Nou stil de viata (305)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mik


Citat:
Azi am invins "cosmarul merdeneaua"; am trecut pe langa patiserii voioasa si zambitoare; ia sa vad cat ma tine!


Si cum mirosea ? Era brinza de vaci sau de oi ?


Mik.


Mik mi-a trecut supararea si mi-a revenit zambetul pe fata. Buna treaba.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Buna ziua si de la mine.

Meniul de ieri o mara nebuneala
cafea cu pandispan(ca cine face mananca)
iaurt si alte prostii
legume cu orez
si am reusit apa si ceai 1 l ura

Meniul de azi
se pune ce am mancat la ora 3 sau nu pandispan ( e gata) si o cana lapte
cafea si acuma un covrig
legume cu orez
si poate iar reusesc cu apa.

Sport la mine e mersul mult pe jos si in pas vioi si curatenie.



Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cellia78 spune:

Mik , io poci face asa o poveste despre cum miroase dinspre patiserii, dar lasa, ca cine stie pe care mai apuca poftele! Ca sa raspund, , ce haleam io era cu branza telemea de vaci, nah! Mai vorbim noi pe miercuri cand lucrez iara.....
Si ce ma fac, colega mea de schimb isi ia niste conced vreo doua saptamani mai spre finele lunii si voi veni zilnic; sa te tii atunci proba de rezistenta!!!

Zi usoara si fara incalcari tuturor!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sefor@ spune:


Am mancat aseara doua clatite cu gem fara zahar. S-a tot rugat al meu de mine sa-i fac si ma gandeam sa-mi fac si eu din faina integrala, dar am apucat de-am mincat-o pe prima de-a lui care s-a rupt si pe inca una pe care-am prajit-o cam mult si zic lasa, nu-mi mai fac altele ca-mi ajunge. Iar alaltaseara am baut o bere
N-am rezistat tentatiei, eram mai multi, setea mare. M-am tinut putin tare ca beau apa dar am fost slaba pina la urma si am baut o bere cu lamaie, bunaa...
Zuzi si Mik , imi pare rau ca vin cu d-astea...
N-o sa fac un obicei din abaterile astea. Mai mult decat atat sotul se lauda ca intra si el la cura de maine si o sa-mi fie mai usor.

Astazi am mancat:
-iaurt cu musli de doua ori;
-salata verde cu ton;
-o chifteluta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns donna79 spune:

Buna dimineata!

Eu sunt racita, imi crapa capul de durere, Tudor tot mucios... dar am si motiv de bucurie: a aparut primul dintisor

Meniul de ieri a fost haos total, dupa doua zile in care nu prea am mancat, ieri am exagerat:
MD: salata de pui cu ciuperci, porumb si iaurt (3 linguri), doua lingurite de salata de vinete, doua lingurite de fasole batuta, un cracker
P: salata de vinete (cca 150gr), un cracker, o rosie, o felie mica de tort diplomat
C: 150gr pui fript, un mic, legume mexicane, o bere fara alcool

Cred ca am retinut si apa, ca azi am o greutate revoltatoare fata de acum 2 zile. Delia, Gusta am pregatit spinarea, scoateti bicele!

Meniul pentru azi:

MD - cottage cheese cu o rosie/un ardei + un cracker
P - pui cu legume mexicane
C - ciorbita de legume (daca apuc s-o fac pentru ca azi sunt singura cu Tudor)

O zi buna tuturor!

..............................................................................................
Donna, mamica lui Tudor-Gabriel (04.10.2010)


Sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare! http://viatacudba.blogspot.com/
Puteti ajuta donand sau cumparand de la Bazarul umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Sefora, stai linistita tu acolo cu 2 clatite.
Si eu "am comis-o" cu niste chipsuri, caci (lucru foarte staniu) am o pofta nebuna de sarat si nimic nu e mai potrivit decit niste chipsuri. Sa-mi fie rusine.

meniul de azi :
- cafea si 3 tartine cu unt si miere
- 2 rosii cu brinza albastra si putina piine (cred ca o prajesc piinea). un mar
- salata verde cu ceapa, masline, ou.


Cind ne cintarim, puicutzelor ? in fiecare meircuri ? in fiacre marti ? (eu prefer mijlocul de saptamina ca e mai exact : intre luni si vineri am o diferenta de 1 kg).


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Neatza.

Ma dor dinti din fata asa ca cred ca se va anunta mancare nica.

Donna eu as da daca as fi fara de pacat da numai dieta nu se numeste ce tin eu.

Mik sarat dulce alternat .

meniu de azi
cafea si o felie de paine cu gem dietetic
iaurt si apa
mancare de cartofi cu legume.

Daca azi ma ating de ceva dulce puneti bicele pe mine.

Sport o plimbare lunga la cumparat.



Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Buna,

Chiar vroiam sa intreb si eu cind dam raportul - probabil ca saptamina viitoare, odata cu restul fetelor. Sper sa mai ajung si eu la sala pina atunci.

Sefora, tu cu clatitele, eu cu briosele. Am gasit o reteta cu faina integrala si am facut de citeva ori, mie-mi plac tare mult, maninc una cu o cana de cafea dimineata la micul dejun, ca m-am saturat de vesnicele cereale si la ora 6 nu pot sa maninc ceva mai consistent.

Donna, si eu ma simt umflata zilele astea, sper sa-mi treaca, hai ca trebuie sa ne revenim pina saptamina viitoare. Am vazut felia de tort, chiar daca era mica.
Ah, abia astept sa ma duc din nou la sala.
Sanatate multa!

Gabi, o zi buna si tie!

Zuzi, pe unde esti?

V-am pupat.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Buna!
Vreau si eu in grup, poate ma motivez mai mult!
Am vreo 5 kg de care nu mai reusesc sa scap. Pana anul trecut in vara imi era destul de usor sa slabesc, acum parca nimic nu mai merge.
Am sa va citesc meniurile cateva zile sa vad ce mai mancati voi. In principiu eu nu mananc carbohidrati decat paste fainoase integrale, destul de rar, la fel si orez integral, fara paine, cartofi, porumb in ultima perioada - desi imi place foarte mult. Pacatuiesc in schimb la dulciuri, la inghetata, mai beau o bere din cand in cand si gata, nu mai reusesc sa echilibrez ce mananc.

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

BazarGeneral

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Bine ai venit Elinia !
(nu, dulciurile nu sunt bune , nici prea sarat, nici prea multa bere).



Mergi la inceput