Strugurasi de Sept-Oct 2011 (45)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flopishtica spune:

Eu platesc de fiecare data - 120 ron consult + ecografie 150 RON = 270 RON o data pe luna, deci fetelor dati foarte bine.




















16+ cu minune de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Jade eu cand am fost la spital am dat 50 lei la o consultatie , dar nu la dr lare merg de obicei( adik la primul )... La cab particular eco e cam 90 lei in trim 2, si va fi 100 in trim 3

21+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

mie pana la 16 saptamani mi-a luat 100 lei consultatie+eco acum imi ia 150 lei pe consultatie +eco, la cabinet particulat.

Eu merg la spital doar pentru concediu.

Mai fetelor si am crezut ca este mult la mine.Ce de banuti dati voi.

Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 21+ cu Anastasia-Maria
Doamne, ajuta-ne in continuare!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

CONCEDIILE MEDICALE care se platesc cu 100 % sunt urgentele , si se dau pe maxim 5 zile.. restul sunt cu 75 % sau 85 %...

21+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Eu merg la o clinica particulara unde doctorita este colaborator deci e platita la comision. Avand card de sanatate imi plateste firma tot consultatii , eco iar eu ii mai dau ei in plic 100 ron.

Oana 18+
Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem o sanatoasa si la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

eu 100 ron platesc doar consultatia , fara eco
eco fac in alta parte , 250
morfo cred ca 400 sau 450 o sa fie

flopi la ce dr mergi ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

CEa mai tare sunt eu cu unul dintre cei 3 medici, la consultatii nu a vrut sa imi ia bani, a doua consultatie a fost eco morfologica de trim 2 .. a refuzat plicul..
Cica la nastre nu ia plic....

21+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Citat:
citat din mesajul lui loredanar

Eu am dat in trimestrul I de sarcina 100 lei eco + 40 lei consultati (compensata de la 80 lei cu trimitere) , iar din trimestrul II dau 220 lei eco + 40 lei consultatia. La clinica unde merg eu e cam cu 20 lei mai scump - deci pe aici sunt preturile in Iasi.

Lori 22+ fericita cu Mara





220 eco ??????auleu ...da unde mergi mamica?

Oana 18+
Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem o sanatoasa si la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Pe mine ma costa 3 200 lei morfologia fetala cu CD cu tot.Eco este 3Dsi 4D dar nu stiu cat este de performant.

Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 21+ cu Anastasia-Maria
Doamne, ajuta-ne in continuare!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

CEa mai tare sunt eu cu unul dintre cei 3 medici, la consultatii nu a vrut sa imi ia bani, a doua consultatie a fost eco morfologica de trim 2 .. a refuzat plicul..
Cica la nastre nu ia plic....

21+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !


Seidana vin si io la tine....

Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 21+ cu Anastasia-Maria
Doamne, ajuta-ne in continuare!



Mergi la inceput