut o nastere grea pt ca ea saraca fiind la prima nastere nu a stiut ca are contractii din prima, ca pe ea a apucat-o de seara(a nascut joi la 9 dim) de miercuri ca ne tot spunea ca se simte aiurea si noaptea pe la 3 au apucat-o durerile dar a zis ca trec, ca ei la eco ii zisese ca mai are de stat 1-2 sapt dar a fost mai repede.Si ea e si asistent medical si avea tratamente de facut si se duce saraca la 6 dim sa faca tratamentul in durerile facerii si la 6:30 plecam la Buc(noi suntem din Pitesti)am facut o ora, era cumnatul meu terminat.A vomat in masina(bine ca m-am gandit sa-i iau o punga) a pierdut ceva lichid si Branescu a ajuns imediat ce la sunat ea(ca avea nr lui).Avea dilatatie tot numai ca Davidut nu vroia sa iasa, avea contractii scurte si dupa o ora, i l-a scos cu forcepsul.Era saracul Branescu terminat nu mai stia ce sa faca,pana la urma a fost bine si apropo nici scump nu e.Si asistentele super ok,si de el nu mai zic un profesionist.Mai sunt fete care zic de el ca e repezit dar ce sa-i faci are fffff multe gravide de supravegheat.Daca dai pe net sa cauti pareri de el o sa gasesti.Eu te sfatuiesc sa mergi la el mai ales daca ti-a placut.
Scuze ca am povestit atat, dat am zis sa ii zic "feti" tot ca am vazur ca nimeni nu a zis nimic.
BABY felicitari pt bebe.
Va pup.

gravi 10 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madabout2003 spune:

Bella nu e bolnav e numai gravid! Si stiu cum este ca eu imi petrec ziua la munca intrebandu-ma ce caut sau ce vroiam sa fac.....Doamne ajuta, pana in octombrie o sa fac harcea parcea pe aici...

MADA mamica de www.comboost.com/Gallery/GalleryDisplay.aspx?r=7359578&ab=1&n=0" target="_blank">Emily 07/08/07 si 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela82 spune:

Bella si eu s-ar putea sa nasc la privat.
Eu am o mare dilema: doctorul meu preferat este la stat, insa spitalul e cam . La privat nu stiu ce sa zic, nu prea am incredere. La sarcina cealalta am crezut ca innebunesc la privat cu atatea programari si doctori in concediu fara sa anunte ca pleaca... am ramas cu un gust amar. Dar in acelasi timp conditiile sunt super.
Sotul meu zice ca nu vrea sub nicio forma sa nasc la stat, insa eu daca vreau sa nasc acolo este pentru ca am mare incredere in doctor.
Sa vedem ce o mai fi in saptamanile viitoare si ma gandesc sa vizitez si doctorita mea de la Sanador, pentru a fi pregatita pentru ambele variante.
Tu stii ceva de preturile de la cele 3? Care este mai avantajos?



Cu ajutorul lui DD sunt 7+

ela's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui bellasamoyed

corina dupa ce am vb cu amicul meu dr. cred ca ramane 90% medlife

Cu ajutorul lui Dumnezeu sunt +10


samburelul meu


de ce? de ce?

da-mi si mie detalii

7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela82 spune:

Aaaa si cu celulele stem, cu siguranta vom face recoltarea, dar nu stiu inca cu ce companie. Ma voi interesa mai aproape de momentul nasterii.


Cu ajutorul lui DD sunt 7+

ela's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bellasamoyed spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ela82

Bella si eu s-ar putea sa nasc la privat.
Eu am o mare dilema: doctorul meu preferat este la stat, insa spitalul e cam . La privat nu stiu ce sa zic, nu prea am incredere. La sarcina cealalta am crezut ca innebunesc la privat cu atatea programari si doctori in concediu fara sa anunte ca pleaca... am ramas cu un gust amar. Dar in acelasi timp conditiile sunt super.
Sotul meu zice ca nu vrea sub nicio forma sa nasc la stat, insa eu daca vreau sa nasc acolo este pentru ca am mare incredere in doctor.
Sa vedem ce o mai fi in saptamanile viitoare si ma gandesc sa vizitez si doctorita mea de la Sanador, pentru a fi pregatita pentru ambele variante.
Tu stii ceva de preturile de la cele 3? Care este mai avantajos?



Cu ajutorul lui DD sunt 7+

ela's baby


nu stiu icna preturi da sincer nu cred ca sunt dif prea mari
eu am taiat regina maria dupa lista ca am aflat ceva nasol de acolo si nu imi mai trb. deci ramane medlife si sanador
eu o sa nasc normal si o sa fie un pic mai ieftin. apropo da de ce nu vb cu dr tau sa vina dupa tine la privat? nici al meu nu mai colaboreaza cu privatul da a zis ca vine pt mine.
eu zic sa ii spui ca tu vrei la privat si daca te poate ajuta acolo!

Cu ajutorul lui Dumnezeu sunt +10


samburelul meu

Mergi la inceput