Strugurasi de Sept-Oct 2011 (44)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Lore.. ma bucur ca azi fara junghiuri si dureri...

Helenutza... ma bucur ca ai vazut-o pe pitik.. si eu de abia astept mai am insa 1 sapt ....

Camady.. incearca sa inveti dupa ce vine sotul, au cand doarme strumful... nu iti fa pb , postul e al tau

21+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

Neatza fetele cochetele burticoasele
Se vorbeste numa de bucatareala, aseara am rosit oo..si bineinteles ca am uitat sa pun sare si s-au spart jumate,dar am niste chestii care se lipesc pe ele si le-am mascat
Eu nu prea stateam asa la bucatarie,adik da, dar pt Paste,Craciun, sa ma apuc eu de fel de fel de prajituri si mancaruri, nu, pt ca facea mami mereu,dar acum m-am hotarat sa fiu gospodina pana la capat,si daca vreti sa stiti,maine voi face chair si cozonac..( sincer,sunt cam prapadita la bucatarie, dar ma chinui)
Azi vreau sa fac salata boef...maioneza de ex am facut o singura data in viatza mea,...si mai vreau sa fac niste prajiturele,sa vedem,si nsite saratele d'alea cum m-ati innebunit voi cu pozele..si diseara preg pt indi o fripturica si un vin rosu

si azi sutn foarte ocupta,tre sa fac si piatza,tre sa ma fac si frumoasa,sunt fooooooarte fericita azi, ca imi ivne sa zbor si sa plng de fericire in acelasi timp...ca mi se pare totusi ca sunt un om fericit,cu toate greutatiel,alea sutn nimikuri, nu-i asa?

Zubi, mami20+
minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaroro spune:

Neata harnicutelor. Numai eu nu am facut nimic. Ma apuc azi si maine si poate reusesc si eu sa fac ceva. O prajitura, un geam, un ou rosu.
In legatura cu cumparaturile, eu daca stiam din start ce e, de la bun inceput as fi cumparat cate ceva. Si asa am intr-un sertar niste hainutze de bebe, si cumparate de mine si de la mama, dar au si vechime. Adica mi-au placut, am cumparat. Si mama la fel face, are o cutie in care tot pune tot felul, am vazut ceva salopete dinalea de fas groase de iarna. Numai ca toate sunt de baietei, si de aia nu vreau sa dau iama in magazine ca eu de baietei as cumpara, si de abia in 30 aprilie mergem la control. Dupa ... spargem seiful. Patutul l-am cumparat deja, de lemn, am dat 100 de lei pe el, de fapt l-au platit ai mei, ei au si facut rost de el, ca ei stau in reghin, tara mobilei de lemn .
In rest, avem un prieten care sta in ungaria si care saptamana viitoare vine in tara, el ne-a comandat http://c-sale.unas.hu/en/spd/unas_332833/Philips_Avent_Szoptatasi_etetesi_kezdo_szett_BPA. Pompa sterilizator si biberoane. Le primeste la el acasa si ni le aduce. In romania nu sunt seturi asa (sunt altfel, nu au de toate) si nici asa ieftine.
SI cu caruciorul, v-am aratat deja ce vreau, dar mai avem timp sa ne gandim. Oricum o sa strangem niste banuti si o sa mergem la magazinul asta, care e si online dar si magazin, si o sa cumparam cam tot ne ne mai trebuie deodata, cu discount de 10%.

Eu zic ca trebuie sa fim pregatite, e mai bine daca apuci niste oferte si alegi ce vrei. Si acum de pe net ne putem informa exact ce avem nevoie

15+

Bijuteriile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andr@ spune:

buna fetele, ce faceti? racheel m-a luat cu ameteli la praj alea dbunny promit sa fiu cuminte, ca sa nu mai iau bataita am citit dar mare lucru nu am retinut, dar va pup pe toate; noi maine plecam la nasi, asa ca va doresc si eu un paste fericit, petrecut alatur de cei dragi voua si sa auzim numai de bine

SFINTE NECTARIE AJUTA-NE PE NOI TOATE

20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dbunny

asta pt ca nu mi-ati schimbat dpn:22.10.2011
pentru ca faceti deliciile alea si nu invitati si gurita mea la o bucatica

asta pt may pentru ca sta mult la servici, de-o doare burtica

...am uitat pe cineva?.....ahhh uite-o si pe andr@ ia de-aici mami fiindca nici tu nu bei apa, aaah si pt sotul si socrii lui marryan stiu ei de ce...

spuneti cat e biciul cald...

Gluma-i gluma, dar eu o sa am pregatit TOTUL pe la 7 luni! Cine va zice voua ca nu veti naste prematur? si-atunci o sa trimiteti soacra sa cumpere hainute pe gustul lor?? sau o sa fuga sotul prin oras in loc sa stea cu dvs &bebe?? Sotul va fi ocupat cu actele, certiticatul, primarie blah-blah blah...nu va bazati c-o fi instare sa ceara pompita de san la farmacie, ca n-o sa stie

O chestie importanta: tampoane home made! la prima nastere mi-am facut...vreo 10, din tifon, sau pansament, cu vata inauntru. Nici nu se compara cu celuloza aia din spital, iar tampoanele obisnuite nu sunt indicate!! deloc. ce ziceti? ne-apucam de cusut dupa Paste? se fac f repede...


marryan evita rosiile(sub toate formele:bulion, fripte, fierte, crude) cascavalul si branzeturile, ciocolata si cafeaua. Eu am obs ca fac acid de la cafeluta de dimineata. Din cate am mai googalit eu in spaniola am gasit cum ca varza ar fi un antiacid natural, si favorizeaza cicatrizarea ulcerului stomacal. mananca putin deodata. Citricele, fripturile, grasimile, mustarul, afecteaza in rau...sanatate!

