Strumfi si prichindei de iulie-august 2011 (45)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramyy spune:

neata si de la noi

beebylicious suntem bine acum am si dormit bine azinoapte

ireth asa sutn sie u in bucuatarie dupa mine ramane potopul..doamne fereste sa indraznesc sa fac si o prajitura sau ceva cu faina ca am faina si in par si pe aparatul dentar nu reusesc sa ma organizez deloc tot tot murdares.
Cand fac mancare sotul zice ca nu o putem lasa pana joia ca vinerea vine tanti la curatenie

25+



2006-sarcina obtinuta sub tratament hormonal-avort spontant 9 sapt. 4 IAD- 2008 1iad reusita-sarcina oprita in evolitie 12sapt. 2010-sarcina obtinuta natural :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Neata fetele!

FelicitariAly pt cele 27 sapt !


Ma bucur ca sunteti bine fetelor !

Am citit, dar nu-mi mai amintesc nimic. Am bocit pana mai devreme...iar am intrat pe la niste subiecte sensibile.... ....

Acum fug la treaba!

Anamaria & Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & 29+

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ireth spune:

anaemi, ce subiecte sensibile? ce-ai patit?

24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna_M spune:

Hello ,

va era dor de noi ?
ca noua ne era
Va multumesc din suflet la toate ca ati fost alaturi de noi , sunteti toate minunate

M-am internat miercuri dimineata , am stat toata ziua pe perfuzii (amestec litic)...cu toate ca eu nu aveam deloc contractii.
joi dimineata pe la 8.30 am intrat in sala ,mi-a facut anestezie totala ...toata treaba a durat maxim 40 min ....cu tot cu trezit
mi-a pus un fir dublu ,faza este ca a vazut ca se deschidea si la exterior,deci era nasoala rau treaba .
ieri toata ziua m-am chinuit sa dorm ,dar nici chip cu tot cu diazepamul lor,zici ca imi pusesera energizante in perfuzie.
am fost tratata suuuper bine ,personalul super ok ,dar asta si pt ca am cunostinte acolo si la bebelusi si la sala de nasteri.
am vizitat sala de nastere , de travaliu ,la copii ,am asistat la baita lor de seara (asta miercuri )...mi-a placut si timpul a trecut ff repede.
azi dimineata am mai avut o perfuzie si gata ......suntem acasa.
nu sangerez , nu am dureri ....multumim lui D-zeu suntem bine , o sa luam antibiotic 5 zile , apoi merg la control.
nu imi ramane decat sa stau cuminte in pat si sa ma rog la Bunul D-zeu sa ajung la 36 sapt cand imi scoate firul si apoi vedem ....nasc imediat sau ajung la 40 sapt...cum au mai fost cazuri
Inca odata va multumesc ca ati fost alaturi de mine




23 + Arianna-Maria


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramyy spune:

Ariana ce tare ma bucur ca suteti bine ...uite ca intram In zile de sarbatoae cu bine

nu stiu daca ai citit am fost la Dr Avram si mi-a facut analize tot si suntem ok , ma linisit si o sa merg de acum tot la ea ...multumesc din suflet ca mi-a zis de ea.

te pupam si sa fi bine pana la capat

25+



2006-sarcina obtinuta sub tratament hormonal-avort spontant 9 sapt. 4 IAD- 2008 1iad reusita-sarcina oprita in evolitie 12sapt. 2010-sarcina obtinuta natural :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna_M spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramyy

Ariana ce tare ma bucur ca suteti bine ...uite ca intram In zile de sarbatoae cu bine

nu stiu daca ai citit am fost la Dr Avram si mi-a facut analize tot si suntem ok , ma linisit si o sa merg de acum tot la ea ...multumesc din suflet ca mi-a zis de ea.

te pupam si sa fi bine pana la capat

25+



2006-sarcina obtinuta sub tratament hormonal-avort spontant 9 sapt. 4 IAD- 2008 1iad reusita-sarcina oprita in evolitie 12sapt. 2010-sarcina obtinuta natural :)



Bravo ,ma bucur ...nu o sa-ti para rau ,ai sa vezi ce bomboana e




23 + Arianna-Maria


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Ariana Ma bucur enorm ca sunteti bine!

Acum o mai asteptam pe Laura sa vina si ea cu vesti bune!

Ireth, subiecte de aici de pe DC....De la umanitare si unul de la generale....cu toate ca ma zis ca nu mai intru, nu m-am putut abtine.

Bine ca m-au inseninat vestile bune de aici !



Anamaria & Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & 29+

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oxidoni spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilida

Bun gasit fetelor si de la intarziata de mine!

