Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (124)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

Racusor, noi am trecut recent la Nan 3. Dar tetinele nu le-am schimat inca, noi am avut cu3 gauri,nu mai mari pt ca Larisa bea foarte repede si lacom, si daca mai curgea si repede se ineca.
Acum vad ca s-a mai temperat si o sa ii iau si un set mai mare.
Dar eu vreau sa ii dau cu canuta in curand. Problema e ca are ocanuta de Nuk, care e mica si e si veche,a inceput sa curga. I-amluat una noua, de la Chicco si nu vrea sa bea din ea,doar se joaca cu ea si o vrea tot pe aia veche.

Larissa a primit ieri primele complimente de laun baiat.Paul l-a intrebat cum il cheama si i-a facut cunostinta cu Larisa, intrebandu-l daca ii place de ea.Raspuns "Dar ea e tare frumoasa. E cea mai frumoasa!!!1"

de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

OTILIA pe cutie scrie ca din a 10-a luna, deci dupa ce implineste bebe 9 luni, de asta am zis ca sunt zapacita, ca nu i-am schimbat laptele pana acum

OANA da, si asta cu mancatul dar cum sunt parintii mei, fac instructie cu ei, desi uneori ma simt cam prost, ca dupa ce i-am chemat la Bucuresti si nu i-am lasat de sarbatori in tihna lor de acasa, mai stau si cu gura pe ei

OCHIDUT daca ai fata frumoasa

fug ca vine tartorul de la plimbare cu tati si bunicul pentru papa.

azi dimineata s-a trezit langa mami la 8.45 si l-am lasat un pic la joaca si apoi la 9 l-am intrebat daca mergem la papa si a intins repede manutele sa mergem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Scumpe mamici, va doresc Sarbatori Fericite si linistite, intelegere si multa dragoste in familie!

Giorgia
celor ce poarta numele de Georgiana, George, Gheorghe si celelalte care deriva.

Si noi trebuie sa dam de beut, implineste puiutul 9 luni! Unde mai pun ca sotul, fratele si tatal meu sunt toti George. Mai trebuia sa il numesc si pe delfinas Gheo, si ma aranjam.

Oana, macar ai facut o poza prajiturii?

Otilia, asa-s toti copii cand e diferenta asa mica.. nici n-ai cu cine sa te certi.. dar sincer, nu am vazut niciun frate mai mic cu sechele pe problema asta. O sa treaca, cand vor fi mari vor fi prietene bune.
Voi cand aveti botezul? nazdravanele!

Ochidut, primul petitor?

Noi am papat ieri paste integrale cu putina ceapa, morcov si telina.
Voi de unde ati luat suc de rosii fara sare?
Azi am papat orez integral cu ficatel si cateva legume.

Nu stiu cand mai apuc sa scriu, asa ca va pup si va imbratisez cu drag!!

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010

Luna 8

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

La multi ani Victor scump de Bumblebee si Matei drag de Tanti!!! Sa cresteti mari si sanatosi



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rubia spune:

Am intrat doar sa va urez Sarbatori fericite.

PS:Abia acum am realizat ca si eu trebuia trebuia sa schimb LP sa trecem la NAN3.

Va pupam si ne vedem dupa Pasti.




EDIT: La multi ani tuturor ce poarta numele/derivate de Gheorghe.Nu mi-am dat seama ca zi e Sf Gheorghe.Scuzati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

alina eu suc de rosii am facut in casa si e fara sare.
i-au placut si lui mihai pastele cu sos la nebunie!

noi ne pregatim sa mergem la aeroport sa ne intalnim cu Isa

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonavlas spune:

Am intrat doar sa va urez un Paste fericit!!!

Mami fericita de Raisa - 01.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Dau si eu de baut astazi ma cheama si Georgianapoftiti la un pahar de vin rosu,bere FA ce va doreste inimioara cozonac,pasca,oua rosii...

Paste fericit dragi mamici si delfinasi!!! sa va aduca iepurasul tot ce va doriti

la multi ani si delfinasilor sarbatoriti astazi Matei,Victor,Alicia

Am terminat treabam-am pensat,acum imi fac unghiile
Antonia cu tati au plecat pana la bunici am ramas eu cu David

va sarbatori fericite alaturi de cei dragi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns princess spune:

Sa aveti un Paste frumos,luminos si imbelsugat, cu bucurie si lumina in suflet si in casele voastre! Distractie placuta tuturor! Pup cu drag toti Delfinasii!

Alina mami de RARES NCHOLAS - 20 septembrie 2006 si DENIS GABRIEL - 5 august 2010

RARES

DENIS


POZE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anne45 spune:

Buna seara delfinariu

Nu am mai intrat de o saptamana -nici nu am avut timp sa citesc din urma . Am schimbat casa asa ca timp de navigat mai putin .

In primul rand vreau sa urez tuturor sarbatoritilor si sarbatoritelor din aceasta saptamana LA MULTI ANI -sa fiti sanatosi si sa va ascultati parintii

VA UREZ SARBATORI FERICITE SI PLINE DE IUBIRE ALATURI DE CEI DRAGI VOUA SI UN PASTE LINISTIT , SA VA DEA DUMNEZEU NUMAI BINE VOUA SI COPILASILOR VOSTRII ,SANATATE SI PUTERE , SA TRECETI PESTE TOATE GREUTATILE
Numai bine!!

mami fericita de Giuliano (07.07.2010)



http://picasaweb.google.com/102421590206055963392

Mergi la inceput