Nunta secolului - vazuta de noi

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Eu aveam o parere mai buna despre CTP, dar remarca respectiva m-a cam dat peste cap ... Pur si simplu nu inteleg de ce a facut-o, mai ales ca mai contine si o serie de neadevaruri (pe langa rautati). In fine ...

Despre rochie ... cu riscul de a fi acuzata de lipsa de stil, nu m-a impresionat. Mi s-a parut intr-adevar eleganta, ii venea foarte bine si cred ca i se potrivea ca stil, dar printre miile de rochii de mireasa pe care le-am vazut "gugalind" pe net (nu exagerez, pt ca rochile de mireasa sunt un hobby de-al meu si nu ratez nici o ocazie sa ma uit dupa ele), sigur am vazut multe care mi s-au parut mai "princiare", o sa caut si o sa postez niste linkuri. Plus ca, nu stiu de ce, imi pare cunoscut modelul si am impresia ca l-am mai vazut la o nunta regala ...
Daca vreti sa va improspatati memoria si sa va clatiti ochii cu alte rochii de la nunti regale, aveti aici cateva: am sters linkul, era plin de poze deocheate, nu stiu de ce s-a modificat de ieri pana azi ! scuze !
Cat despre toaletele invitatilor (vorbesc doar de ceremonia de la catedrala, restul nu prea le-am vazut), am si eu o nedumerire: exista vreo regula in codul britanic care le "recomanda" invitatilor sa se imbrace monocrom ? Am revazut si nunta Dianei si tot cam asa erau imbracati ... Cred ca imi scapa mie ceva in materie de moda ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Daca citeai mai mult pe net vedeai ca s a facut o comparatie cu rochia purtata de Grace Kelly, cea care apare prima in link ul dat de tine...doar ca Grace nu putea sa apara cu asa decolteu la anii aia..





Corina mama domnisoarei RALUCA si a bebelasei FRANCESCA

http://family.webshots.com/photo/2925218030098531596UGNuSg?vhost=family

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui Burtocika

Eu aveam o parere mai buna despre CTP, dar remarca respectiva m-a cam dat peste cap ... Pur si simplu nu inteleg de ce a facut-o, mai ales ca mai contine si o serie de neadevaruri (pe langa rautati). In fine ...

Despre rochie ... cu riscul de a fi acuzata de lipsa de stil, nu m-a impresionat. Mi s-a parut intr-adevar eleganta, ii venea foarte bine si cred ca i se potrivea ca stil, dar printre miile de rochii de mireasa pe care le-am vazut "gugalind" pe net (nu exagerez, pt ca rochile de mireasa sunt un hobby de-al meu si nu ratez nici o ocazie sa ma uit dupa ele), sigur am vazut multe care mi s-au parut mai "princiare", o sa caut si o sa postez niste linkuri. Plus ca, nu stiu de ce, imi pare cunoscut modelul si am impresia ca l-am mai vazut la o nunta regala ...
Daca vreti sa va improspatati memoria si sa va clatiti ochii cu alte rochii de la nunti regale, aveti aici cateva: http://royal-wedding-dress.blogspot.com/2011/04/royal-wedding-gowns-look-back-through.html

Cat despre toaletele invitatilor (vorbesc doar de ceremonia de la catedrala, restul nu prea le-am vazut), am si eu o nedumerire: exista vreo regula in codul britanic care le "recomanda" invitatilor sa se imbrace monocrom ? Am revazut si nunta Dianei si tot cam asa erau imbracati ... Cred ca imi scapa mie ceva in materie de moda ...


Mie mi se deschide linkul cu 3 poze cu mirese, dupa care numai gagici mai mult sau mai putin goale, in posturi sexoase... Si aveam si copilul in brate... Ptiu...

Blogul meu - de la noi, pentru ei!

NOU - colectia de martie!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!

Daria-Nandini, haiosenii si dragalasenii






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jenn spune:

Da si mie!Apar niste tanti f sumar imbracate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Citat:
citat din mesajul lui corinadana

Daca citeai mai mult pe net vedeai ca s a facut o comparatie cu rochia purtata de Grace Kelly, cea care apare prima in link ul dat de tine...doar ca Grace nu putea sa apara cu asa decolteu la anii aia..


Nu prea am timp sa citesc pe net, de-asta am intrat direct pe acest subiect
Imi pare rau ca apar tantile alea dezbracate, eu am gasit linkul la o prima cautare dupa "royal wedding dresses", mai mult n-am avut timp sa sap.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Poate ca sunt vestimentate mai futuristPoate ne intoarcem la origini
Dupa cum s-a vazut nici eu nu sunt impresionata de Kate, dar ca mireasa chiar a aratat bestial. Decenta, asa cum trebuie sa fie o mireasa in biserica, princiara, eleganta si finuta. Insa recunosc, ca ma asteptam ca trena sa fie mult mult mai lunga. Poate e o preconceptie. Aici a fost mai multa simplitate. Iar rochia de receptie nu a fost fabuloasa, dar a fost mai lejera, ca pt o receptie, ceva mai intim, nu? Insa centura iar e super cum ii pune talia in valoare, ca trasa prin inel.
Ft bun comentariul JulieiSM!
Nu mi-a placut caftanul sau ce ofi fost al Camilei, parca ii mai lipsea niste papucei de casa. Prea intim, nepotrivit cu ocazia. Culoarea super!
CTP chiar ca a comentat otetit rau, chiar si pt mine.Deplasat dl, mai ales ca nu cred ca astepta careva parerea mnealui in treburi de-astea.
Si eu vazusem poza cu regele Mihai. Ce sa zic? S-a aflat la locul si momentul potrivit.Si se tine ft bine la cei 90 de ani. Am vazut interviu cu R Duda si Margareta, separat, cred ca pe ambii la Cristian Tabara, mi-au placut discutiile.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

din cate am inteles rochita de la receptia de seara a avut centura din diamante, de aceea este asa de simpla
era prea mult sa-i mai faca ceva in plus

si pe mine m-a surprins in mod neplacut rochia camilei ; am crezut ca numai mie mi s-a parut, arata ca un halat de casa , al unei araboaice

nenea popescu e dus rau de tot , ce sa mai spunem; cred ca a vrut sa artraga si el atentia spre el, sa se mai bage si el in sama...; ca asa fac unii , numai prin scandal ies in fata
e trist

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

http://urlybits.com/wp-content/uploads/2011/04/What-I-Saw.jpg





Cel mai frumos martisor: Alex 1 Martie 2011

Mergi la inceput