Va multumesc tuturor petru urarile de revenire. Abia acum am reusit sa imi mai trag putin sufletul dupa despachetari, cumparaturi, gatit, repus casa in ordine etc. Vad ca avem un capitol cu vesti mai bune, s-a schimbat mina trista, nu pot decat sa ma bucur!

Ca tot m-ati intrebat cum a fost in tara, ce sa zic nu mi s-a parut nimic nou in societate. M-am lovit de aceeasi atitudine de catari ignoranti a functionarilor si vanzatorilor, aceleasi mutre acre la ghisee, aceeasi poluare in aer si in suflete... In schimb m-am refugiat un timp la Herculane si Moneasa, m-am si cocotat pe doua trasee nu foarte lungi (bebe a fost un erou!) Si nu am incetat sa admir cat de frumoasa e inca natura in Romania. Mi-am incarcat bateriile pentru inca un an, care va trece pe nesimtite.

Rudele bineinteles ca ne-au asteptat cu bunatati care mai de care, incat am pus un kilogram pe saptamana. Deja la 25 de saptamani am un +8kg ceea ce ma sperie; daca iau in ritmul asta o sa ajung cu 30kg in plus, brrr.

La intrebarea despre Dr Cioata: ce sa zic, a fost la fel de tacut ca cel din America, singura diferenta e ca mi-a dat foaia cu rezulate in mana in loc sa o bage in dosar cum fac cei de aici. Deci m-a dezamagit ca si relatie cu pacientul. Sper sa fie macar bun interpretor a ceea ce vede pe monitor.

Am vazut ca bucatariti -va felicit- mai ales pe fetele cu unul doi copii prin preajma. Cat despre cele cu musafiri, ce sa mai zic, jos palaria, meritati tot respectul! Pe mine tensiunea asta scazuta, care rar urca peste 10/5, ma tot tine departe de bucatarie. Cum ajung acolo si stau in picioare sau pe langa oale, cum ma ia cu lesin si fug de acolo Abia am terminat de colorat ouale, maine e ziua pentru prajituri (inca nu am hotarat ce, dar sigur nu cozonac!) iar sambata voi face o supa de pui pt sot si ceva fripturi la cuptor pt duminica.

Pentru ca acasa e noapte, va doresc odihna placuta iar gospodinelor mult spor!





Sunt ca un ou kinder!




Buna fetelor.

Va scriu si eu putin printre lucrat de acasa si facut cozonaci :P

Am intrat doar sa va salut si sa va urez o zi minunata!

Iar tu Ilida...ai fost la Moneasa?? E statiunea mea de suflet. De 24 de ani merg acolo anual...vara asta ratez, ca am ceva treaba in iulie . Merg doar ai mei....oricum, mi-a tresarit inima cand am vazut ca ai fost acolo.
Cum a fost? E Moneasa la fel ca anul trecut?

la toate

27+ cu Miruna-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALINAOPREA spune:

Arianna bine ai revenit, bineinteles ca ne-a fost dor de voi.
Ma bucur ca ai trecut cu bine peste acest hop.
Dar de ce iti scoate firul la 36 de sapt, ca mie mi-a spus ca mi-l scoate la 38 de sapt.


Am fost azi la Fundeni pt rezultate si vestile nu sunt f bune dar nici rele.
Mai stau pe Aspenter o sapt si de la 28 de sapt trecem pe Heparina.
O sa-mi fac burtica stropitoare ca in desene animate de la atata Clexane pana la nastere.
Mi-e cam frica de injectii dar ma voi obisnui.
Pupam toate fetele !

Alina 26+
Multumesc Doamne pt. cel mai frumos cadou


Hipotiroidie Hashimoto, PCOS, gena MTHFR A1298 C genotip heterozigot, o sarcina obtinuta prin FIV si pierduta la 19 saptamani


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

arriana, bine ai revenit si ma bucur enorm ca esti ok!!!

eu bucataresc de zor. ciorbita de miel a aproape gata.:) e drept ca m-a ajutat sotul enorm.

tot iau tratamentul, seara in special am contractii. ziua nu prea.

azi dim mi s-a intamplat o faza de am murit de frica. cand m-am trezit din pat sa ma duc la baie, mi a curs ceva, un lichid incolor din pasarica, am avut eu senzatia. ma intreb, am facut pipi pe mine de la presiunea uterului pe vezica, ca m-am trezit brusc din pat, sau s-a rupt dopul ala si a curs lichid?????? nu stiu ce sa fac. de atunci n-a mai curs nimic, in pat nu era ud. dc se "rupea apa" nu trebuia sa fie ud si in pat? sau sa curga mai mult?

_

Babyblue va pupa pe toti!!
22+ cu Iustin Andrei
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....

2 IAD nereusite
1 FIV nereusit
Sarcina obtinuta natural



Mergi la inceput