Copilasi de Iulie - August 2004 * 70

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Adevarat a'nviat! Sper ca v-ati simtit bine si ca sunteti sanatosi.

Noi am fost in vacanta inca din 16 aprilie, am fost la ski pe Kitzsteinhorn n-as mai fi plecat de acolo!! si de Paste am venit inapoi in tara si am fost la Busteni (unde am lenevit in curte la soare).

Daca mai trebuia ceva ca sa fiu convinsa ca vacantele cele mai bune le faci afara, pai asta a fost. Vara stiam clar ca nu merita sa mergi la noi, ei bine, acum mi-e clar ca nici iarna, mai mult de 3 zile nu merita sa petreci in tara. Sunt doar doua exceptii, prima in zona Moldovei de nord (de la Bacau in sus) vara si a doua in Delta (dar nu pe Sulina) tot vara, desi nu am mai fost de ca 4 ani, e posibil ca lucrurile sa mearga tot spre rau la noi. Sa va povestesc cata nesimtire am intalnit la intoarcere in tara dupa ce am trecut vama...parca suntem noi insine dusmanii nostri, parca facem tot posibilul sa ne alungam orice turist si orice fel de venituri, no comment.

Azi e prima zi la job si ma delectez cu mailuri , voi?

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Adevarat a inviat!!

Andries - si eu tot cu mailuri, tot la job!
Carmen - super arata casa, ati avansat mult! Mai, copiii tai seamana ca doua picaturi de apa!

Pupici la toata lumea!

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel
Gradina mea

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Roxana pana la urma voi v-ati decis (adica tu te-ai decis ) pentru Amara HV? Ca s-ar putea sa-ti fur ideea si daca mergeti in August sa ne intalnim acolo (evident in prima zi de lucru dupa vacanta... imi planific urmatoarea vacanta ) am devenit o corporatista iresponsabila

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

Hristos a inviat!

, frumos la ski acolo, vrem sa mergem si noi undeva la zapada la iarna si inca nu stim unde. ideal ar fi undeva aproape de milano ca s-o vedem si pe mama, dar suntem deschisi la sugestii. italia, austria, germania, elvetia, franta etc.
ne gandeam la mont blanc, am fost vara acolo si e tare misto...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Cristos a inviat!

Andries nu numai vacantele este bine sa le petreci afara! Sorin s-a hotarat la anul pe vremea asta...am taiat-o!..Picatura in pahar a fost un eveniment legat de circulatie intamplat vinerea trecuta! Romania nu este o tara normala...si nici nu se mai face bine...din pacate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Si unde vreti sa plecati Olivia? Adica la modul realist...

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Kim, sunt sigura ca oriunde ati pleca, mai rau ca aici nu poate fi.
In ce directie va doriti sa plecati ?

Pt cine nu ne-a vazut demult, poze cu stirba
care aseara a invatat sa se dea pe bitza fara roti ajutatoare
a invatat doar cu ajutorul prietenei ei, Bianca
(bine, Bianca e o curajoasa si cred ca a vrajit-o pe Giulik cumva si Giulik a prins si ea curaj )
mai sunt poze de la intalnirea cu iepurasii si din miniexcursia cu trenul in Felix

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata!
Andries, la mine e exclus sa merg in august - preturi prea mari iar caldura.... grrrr. am fost in iunie si septembrie si tot erau 42 de grade. daca mergem vom merge in jur de 18-20 iunie. pacat ca nu ne vedem.
Daria heheh ce tare tortul Selei! la multi ani, sa va traiasca! imi place si mp3 player-ul cu hello kitty...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Neata'

Eu nu mai pot sa plec in iunie pentru ca mai avem o plecare la tara programata si nu putem sa ne luam concediu asa... toata vara.

Sunt indecisa intre Turcia si Grecia, mai vedem. Olivia, sper ca nu ati patit nimic cu accidentl de circulatie, eu azi dimineata .. m-a hartuit unul cu un jeep, de credeam ca mor de draci, pana nu i-am trantit o poza cu telefonul nu m-a lasat in pace.

Sa avem o zi buna!

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Kim - sa inteleg ca veti emigra din nou? Tot in State? Si ce faceti cu casa??
Daria - felicitari pentru Giulika pe bici, bravo ei!

Sunt si eu pe aici, cu treaba la birou...

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel
Gradina mea

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput