Strugurasi de Sept-Oct 2011 (44)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

na bine, punem biciul laoparte pana dupa Paste...

mikka eu avusi palpitatii la inceputul sarcinii, mi s-a spus ca era relationat cu putina si vesnica mea anemie(dupa ce-am inceput sa iau fier, mi-au trecut) si cel mai ciudat era ca apareau seara cand ma intindeam in pat!

zubi lasa mami ca o sa ia timp toata viata sa fii gospodina, acu' rasfata-te cu nitica odihna ca nu pica casa pe tine(nici pe mine, si n-am dat cu aspiratorul de 3 zile)

eu ma tot gandesc...sa fac ceva? sau sa stau linistita, poate-mi trece Sotul si copilul nu mananca torturi, ei sunt amantii orezului cu lapte, bilutelor de cocos...chestii d'astea ne-festive...s-atunci sa ma stresez pt altii?

sa va spun ca le-am spus unor prieteni: sa veniti intr-o zi la noi la masa...la care aseara l-a sunat pe al meu sa le spuna ca ar venii maine(azi), dar ei tin post, sa fac mancare de post. Eu cand i-am invitat, tocmai congelasem 2 muschiuleti de porc. Deci unul cand vine la masa vine cu pretentii si meniu ales? Pacat ca n-am eu chef de bucatareala, ca le-as fi facut fasole batuta!! pt noi am peste, dar n-am peste pt 5!!

camady la ceva play park nu-l poti baga fro 2 ore? iar tu la cafeneaua de-afara cu cartea-n fata...si dupa alea 2 ore va fi obosit, baie, papa si la nani cu el...si iar castigi vreo 2 ore pt tine

felicitari tuturor pt rezultatele bune!

13+



Dbunny si Daniel (23.11.2006)
I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

seidana ma gandeam azi la tine, stiam ca saptamana asta e ziua in care iti este cel mai greu dar nu stiam exact cand. nici cuvinte nu am sa iti spun ceva care sa te consoleze... vad ca esti o luptatoare, asa cum, sunt sigura, i-ar placea si fratelui tau. probabil ca si el te ajuta de acolo de sus, iti da forta sa mergi mai departe... Dumnezeu sa il odihneasca in pace!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Seidana suntem alaturi de tine, aziDumnezeu sa il odihneasca in pace, pe fratiorul tau.


Buna fetelor,Azi nici urma de doctori prin spitale.Am fost sa-mi rezolv cu concediul si trebuie sa revin marti


Mikka poate ai palpitatii la inimioara ca noi pe timpul sarcinii mai facem si tahicardie.eu am facut si din cauza asta mai am palpitatii.

Dbuuny eu am scapat de bici







Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 20+ cu Anastasia-Maria
Doamne, ajuta-ne in continuare!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

seidana, prin ce mare durere ti-a fost dat tie sa treci, nici nu stiu ce sa spun, cuvintele sunt de prisos intr-un astfel de moment...Dumnezeu sa il odihneasca in pace pe fratele tau.

Fetelor, m-ati mai linistit in legatura cu palpitatiile,va multumesc tuturor, azi-noapte nici nu am dormit de frica, m-am tot gandit cu groaza sa nu ma apuce iar ca aseara m-am speriat rau, am fost la un pas de a-l ruga pe sotul meu sa ma duca la spital.
racheel, tu iei ceva anume pentru tahcardie?cum procedezi cand ai palpitatiile astea ca sa treaca? Eu ma panichez rau de tot cand simt inima ca imi sare din piept si cred ca imi agravez starea.

17+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

seidana, am plans ..si de tristete, dar si de..nu stiu cum sa ii zic, viatza asta asa, mi se pare ca esti puternica, imi vine sa te imbratisez,zic ca esti puternica pt ca ..de fapt, esti sensibila, si uite prin ce ai trecut, si totusi mai ai acolo o putere sa zici ca lucruile marunte ne fac viatza mai frumoasa.... asa mi-esti de draga,ca esti asa o dragalasenie

Zubi, mami20+
minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Fetelor eu parca v-am mai zis.Eu imi aud cateodata pulsul in urechi.Cred ca in fiecare zi mi se intampla asta.Voi aveti asa ceva?

20+ cu Eva Maria si mami de Razvan Gabriel 7 anisori

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanar spune:

seidana

Lori 21+ fericita cu Mara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

camady ce tensiune ai?
mie mi-a luat ieri tensiunea si cica am 9 cu 6. mi s-a parut f mica dar cica e normal... ma rog!

mikka am ramas cu tahicardie vreo 2-3 ani dupa ce am nascut. taman ce imi revenise si mie pulsul la valorile pe care le aveam inainte(vreo 70 batai/min) si ramasei iar gravida acum iar am vreo 84. e normal, la varsta asta a sarcinii aveam cam 1,5 l de sange in plus iar inima pompeaza cu dragoste si spor!!
nasul infundat se poate sa il ai tot din cauza sarcinii. ia citeste aici, in josul paginii http://www.desprecopii.com/info.asp?id=sap16

18

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MARINAENACHE spune:

neata furnicutzelor
Si eu aseara am terminat de de inrosit ouale, am facut o salata de telina cu morcovel si mar lamaie si maioneza am pus muschiuletzul la marinat in vin si mirodenii am fiert legumelesi pieptul de pui pt salatica de boeuf... Azi fac drobul, salata de vinete, salata de boeuf. Cozonac, sarmalutze imi aduce soacra... Si pt maine mai ramane de facut puiul umplut cu ciupercute si muschiuletzul si de facut niste gogosele pe care le umplu cu ciocolata

Seidana tot ce ai sp este incarcat de emotie si durerea ta se simte in fiecare cuvant citit de fiecare dintre noi. Imi pare sincer rau pt pierderea ta dar dupa cum ai sp si tu trebuie sa iti continui viata si sa onorezi fiecare clipa pe care ati petrecut o , fiecare amintire cu drag pentru ca fratziorul tau cu siguranta vegheaza asupra ta in fiecare moment si iti doreste tot binele din lume ... te imbratzisez cu drag

13+ Unde.s 2 puterea creste 18.oct.2011
Doamne Doamne vegheaza asupra noastra sa fim sanatosi si sa crestem mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Ce fete harnicute

Eu stau si ma intreb acum daca la anul mai pot sa fat salata si praji, cu cea mica

Mikka, nu iau nimic.Daca sunt acasa stau linistita in pat pana imi trece iar daca sunt plecata stau jos nu conteaza.Mie imi trece repede nu am tot timpul aceste palpitatii.


Helenutza eu am 105 batai/min.Dar nu ma sperii eu dintr-atata lucru


Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 20+ cu Anastasia-Maria
Doamne, ajuta-ne in continuare!



Mergi la inceput