Strugurasi de Sept-Oct 2011 (45)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Mie dr la care o sa merg maine, imi face si 3 d 2-3 poze pe care le pune pe CD , si consultul in 2 D, si ia pret de o consultatie 90 lei

21+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

eu nu sunt de acord cu plicu la particular
indiferent ca i clinica si e doar colaborator
unde ajungem daca i invatam ca si la particular primesc atentii ?
sub nici o forma eu nu i dau nici un leutz la particular , orice ar fi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Manta mia ce ieftin scap eu cu banii!Multumescu-ti Doamne!

Oana 18+
Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem o sanatoasa si la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

eu nu sunt de acord cu plicu la particular
indiferent ca i clinica si e doar colaborator
unde ajungem daca i invatam ca si la particular primesc atentii ?
sub nici o forma eu nu i dau nici un leutz la particular , orice ar fi


Eu dau pentru ca stiu ca are grija de mine si e atenta. Asta e tot ce conteaza.Daca nu as mai fi multumita dintr-un motiv sau altul nu as mai da nimic.

Oana 18+
Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem o sanatoasa si la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

si eu am avut un dr , (ca la un moment dat mergeam la 3 ) , care la nastere sau in spital pt orice interventie , nu primeste plicu
dar in schimb , dupa nastere , iti da contul unei fundatii in care depui tu daca vrei si cat vrei si cand vrei niste bani
(bine , fundatia este a lui si de vreun an si a deschis o clinica specializata pe infertilitate )
idee este , ca el nu asteapta nimik de la tine , daca vrei sa dai ceva bine , daca nu , iarasi bine

pe timpul sarcinii te cheama la cab particular - 150 ron

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanaiasi

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

eu nu sunt de acord cu plicu la particular
indiferent ca i clinica si e doar colaborator
unde ajungem daca i invatam ca si la particular primesc atentii ?
sub nici o forma eu nu i dau nici un leutz la particular , orice ar fi


Eu dau pentru ca stiu ca are grija de mine si e atenta. Asta e tot ce conteaza.Daca nu as mai fi multumita dintr-un motiv sau altul nu as mai da nimic.

Oana 18+
Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem o sanatoasa si la termen!


si de mine are grija si ne cunoastem de vreo 5 ani si imi raspunde la tel la orice ora din zi sau din noapte si ne intelegem f bine , dar sub nici o forma nu i dau plic la particular
la spital , da , fara problema
nu sunt zgarcita , nu ma uit la bani cand e vb de sanatatea mea , dar cu asta nu sunt de acord
mi se pare absurd sa platesc spaga la particular

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanar spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanaiasi

Citat:
citat din mesajul lui loredanar

Eu am dat in trimestrul I de sarcina 100 lei eco + 40 lei consultati (compensata de la 80 lei cu trimitere) , iar din trimestrul II dau 220 lei eco + 40 lei consultatia. La clinica unde merg eu e cam cu 20 lei mai scump - deci pe aici sunt preturile in Iasi.

Lori 22+ fericita cu Mara




220 eco ??????auleu ...da unde mergi mamica?

Oana 18+
Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem o sanatoasa si la termen!



La Arcadia la Dr. Samoila merg dar sa stii ca asa este peste tot la eco de trim II in Iasi la particular , minim 170 lei......... ! In maternitate nu stiu cum si cat costa......

Lori 22+ fericita cu Mara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Jade mie imi da chitanta.Bine de doua ori nu mi-a dat

Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 21+ cu Anastasia-Maria
Doamne, ajuta-ne in continuare!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flopishtica spune:

Jade imi dai si mie PM cu dr-ul ca tare as vrea sa ii fac o vizita.

16+ cu minune de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaroro spune:

Eu la spital privat ma duc. Prima consultatie cu eco si papanicolau a fost 270, eco pentru dublutest, cu masuratori, cu poze, cu 3D-4D, si CD a fost 200. Sambata ma duc la eco cred ca tot 200 va fi. Nu platesc doctorului, ci la casierie, primesc chitanta, pot plati si cu cardul. La noi in Targu Mures, la medicii buni la cabinetele lor private, cam tot asa este tariful, de la 150 la 400 de lei, depinde si de ce aparatura au si de cat de renumiti sunt si ce fel de ecografii si consultatii fac.
Eu sunt multumita, pentru ca mi-a zis clar, de fiecare data va face masuratori morfologice, de fiecare data face si 3D-4D, si daca pretul se mentine, va fi ok. O sedinta la mine dureaza peste o ora jumatate, cel putin o ora de ecograf.

16+

Bijuteriile mele

Mergi la inceput