Nunta secolului - vazuta de noi

Nunta secolului - vazuta de noi | Autor: desprecopii

Link direct la acest mesaj

Dupa cum stiti, vineri se va intampla un eveniment important si urmarit de toata lumea. Nunta mostenitorului tronului Angliei cu Kate, fosta lui colega de facultate.
Am pus acest subiect la generale pentru ca se discuta in toate mediile si este cu adevatat un subiect de interes general - nu numai pentru viitoarele mirese sau observatorii stirilor mondene.

Asteptam asadar sa vedem toalete de cel mai intalt rang, eleganta britanica si multe emotii.

va intreb pentru ca nu stiu: Regele Romaniei participa si el? Dar Margareta?



Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Am vazut intr-o stire ca va merge Regele Mihai cu Margareta la ceremonie si alte cateva evenimente, apoi la petrecere si alte avenimente legate de nunta vor participa principesa cu principele Duda.

http://www.napocanews.ro/2011/04/regele-mihai-i-din-nou-invitat-la-o-nunta-regala-in-anglia.html

http://www.evz.ro/detalii/stiri/regele-mihai-si-principesa-margareta-pleaca-miercuri-in-marea-britanie-pentru-nunta-printului-w.html



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns en_kvinna spune:

Parca asa citisem in presa ca participa. Si din Romania mai participa ceva conte si contesa de etnie maghiara prieteni cu Charles. Principesa Margareta a participat si anul trecut la nunta printesei mostenitoare a Suediei, iar in presa spaniola anul trecut s-a vorbit mult despre respectiva nunta si capete incoronate, iar printre persoanle cu sange albastru despre care s-a discutat fusese si principesa Margareta a Romaniei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Aici lumea e intr-o frenezie...magazinele au afisat postere cu Good Luck Kate and William, mai peste tot sunt arborate steaguri mai mari sau mai mici, se vand tot felul de suveniruri cu chipurile celor doi (eu chiar am primit acum de Paste o cutie de biscuiti cu chipurile lor pe capac si data nuntii), cani, pahare, prosoape, stegulete, pixuri samd si ziua de vineri a fost declarata sarbatoare nationala si e libera (bank holiday).
Pe de alta parte lumea va iesi in strada cu inima stransa un pic, din cauza nivelului de alerta terorista. Sper si ma rog sa nu umbreasca nimic ziua lor frumoasa, desi se anunta dusuri de ploaie...sunt un cuplu frumos si indragit de poporul britanic.

Eu sunt de maine in spital din motive de bebe2 si tare sper sa existe pe acolo vreun tv sa pot vedea si eu macar cateva secvente desi cred ca in urmatoarele saptamani o sa tot vedem repetari

Casa de piatra!

--------------------

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AkaManah spune:

Asta inseamna ca ceilalti mostenitori ai tronului UK vor ramane burlaci pana in 2100?! Nu de alta dar daca e nunta secolului.... si mai sunt 90 de ani pana in secolul urmator....

Minte, inima si literatura

"Cred ca acolo unde singura alegere este intre lasitate si violenta, eu as sugera violenta."Mahatma Ghandi

Prea des ne bucuram de confortul unei opinii fara disconfortul cugetarii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:


Asta inseamna ca ceilalti mostenitori ai tronului UK vor ramane burlaci pana in 2100?! Nu de alta dar daca e nunta secolului.... si mai sunt 90 de ani pana in secolul urmator....



AkaManah fa si tu un calcul simplu. Regina are 85 de ani, dar "is going strong", asa ca poate sa traiasca ca ma-sa pina la 102 ani, asta inseamna inca 17 ani de domnie. Printul Charles are 63 de ani plus 17 ani egal 80 de ani cind mosteneste tronul plus 22 de ani, daca traieste si el pina la 102 ani, iaca 39 de ani din secolul asta s-au dus. William are 29 de ani plus 39 (anii cit mai domnesc bunica si tata) egal 68 de ani cind ii vine si lui rindul. Daca traieste si el pina la 102 ani, inseamna ca o sa domneasca inca 34 de ani. Deci 17+22+34=73. Deci trebuie sa treaca more or less 73 de ani pina copilul lui William sa aiba acces la tron. In concluzie putem zice cu mina pe inima ca asta e nunta secolului, asa cum nunta Dianei a fost nunta secolului 20.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Dar exista zvonuri ca, din cauza casatoriei cu camila Camilla, printul Charles va renunta in favoarea fiului lui, William si ca de aceea William si Kate se grabesc sa se casatoareasca.

----------------------------------------------
Povestile Alexei: http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=148914


O palma nu inseamna educatie!O palma inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC !

PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT AICI:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152788&whichpage=11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Letitia dar copilul(mostenitorul tronului) lui W cu K tot in acest secol se va casatori, nu? De ce nu ar fi nunta lui/ei nunta secolului, ca tot mostenitor la tronul Marii Britanii este?


vorbe de copil...

Hobby

calator de profesie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Dar bietul Harry nu ar putea sa ia tronul dupa ce William nu mai are chef sa domneasca?
Intreb si eu, ca nu stiu demersurile :)))


Eu sper sa treaca mai repede timpul, ca deja m-am plictisit de toata reclama asta cu nunta lor.

**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui XIO

Dar bietul Harry nu ar putea sa ia tronul dupa ce William nu mai are chef sa domneasca?
Intreb si eu, ca nu stiu demersurile :)))


Eu sper sa treaca mai repede timpul, ca deja m-am plictisit de toata reclama asta cu nunta lor.

**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro


Din cate stiu eu, deocamdata Harry e dupa William la mostenirea tronului, adica al treilea(ca primul e tatal lor). Daca W va avea copii, ei vin in ordine dupa Charles si William, apoi dupa copiii lui W vine Harry.


vorbe de copil...

Hobby

calator de profesie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rayuela spune:

ma bucur ca merge principesa Margareta si nu pseudo printul Paul de Romania,se pare ca numai in Romania ii merge figura de printisor.Tocmai citeam in insemnarile reginei Maria ce oameni infecti puteau fi cei din familia si anturajul lui Zizi Lambrino,numai pusi pe santaj si capatuiala..si se pare ca nepotul continua traditia
incredibil e faptul ca apar pe la toate posturile de tleviziune si toti le pac plecaciuni ,majestatea voastra,bleah:((

Mami de Amelie si 34+ cu gemeni

Mergi la inceput