13+

Dbunny si Daniel (23.11.2006)
I never said it would be easy, I only said it would be worth it...



Dbunny saru mina pentru biciuala, credema ca merita...ma baga in sperieti ba nu lua ceea, ba nu te uita acolo, ba nu fa ceea...off supertitiile astea

Referitor la arsuri, am observat ca numai seara tirziu imi trec, fara nimik, nu beau nimik special, incerc sa maninc mai mult fiert copt, fara rosii sau prajeli..insa nu pot fara fructe ca eu zilnic beau suc de portocale, kiwi, banane etc

Cea mai fericita mami 20 + cu

Cu Ajutorul lui Dumnezeu sper sa ajungem cu bine pina la final

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

Buna dimineata, fetelor harnicutelor.
Anca, este foarte convenabil setul acela, e super ca reusesti sa ti-l achizitionezi, chiar merita.
Fetelor, voi aveti palpitatii? Eu am de vreo doua zile si sunt foarte speriata, am citit pe net ca acestea il pot afecta pe bebe. Eu nu am avut palpitatii decat de vreo 3-4 ori in toata viata mea, cand am fost fff obosita sau stresata, insa acum le am fara motiv. Sa fie din cauza ca nu respir cum trebuie ? (am nasul infundat de cateva saptamani desi fac aerosoli si spalaturi cu apa cu sare zilnic si pe gura nu pot respira)Daca vor continua, cred ca va fi nevoie sa fac o vizita la cardiolog...

17+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

LOVE IS IN THE AIR.....

fetelor, iar ma ia o raceala,of doamne, ma dor ochii si am nasul infundat si o stare naspa,sia zi vreau sa fiu gospodina desavarsita

Zubi, mami20+
minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

Citat:
citat din mesajul lui mikka11

Buna dimineata, fetelor harnicutelor.
Anca, este foarte convenabil setul acela, e super ca reusesti sa ti-l achizitionezi, chiar merita.
Fetelor, voi aveti palpitatii? Eu am de vreo doua zile si sunt foarte speriata, am citit pe net ca acestea il pot afecta pe bebe. Eu nu am avut palpitatii decat de vreo 3-4 ori in toata viata mea, cand am fost fff obosita sau stresata, insa acum le am fara motiv. Sa fie din cauza ca nu respir cum trebuie ? (am nasul infundat de cateva saptamani desi fac aerosoli si spalaturi cu apa cu sare zilnic si pe gura nu pot respira)Daca vor continua, cred ca va fi nevoie sa fac o vizita la cardiolog...

17+ cu


mikka stai linistita ca acuma in timpul sarcinei, inima lucreaza mai activ si din cauza aceasta poate sa apara uneori palpitatii insa nu e musai sa te ingrijorezi crede-ma ca si eu le am si medicul mia zis ca e normal, toate organele acum lucreaza mai activ ca deobicei...nustiu daca te am linistit un pik daca nu atunci e bine sa intreb medicul sa vezi ce iti spune si el.

Cea mai fericita mami 20 + cu

Cu Ajutorul lui Dumnezeu sper sa ajungem cu bine pina la final

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

fetelor eu nu prea reusesc sa tin pasul cu voi ca doar aveti niste rasnite

vorbeati ieri de si.....eu nu mai stiu ce inseama asta decind sunt insarcinata la inceput mia fost team, apoi iar teama si tot asa iam zis sotului sa si puna scula in pod pina la toamna

Cea mai fericita mami 20 + cu

Cu Ajutorul lui Dumnezeu sper sa ajungem cu bine pina la final

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

ZUBI... bucura-te de lucrurie marunte, de fapt de orice ... viata o facem din lucruri marunte... si astea o sa le tinem minte mereu si mereu.. ele o sa ne alimenteze mai tarziu.. pb sunt de moment, acestea vor trece vor veni altele.. important e sa fim pozitivi sa ne bucuram ca avem pe cei dragi langa... Cele mai frumoase momente sunt cu fratele meu : acu un an , saptamana asta a trecut un an, azi pe 22 peste 2 ore e un an de la accident, deci acu un an am avut parte de niste momente cu el pe care nu le voi avea, atunci eram fericita si inca acele momente ma fac fericita, acu ma si doare dar e fericire... am trecut intr-un an prin: o mormantare a celui mai drag om de pe pamant, un credit nou ( care era un sfarsit financiar), o licitatie pt apartamentul meu... multe momente de depresie, clipe de frica pt familie... si eu tot tin mnte zambetul lui si mom in care mi-a zis ca ma iubeste.. MA trezesc uneori dimineata simtind-o pe pitik si imi vine sa plang de fericire.. nu ma simt vinovata, azi sunt fericta ca ea m-a facut sa zambesc.. DESI e cea mai urata zi din viata noastra: 22 APRILIE 2010.. ora 12 : 45..

Anca.. da merita setul foarte fain, si noi ne gandim mai catre vara sa mergem in HU sa ne luam lucursoare finale pt bebe, gen pompe, cantar carucior.. etc.. nu sunt f documentata.. si eu cred ca e mai bine sa le avem din timp.. eu vreau sa ii aleg eu lucrusoarele nu mama sau soacra.. sa ma bucur de acest moment cadoar noi untem Parintii ei ... daca e a se intample ceva se intampla cu sau fara lucrurile cumparate.. dincolo de superstitii viata..

Mikka.. incearca sa nu te obosesti prea tare fizic sau psihic.. si sa nu mai citesti de pe net tot felul de tampenii..

Andr@ .. PASTE FERICIT .. si o vreme splendida

Mai fewtelor de alyana nu mai stie nimeni nimic..?

21+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput