Nunta secolului - vazuta de noi

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jenn spune:

Mathilda,ii tot zic Cenusareasa doar pt ca nu e de vita nobila.Daca se uita in jur,prin monarhiile europene cam asta gasesti,printi casatoriti cu d re fara pedigreeCu ce sa umple si ei ziarele,emisiunile atat timp?!Macar regina a schimbat cutuma aia veche, acum daca W si K vor avea o fata ,ea va fi regina,inainte aveau acest drept doar baietii.Am inteles eu bine,doamnelor din U.K?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Si printesele isi iau "cenusaresi" :). Vezi printesa mostenitoare suedeza.


vorbe de copil...

Hobby

calator de profesie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

hot hot - avem imagini de la repetitia de aseara





Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui jenn

Mathilda,ii tot zic Cenusareasa doar pt ca nu e de vita nobila.Daca se uita in jur,prin monarhiile europene cam asta gasesti,printi casatoriti cu d re fara pedigreeCu ce sa umple si ei ziarele,emisiunile atat timp?!Macar regina a schimbat cutuma aia veche, acum daca W si K vor avea o fata ,ea va fi regina,inainte aveau acest drept doar baietii.Am inteles eu bine,doamnelor din U.K?


Nu au schimbat inca. Guvernul incearca acum, rapid sa inainteze un proiect de lege prin care indiferent de sex, primul nascut e mostenitorul tronului. Insa e dificil pentru ca aceasta lege trebuie aprobata in toate tarile peste care "domneste" Regina, Canada, Australia, etc.

Kate este Cenusareasa pentru ca provine dintr-o familie de rand. Au devenit instariti pe parcursul ultimilor 20 ani, mama ei a fost flight attendant (stuardeza) la BA, tatal a pus pe picioare un business numit party pieces, practic vand online acesorii de petrecere pt copii.

Familia mamei se trage din mineri, au fost foarte saraci, Kate e inrudita de ex cu englezi de rand. Toate astea le-am vazut zilele trecute cand a fost o emisiune la BBC parca in care ii aratau verisori si neamuri, care mai de care mai..."comuni" cum ii numesc aici.

In mod normal familiile regale se casatoresc intre ele, de asta au si moaca asta de pedigree, palizi si plapanzi, s-au casatorit de secole verisori primari intre ei sa-si pastreze sangele albastru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Citat:
citat din mesajul lui ruxandra_sb



Citat:
citat din mesajul lui Rayuela

ma bucur ca merge principesa Margareta si nu pseudo printul Paul de Romania,se pare ca numai in Romania ii merge figura de printisor.


asa-zisul "print" Paul nu face parte din Casa Regala a Romaniei, deci nu ar fi putut fi invitat in aceasta calitate



Denn die Ferne ist niemals dort, wo man sich befindet. (Janosch)




Tatal lui Paul are recunoastre internationala ca fiul legitim si intai nascut al lui Carol al 2-lea, asa ca fie ca ne place sau nu de figura lui, sange albastru are si el.
Mihai a fost mai 'norocos' cu ajutorul lui taica-su a fost rege de 2 ori. Mai greu cu intratul lui Paul in cercuri atat de inalte, la ceremonii atat de oficiale!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnaisG spune:

Citat:
citat din mesajul lui NicoletaB

Citat:
citat din mesajul lui ruxandra_sb



Citat:
citat din mesajul lui Rayuela

ma bucur ca merge principesa Margareta si nu pseudo printul Paul de Romania,se pare ca numai in Romania ii merge figura de printisor.


asa-zisul "print" Paul nu face parte din Casa Regala a Romaniei, deci nu ar fi putut fi invitat in aceasta calitate



Denn die Ferne ist niemals dort, wo man sich befindet. (Janosch)




Tatal lui Paul are recunoastre internationala ca fiul legitim si intai nascut al lui Carol al 2-lea, asa ca fie ca ne place sau nu de figura lui, sange albastru are si el.
Mihai a fost mai 'norocos' cu ajutorul lui taica-su a fost rege de 2 ori. Mai greu cu intratul lui Paul in cercuri atat de inalte, la ceremonii atat de oficiale!

Mamica unui buburuz


De cand lumea si pamantul, monarhii au avut zeci de copii in afara casatoriei. Asta nu inseamna ca toti au fost recunoscuti ca avand "sange albastru".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Sunt foarte draguti amandoi. Iata poza lor oficiala a momentului.


Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jenn spune:

Luna,merci de lamuriri,aici la stiri au prezentat treaba ca si facuta!Si aici baietii reginei s-au casatorit cu d re "comune" si s-au discutat mai mult pacatele parintilor lor,aventurile trecute,etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Mie ce nu mi s-a parut de bun augur, a fost faptul ca i-a dat ca inel de logodna pe cel care i-a apartinut Dianei. Daca ar fi avut o casnicie fericita, intelegeam, dar asa...
Katie este ea tinerica, prospetica si zambareata, dar mi se pare mai puternica decat era Diana cand s-a casatorit cu Charles. Plus ca e si mai mare cu 10 anisori...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinai spune:

Eu am o singura nedumerire...
De ce se casatoresc vinerea? De ce nu sambata?
Nu imi aduc aminte de nici o nunta incheiata vinerea...

Mergi la inceput