Brumarei si Craciunite nov.dec.2011 (14)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns baby_r7 spune:

Rux ne gandim la tina dupa masa si suntem alaturi de tine sufleteste ,ma rog sa treceti toate peste aceasta tragedie.......
Petro vino cu detalii........cum te mai simti, cum ati petrecut...

Roxana mami de Bianca Maria 2 ani

www.facebook.com/album.php?aid=26353&id=100001556682087&l=f10905304b" target="_blank"> poze cu fetita mea dulce!!!!!!
www.facebook.com/album.php?aid=26429&id=100001556682087&l=41d1f34453" target="_blank">poze decembrie 2010- ianuarie 2011!!!!!
10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arleza spune:

Rux imi pare rau, eu intelesesem ca e totul bine cand ai zis ca ramai cu noi,adica credeam ca esti inca in listuta si nu ne parasesti.Sa iti de-a Dumnezeu putere si curaj sa treci cu bine peste, si sa stii ca o sa fiu cu gandul la tine in dupa-amiaza asta.Ce bine ca ai revenit Brambu,te asteptam.

gravi 10 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki_ispas spune:

Hristos a inviat!chiar daca nu mai postez va citesc din urma si incerc prin bucuriile voastre sa imi inseninez si eu viata...din pacate eu inca nu reusesc sa trec peste trauma suferita...era primul bebe si eram f fericiti si cu multe planuri de viitor...cel mai rau ma doare cand cei din jurul meu imi spun ca sunt tanara si ca pot sa am o gramada de copii...nu e asa...eu il vroiam pe acela si il iubeam si incepusem sa ne obisnuim unul cu celalalt...e greu dar de dragul sotului meu incerc sa o iau de la capat si stiu ca o sa reusesc doar ca dureaza...
rux iti tin pumnii si sa stii ca o sa iti fiu alaturi si iti impartasesc durerea atat tie cat si celorlalte fete care trec prin aceasi situatie...
sper din suflet sa nu mai apara sarcini oprite din evolutie si de cate ori intru sa dau numai peste vesti care sa imi insenineze ziua.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia79 spune:

Buna fetelor!
Hristos a inviat!
Am citit cu lacrimi in ochi vestile triste cu sarcinile oprite in evolutie! Fetelor, nimic din ce as putea spune nu va poate consola... stiu asta mai bine ca oricine...

Am trecut si eu prin asta anul trecut in Noiembrie. Mi-am revenit destul de greu si acum stau cu sufletul la gura pana fac eco de 12 saptamani!
Cauze pentru oprirea in evolutie sunt nenumarate dar se pare ca nimeni nu-ti poate spune cu exactitate ce a fost.
Poate fi o anomalie genetica si conceptia s-a produs cu material genetic eronat, poate fi trombofilia, poate fi un medicament ce l-ai luat, poate fi toxoplasmoza sau o alta boala care o ai si este asimptomatica... sunt multe cauze.
Si eu cand am aflat eram nedumerita si ma intrebam de ce mie?
Dar mi-am raspuns singura: luasem un antibiotic in primele saptamani fara sa stiu de sarcina ( 5 zile). Doctorii au spus de atunci ca e totul sau nimic si ca daca a fost afectat se va opri in evolutie sau se va elimina... asa a fost... dar eu am si trombofilie si am descoperit-o dupa aceasta intamplare... acum iau aspenter.
Si totusi nu inteleg...daca era de la trombofilie nu aveam probleme si la sarcina anterioara? Nu-mi poate nimeni raspunde!
In sfarsit eu m-am impacat cat de cat cu mine si am trecut peste... sa vedem acum ce-i cu bebe mic de la mine din burtica... sper ca e ok!
Fetelor eu de vineri il simt cum misca si l-a simtit si sotul si mama... o fi normal asa devreme?
Va pup pe totate si va doresc o zi buna!


+11
mami de Iustin 09/04/2009

bobitza mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyi spune:

Hritos a inviat!

Rux, Felicity, Miky, imi pare tare rau pentru voi... nici nu stiu cum as putea sa va consolez, decat sa va spun ca sunt alaturi de voi cel putin cu o imbratisare virtuala... Imi inchipui cat de greu va e... Va doresc totusi sa va reveniti psihic cat mai repede pentru a fi pregatite pentru un nou inceput!


7 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyi spune:

Georgia, primul bebe care misca sesizabil din odiseea noastra Felicitari! (cu toate ca eu stiam ca incep sa muste dupa 3 luni jumate, dar daca tu l-ai simtit inseamna ca asa e)

Noi toata saptamana trecuta am suferit de greturi, dar fara , se pare ca astazi ne-au lasat considerabil insa de azi-dimineata simt niste intepaturi in burtica, ba trec, ba reapar. Sper sa fie totul in ordine si intepaturile astea sa fie normale. Astazi am implinit 7 saptamani, iar vineri avem o noua intalnire la eco, sper sa ii aud si inimioara. Cam atat despre noi. Va pup pe toate!

7 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arleza spune:

Georgia cred ca mai toate am trecut prin durerea unei sarcini pierdute sau oprite din evolutie,si intelegem sentimentele celor care traiesc asta acum(din pacate).Poate ca uneori Dumnezeu stie mai bine ce face si noi di pacate nu vom putea face nimic sa remediem durerea nostra sau a celorlalti, doar sa ne sprijinim reciproc.
In legatura cu miscatul bebelusului in burtica, nu e cam devreme totusi, nu ai nici 3 luni, poate ti se pare, si sunt muschii de la burtica, nu stiu zic si eu,daca stie altcineva mai mult o sa ti se zica.Stai linistita si nu iti mai aminti lucrurile rele gandeste-te ca acum o sa fie bine si fii linistita.

gravi 10 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EVERYTHING11 spune:

gravidutelor care va plangeati de greturi, varsaturi si pofte...vreau sa va zic ca desi n am dat (inca)la rate...nimic din ce mancam nu mi pica bine...pana azi...
Am facut o supa de salata extraordinara!!!!!!!!asta asa va zic ca sa va dau idei..


7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

georgia - si eu cred ca-i prea devreme, da' na tu stii mai bine, ca e corpul tau. Asa e, la a doua sarcina se simte mai devreme, insa nu chiar atat de devreme. Eu l-am simtit pe la 13-14 sapt. la a doua sarcina.

Dar despre simtitul altora, sunt sigura ca nu e posibil. E mult prea devreme. Poate ti-au spus asa ca-s nerabdatori si ei sa il simta pe bb .

Sper sa nu te superi, eu nu te contrazic, imi spun doar parerea.

Si apropo, La multi ani pt. onomastica!! Si pt. toti sarbatoritii, scuzati intarzierea!!

******
Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.

Se tu sentissi come mi batte il cuore,
Se premo la mano, mi batte più forte ancora:
Sai tu dirmi perché batte così?
Perché il mio amore per te sta tutto qui!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Eu astept sa-mi treaca greturile ... cand ma lasa, cand ma ia. Am zile cand ma simt mai bine, fara sa vomit, dar si zile cand tot cu nodul in gat stau si vomit imediat. Ca aseara, de ex. Asa ca nu-mi ramane decat sa astept trim. 2 ...

******
Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.

Se tu sentissi come mi batte il cuore,
Se premo la mano, mi batte più forte ancora:
Sai tu dirmi perché batte così?
Perché il mio amore per te sta tutto qui!!!

Mergi la inceput