Dieta Dukan

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui olim

anca, de luni ne apucam toate
bafta tuturor
fetelor, eu am notat azi tot ce se paote nota in caiet, o sa am o pauza de 2 saptamani net, ca ne mutam si portocalii doar atunci imi transfera netu
asa ca am sa mai citesc paote, de pe lapt sotului, dar putin ca a lui e de firma pe bani
am si eu o intrebare, mariana
de ce e musai sa mancam guma de mestecat ca nu intelegmie nu imi place deloc, si nu vreau sa rama fara plombe ca aici is scumpe
eu o sa tin 7 zile prima faza de atac, si apoi trec pe faza 2 sa vedm ce iese

BAFTA TUTUROR


Olim, guma nu o consider obligatorie, la fel ar fi si cola , prefer sa beau apa decat sa mestec guma aia...
Eu o sa tin 5 zile faza I si apoi 70 de zile faza a II a....
Bafta in continuare!

Mariana, mamica de Bianca Alessia , domnisoara mea iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Fetelor,de azi incep si eu aceasta dieta.....Trebuie sa slabesc mult,azi am avut o criza dupa cantarire.Succes tuturor la slabeala!Pooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic%20bebe%20-%20klorane%20baby&page=8" target="_blank"> VOTATI po.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marilena12 spune:

De astazi ma apuc si eu de treaba. Eu am mai tinut acest program (aproape similar de fapt)in urma cu multi ani si am slabit foarte bine fara sa pun la loc. Intre timp uitasem cateva principii de baza si ma miram ca desi nu mancam in plus, nu mai aveam rezultate. Sper sa reusesc, mai ales ca am convins si sotul sa tina cu mine (ar cam avea si el nevoie)
Pentru azi am asa:
-dimineata: ceva sunca de pasare, un pahar urias de apa, o cafea cu zaharina;
- pranz: copanel de curcan cu supa in care a fiert (fara legume), un kefir (de casa, nu am degresat)cu o lingura de tarate (nu am reusit sa mananc asa ceva de dimineata),
- diseara...nu stiu inca.
Trebuie sa fac cumparaturi azi, am in congelator doar miel, dar nu e voie.
Vreau sa va spun ca pe vremuri am slabit si un kg/zi in prima faza, nu stiu daca era apa din tesuturi dar m-am mentinut muuulti ani dupa! Singura grija pe care o am este legata de constipatie, sper sa nu am probleme majore si sa fie ok taratele. Spor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Eu nu am tarate de ovaz...am insa o punga de tarate de psyllium,m-am gandit sa le incerc pana imi cumpar cele recomandate de dukan.Pooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic%20bebe%20-%20klorane%20baby&page=8" target="_blank"> VOTATI po.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marilena12 spune:

Citat:
citat din mesajul lui pooh

Eu nu am tarate de ovaz...am insa o punga de tarate de psyllium,m-am gandit sa le incerc pana imi cumpar cele recomandate de dukan.


Pooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic%20bebe%20-%20klorane%20baby&page=8" target="_blank"> VOTATI po.jpg




Eu cred ca sunt foarte bune! Am vazut ca unele fete tin Dukan folosind Colon Help in timpul curei, care are tot psyllium pe langa altele. Sa bei peste 2 l de apa daca poti, la psyllium, ca sa aiba efectul scontat e bine sa bei in decurs de o ora macar 500 ml apa plata. In fond, scopul este sa combata constipatia pana cand iti procuri (de la plafar) tarate de ovaz.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tessa1965 spune:

buna la fete,

de azi m-am apucat si eu de dieta, de dimineata am mincat 100 de grame de btinza de vaci, iar pt prinz imi fac 2 copane de pui la gratar. pe la 11 ma apucase o foame, asa ca am mincat un iaurt simplu. si ma chinui sa beau apa, nu-mi place deloc apa asta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marilena12 spune:

Citat:
citat din mesajul lui tessa1965

buna la fete,

de azi m-am apucat si eu de dieta, de dimineata am mincat 100 de grame de btinza de vaci, iar pt prinz imi fac 2 copane de pui la gratar. pe la 11 ma apucase o foame, asa ca am mincat un iaurt simplu. si ma chinui sa beau apa, nu-mi place deloc apa asta...


Nici eu nu ma omor cu apa dar e esentiala, pe vremea cand mai tineam dieta cand beam apa multa slabeam, cand nu beam apa, slabeam extrem de lent/putin. Plus problema constipatiei...
Azi am baut deja 800 ml apa, plus o supa mancata la pranz (doar carne de curcan fiarta, cu putin patrunjel si leustean tocate marunt, a iesit surprinzator de gustoasa). Am de gand sa mai beau cel putin 3 pahare mari (400 ml) de apa azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Eu nu am probleme cu apa....din fericire....Pana acum am baut 1.5L apa minerala si 2 ceaiuriDimineata am servit un iaurt light cu tarate de Psyllium,la pranz piept de pui peste care am pus un fel de sos de iaurt(iaurt+vegeta bio)....a fost deliciosSurprinzator,ma simt satula,nu mi-a fost foame deloc,desi cantitativ nu am mancat fff. mult....dar sa vedem seara ce voi face,cand ma apuca pofta de dulcePooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic%20bebe%20-%20klorane%20baby&page=8" target="_blank"> VOTATI po.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Bafta fetelor!
Va las pe voi prima saptamana...eu astept concluziile, nu neaparat la cantar. Pentru mine e important cum combateti constipatia, sunt totusi 3-5 zile doar proteine. Taratele sunt salvatoare sau iaurtul?



blog magazin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

eu am rezolvat problema constipatiei cu o lingura de tarate de grau pe linga taratele de ovaz...dimineata in kefir.
astea dimineata pe stomacul gol,pe urma cafeluta...urmarea...imediat la toaleta!

Mergi la inceput