Dieta Dukan

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Buna fetelor!

Azi sunt fericita, m-am cantarit si in sfarsit am depasit pragul de 54 kg, ma blocasem deja, acum am reusit sa ajung la 53. Mai am 3 kg si sunt multumita. Mi se pare ca am slabit super bine cu dieta asta, am slabit 7 kg de pe 3 mai deci cam 3 sapt. Super bine!

A devenit deja stil de viata, ieri am avut o iesire cu serviciul si am fost tare mandra de mine ca, desi era plin de prajituri peste tot, am mancat numai pui, putin peste si legume, plus am pacatuit cu cateva capsuni.

Capsunile sunt f low in calories, asa ca am zis ca n-o fi foc. Si n-a fost. Azi am PP iar si sunt cuminte.

Eu in astea 3 sapt am pacatuit asa: aseara cu capsuni, sapt trecuta cand simteam ca nu mai pot cu vreo 3 mere si o pruna, si intr-o zi cu o coaja de paine. (o muscatura practic). Deci nu a avut vreo influenta majora.

Am o prietena care a tinut dieta, s-a lasat, dar mananca cu grija (proteine si salate multe) si tot slabeste.

Succes tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marilena12 spune:

Buna!
Astazi am depasit un prag pe care nu am mai reusit sa-l trec de multa vreme! Sunt bucuroasa ca am reusit, am slabit fix 8,2 kg de cand am inceput dieta si constat ca am inceput sa intru in haine care nu-mi mai veneau de peste 2 ani.
Astazi am mancat asa:
- o imbucatura mica de piept de pui si o chifteluta cu un fir de usturoi verde, cafea
- putina ciorbita de perisoare de ieri
- omleta cu frunze de ceapa verde si branza 0%, pe tigaie antiaderenta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocufan spune:

salutare fetele!

raportez si eu al 4-lea kg dat jos in doua saptamani si jumatate

inca unul si ajung la granita cu normalul de unde conform graficului de pe site-ul oficial mai trebuie sa dau jos 5 kg dar eu ma multumesc si cu 3

prin urmare, inca 4 kg care sper sa mearga mai usor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocufan spune:

Luna1, ai slabit chiar foarte bine! si eu tot 10 ar tb sa dau jos dar nu stiu daca nu ma voi opri la 8 ca tare mi-e dor de fructe.

zilele de PP imi sunt grele dar dupa cele de PL ma simt excelent. abia astept sa intru la consolidare.

vreau sa-mi cumpar cartea de retete pt ca ma simt excelent fara grasimi si deserturi sunt o gramada.

spor la slabit in continuare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocufan spune:

Marilena12, felicitari!!!

in cat timp ai dat jos cele 8 kg si cum tii croaziera? 1/1 sau 5/5?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocufan spune:

Citat:
citat din mesajul lui Luna1

Buna fetelor!
...
Eu in astea 3 sapt am pacatuit asa: ... si intr-o zi cu o coaja de paine. (o muscatura practic).



sunt mai multe retete de paine Dukan si eu am una rapida si destul de buna pt dorul de paine pe care il am si eu.

paine rapida

2 albusuri
2 linguri tarate ovaz
1 lingura tarate grau
1 lingurita drojdie uscata
sare dupa gust

se amesteca toate si se baga la cuptorul cu microunde 2 minute si 10 sec la 900 grade.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocufan spune:

azi sunt in zi de PL si am o pofta pe care in sfarsit mi-o satisfac.

imi fac paine si pate de ficat si am sa mananc cu rosii

pateul e bun chiar si pt fetita mea cea mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Si pateul de ficat cum il faci? Fiebi ficateii si ii amesteci cu iaurt si mai ce, bauniesc ca ii pui la robot?
Vreau si eu sa mai diversific... nu prea am timp acum si am exagerat cu carnea de pui fiarta de nu o mai suport acum...

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

BazarGeneral

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocufan spune:

ellinia, pateul de ficat il frec cu apa in care a fiert, codite de ceapa verde, patrunjel, sare, piper boia.
mie nu imi place cu iaurt dar se poate pune din cel degresat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocufan spune:

fetelor, sunt foarte fericita!!!

am dat jos 4,5 kg dar ce e mai extraordinar

5 cm jos din talie
5 cm jos de peste fund

asta inseamna o masura buna la haine!!!!

PS: am inceput dieta din 11 mai si nu am rabdat foame nici o zi si nici nu m-am simtit rau

Mergi la inceput