Fluturasi de Martie - Aprilie 2011 (211)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nilufera spune:

Buna fetele!
Ne-am intors deja de luni din spital suntem inca in perioada de adaptare si acomodare, bebe are gaze mai ales noaptea, tot ragaie si da prin toate partile dar se pare ca nu indeajuns, noroc ca nu a fost prea obositoare nasterea si inca am resurse de somn, inca nu cad de oboseala Va multumesc tuturor pt incurajari si felicitari, sunt fericita ca am ajuns si eu in clubul scutecelor; Theo este f interesat de bebe, il tot supravegheaza cum face orice si vrea sa il atinga dar are muci asa ca l-am trimis in deplasare la bunici saptamana asta pana ma mai refac si eu;
Promit ca citesc din urma dar nu stiu inca cand, bebe tot plange, sper sa nu fie ca Theo ca nu mai rezist la atata plans

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

nilufera - bine ati ajuns acasa, ma bucur ca nu ai avut o nastere grea; acomodare rapida va doresc!

mamica fericita de Rebeca Stefania (19.04.2011)

Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

fetele

antonia mea cea mare are mucii care curg garlaaaaaaaaa
offfffffffffff
aia mica a stranutat de f multe ori
si a cam dormit
maine merge sotul
sa aduca medicul'
sa vedem
ce tratament ne da si sa o verifice si pe cea mica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antguess spune:

off cami ce porcarie....sper sa nu fie nimic grav si sa treaca repede...
noi am avut noroc pana acu si n-am avut boli de la dani de dat fetitei...pana acum! ca fi-miu asta numai despuiat umbla ....sa vedem ce o fi...va tin pumni sa fie ok fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antguess spune:

am fost si eu in sfarsit la cumparaturi si am facut provizi...nu mai iesisem de doua zile din casa pt ca nu ma simtisem in stare sa car si scoica, si cumparaturi..noroc ca am fost cu o prietena si mi-a carat si ea din cumparaturi..am burdusit congelatorul de carne , frigiderul de legume... am luat 6 litri de lapte...cartofi..suntem bine pt cateva zile acum sa nu mai fie nevoie de asta...
maine tre sa ma duc iar pe afara pt ca dani si-a rupt pantofi de scoala si tre sa ii iau alti..asta macar e mai usor de facut...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

dinora77: sa stii ca este greu, dar nu imposibil. Ziua trece ff repede si vine sotul meu de la serv pe la ora 4-5 si apoi mi-e mai usor (adica fac si eu dus, maninc, etc) si ma ajuta si el f mult (face mancare, spala vase, arunca gunoi, facem baie copiilor impreuna ). si uite asa trec zilele de nu stiu cum. daca mai si ies in parc cu copiii, apoi chiar nu stiu cum trece timpul. Acum mai nou, dupa ce am vazut ca mama e de ajutor, o sa o mai chem cate o saptamana (ca tot timpul nu poate nici ea, pt ca teroristii mei sug energia din om).
Important est eca am incepu s acapat si eu curaj, ii mai las sa si planga (nu sar imediat cum schiauna ei ci ii mai las un pic). S-au invatat cam rasfatati, in brate, insa cum nu pot sa-i iau pe amadoi deodata, tb sa-i invat s aastepte randul:). Si sa stii ca pe viss si eu o admir muult , pt ca ea se descurca mult mai bine decat mine. mereu caut sa o intreb cum si in ce fel face, pt ca ma ajuta mult sa aflu.
Va pup fete dragi si somn lung peste noapte asta sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui scrish

pentru mamici interesate: http://www.babysleepsite.com/

Mami fericita de Luca Andrei 22.03.2011


am sa pun link la noua casuta, e f interesant

Povestea nasterii

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Rog inca odaata fetele care au mai mult de 10-15 poze in album, sa mai stearga din pozele vechi si sa faca loc pozelor cu bebelusi

Povestea nasterii

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IONY_82 spune:

Fetelor, am vazut pozici cu bebei Doamne ce frumuseti am vazut
Ally ce grasunel e Edy si ce mamica frumoasa are!!
Simona si Yasmi chiar seamana puiutii vostri scumpi
Yasmi ,ce mesaj frumos are Lucas ptr tine
Madutule,Ioana este o scumpete
Catank,o frumusete este fetita ta, cere pupici
Felicitari tuturor ptr bebelusii frumosi si sanatosi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IONY_82 spune:

Doamne nu-mi vine sa cred ca deja se incheie odiseea
Au fost luni foarte frumoase
Am trecut prin emotiile primei ecografii cand se vedea un punctulet si acum acele punctulete sunt minunile noastre care le tinem in brate
Multumim Domnului ca avem copii sanatosi

Mergi la inceput